Broumovsko

Neděle 25.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Konec srpna mění jízdní řády i na Broumovsku

Konec srpna mění jízdní řády i na Broumovsku

Email Tisk PDF

bus

V termínu celostátních změn jízdních řádů proběhne 30. srpna 2015 změna autobusových jízdních řádů na několika linkách v Královéhradeckém kraji, tedy i na Broumovsku. Tato změna přináší další drobná zlepšení ve veřejné dopravě objednávané Královéhradeckým krajem.

Páteřní autobusové spoje na trase spojující Broumovský výběžek, Náchodsko, Novoměstsko a Hradec Králové budou od 30. srpna zahrnuty do smluv o závazku veřejné služby Královéhradeckého kraje. Hrozilo totiž, že by spoje na trase byly dosavadním dopravcem postupně úplně rušeny, protože nejezdily dostatečně naplněné. Tomu kraj předešel novými úpravami a dotováním spoje.

"Linka z Hradce Králové až do broumovského příhraničí je nedílnou součástí systému integrované dopravy IREDO s mnoha návaznostmi na další linky po celé trase. Z toho důvodu by pro nás její zrušení mělo velmi negativní účinky. Dopravci byli připraveni značně omezovat sice využívané, ale nesoběstačné spoje. Díky zásahu kraje se podařilo zajistit do budoucna větší stabilitu na této trase," vysvětluje radní pro oblast dopravy Karel Janeček.

Tato trasa je důležitá například z hlediska turismu v kraji, nejedná se ale zdaleka o jedinou změnu v jízdních řádech, na které je třeba dát si s koncem měsíce pozor.

Přehled nejdůležitějších změn

NÁCHODSKO

Linka IREDO 363 - na žádost obce Suchý Důl byl spoj 640109/3 uspíšen o 5 minut, o půl sedmé ráno bude v Polici nad Metují lépe zajištěna návaznost na spoj směr Hradec Králové.

Linka IREDO 360 - na lince bude zaveden nový spoj v 18:00 z Teplic nad Metují do Police nad Metují. Po trase rovněž obslouží Dědov, Českou Metuji a Žďár n. M. Zavedení tohoto spoje se podařilo díky zrušení nevyužitého spoje ve 22:40 z Teplice n. M. přes Lachov do Police n. M. a změnou oběhů vozidel. Nový spoj má v Teplicích přípoj od Trutnova a Adršpachu, v Polici n. M. jde pak přestoupit jak na Náchod, tak Broumov či Suchý Důl.

Linka IREDO 303 - spoj v 22:05 bude opožděn o 5 minut na odjezdu z Červeného Kostelce. Kvůli zajištění spojení z odpolední směny ze společnosti BATIST pojede přes zastávku Č. Kostelec, Luko, zároveň je ale zachováno spojení z průmyslové zóny v Č. Kostelci do Náchoda a Č. Skalice (přestup na Kramolně).

Seznam změn

Foto: archiv Královéhradeckého kraje

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizov...

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova. Vítězství v anketě Strom roku2020...

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Poslední zářijový den zachvátil požár skladovací halu se senem a slámou nedaleko obce Suchý Důl. Na ...

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí 19. října odstartoval po celé Evropě Zelený týden EU 2020. Akce, jejímž letošním tématem j...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web