Broumovsko

Neděle 20.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Královéhradecký kraj ustanovil jako první v ČR Regionální stálou konferenci. Pomůže s lepším zacílením dotací

Email Tisk PDF

krajEfektivnější čerpání dotací a jejich co nejlepší zacílení. Takové cíle si klade Regionální stálá konference Královéhradeckého kraje, která byla oficiálně ustanovena na svém včerejším prvním jednání. Jedná se o novou platformu na poli regionálního rozvoje, která postupně vznikne ve všech krajích. Královéhradecká krajská Regionální stálá konference je první v České republice.

"Královéhradecký kraj si zakládá na efektivním čerpání evropských dotací a myslím, že jsme v tomto ohledu hodnoceni velmi pozitivně. Na příští programovací období už máme vytipovány projekty za více jak 12 miliard korun a právě Regionální stálá konference by měla na krajské úrovni posoudit, které z nich jsou ty nejpotřebnější a které mají šanci na to dotace získat," popisuje hlavní poslání hejtman a zároveň předseda Regionální stále konference Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Regionální stálá konference (RSK) je novou platformou klíčových hráčů na poli regionálního rozvoje, která si dává hned několik cílů. Bude sledovat absorpční kapacitu území neboli míru schopnosti regionu využít prostředky poskytované z EU. Na základě principu územní dimenze bude RSK konkretizovat věcné a územní zacílení výzev a svá doporučení bude zasílat na Národní stálou konferenci. Ta pak bude návrhy obdržené od jednotlivých krajských RSK kompletovat a projednávat s jednotlivými řídícími orgány operačních programů a na základě toho bude stanoven harmonogram jednotlivých výzev operačních programů.

"V tom spočívá onen pokrok. Doposud jsme se podřizovali vypsaným výzvám v různých operačních programech. Teď bude postup opačný. Na základě našich požadavků a po jejich schválení se budou vypisovat výzvy s užším zacílením," vysvětluje hejtman Franc, který byl z pozice předsedy RSK Královéhradeckého kraje zároveň nominován do Národní stálé konference na celostátní úrovni.

Regionální stálá konference je založena na principu partnerství. Její složení vychází ze statutu podepsaného ministryní pro místní rozvoj Věrou Jourovou. RSK Královéhradeckého kraje má celkem 18 členů. Jsou v ní nejen zástupci kraje, ale zástupci statutárních, středně velkých, malých měst a venkova, zástupce hospodářské komory, neziskových organizací, místních akčních skupin, akademického sektoru, Agentury pro sociální začleňování nebo krajské pobočky Úřadu práce.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Laureáti Broumovské klávesy vystoupili v Sukově síni pražského Rudolfina

Laureáti Broumovské klávesy vystoupili v Sukově síni pražského Rudolfina

Mladí klavíristé Nora Lubbadová, Jan Schulmeister a Arthur Coatalen vystoupili v úterý 15. října na ...

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

V sobotu 19. října 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov–Náchod k dopravnímu...

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

MAS Stolové hory, z. s. vyhlásila dne 16. listopadu 2017 výzvu na příjem projektových žádostí v rámc...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Kina pro děti, přednášky, Dny poezie, setkání sběratelů, závody v běhu, divadlo, Svatohubertská mše,...

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

V Teplicích nad Metují se 17. září 2019 uskutečnil další Den gramotnosti pro předškoláky. Také tento...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit