Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Email Tisk PDF

krajEfektivnější čerpání dotací a jejich co nejlepší zacílení. Takové cíle si klade Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje, která byla oficiálně ustanovena na svém včerejším prvním jednání. Jedná se o novou platformu na poli regionálního rozvoje, která postupně vznikne ve všech krajích. Královéhradecká krajská Regionální stálá konference je první v České republice.

"Královéhradecký kraj si zakládá na efektivním čerpání evropských dotací a myslím, že jsme v tomto ohledu hodnoceni velmi pozitivně. Na příští programovací období už máme vytipovány projekty za více jak 12 miliard korun a právě Regionální stálá konference by měla na krajské úrovni posoudit, které z nich jsou ty nejpotřebnější a které mají šanci na to dotace získat," popisuje hlavní poslání hejtman a zároveň předseda Regionální stále konference Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Regionální stálá konference (RSK) je novou platformou klíčových hráčů na poli regionálního rozvoje, která si dává hned několik cílů. Bude sledovat absorpční kapacitu území neboli míru schopnosti regionu využít prostředky poskytované z EU. Na základě principu územní dimenze bude RSK konkretizovat věcné a územní zacílení výzev a svá doporučení bude zasílat na Národní stálou konferenci. Ta pak bude návrhy obdržené od jednotlivých krajských RSK kompletovat a projednávat s jednotlivými řídícími orgány operačních programů a na základě toho bude stanoven harmonogram jednotlivých výzev operačních programů.

"V tom spočívá onen pokrok. Doposud jsme se podřizovali vypsaným výzvám v různých operačních programech. Teď bude postup opačný. Na základě našich požadavků a po jejich schválení se budou vypisovat výzvy s užším zacílením," vysvětluje hejtman Franc, který byl z pozice předsedy RSK Královéhradeckého kraje zároveň nominován do Národní stálé konference na celostátní úrovni.

Regionální stálá konference je založena na principu partnerství. Její složení vychází ze statutu podepsaného ministryní pro místní rozvoj Věrou Jourovou. RSK Královéhradeckého kraje má celkem 18 členů. Jsou v ní nejen zástupci kraje, ale zástupci statutárních, středně velkých, malých měst a venkova, zástupce hospodářské komory, neziskových organizací, místních akčních skupin, akademického sektoru, Agentury pro sociální začleňování nebo krajské pobočky Úřadu práce.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře