Broumovsko

Pátek 18.říjen 2019

Poslední aktualizace21.10.2019 04:00

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Náchodská sportoviště nabízejí stále lepší podmínky. Přesvědčil se o tom i poslanec a bývalý hokejista Milan Hnilička

Náchodská sportoviště nabízejí stále lepší podmínky. Přesvědčil se o tom i poslanec a bývalý hokejista Milan Hnilička

Email Tisk PDF
seznam článků
Náchodská sportoviště nabízejí stále lepší podmínky. Přesvědčil se o tom i poslanec a bývalý hokejista Milan Hnilička
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Všechny strany

na radnici 10V úterý 25. června 2019 zavítal do Náchoda vzácný host – olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa v ledním hokeji, dnes poslanec Parlamentu ČR Milan Hnilička. Jeho první kroky vedly na radnici, kde ho v obřadní síni přivítal kolega z poslanecké sněmovny a starosta Náchoda Jan Birke společně s místostarosty Pavlou Maršíkovou a Františkem Majerem.

"Sport je to, co nás oba spojuje a od malička provází životem. Nyní je to hlavním společným tématem i v poslaneckých lavicích a já jsem moc rád, že jsem dnes mohl svému kolegovi ukázat, jak to funguje na té komunální úrovni, že do sportu dětí a mládeže investujeme nemalé finanční prostředky. Určitě se shodneme na tom, že se to vyplácí," komentoval návštěvu starosta Jan Birke.

V dopoledních hodinách bylo za účasti Milana Hniličky a dodavatelů stavby slavnostně otevřeno zrekonstruované víceúčelové hřiště sousedící s atletickým stadionem na Hamrech.

Rekonstrukce víceúčelového hřiště probíhala od května 2018 do konce května letošního roku a během úprav, které provedla firma VYSSPA Sports Technology s.r.o., Plzeň, byl na hřiště položen umělý trávník, za brankami naistalovány záchytné sítě, v okolí hrací plochy zámková dlažba a stožárové osvětlení. Nová krytina na tribuně je dílem firmy Vše pro stavby, s. r. o. Tribunu lavičkami z betonových bloků a sedací část pak lavičkami z hoblovaných fošen osadila firma Bezedos, Velké Poříčí. Díky novému mobiliáři a dalšímu vybavení, jako jsou branky na házenou, sítě na volejbal nebo basketbalové koše mohou hřiště využívat sportovní oddíly, ale také školní mládež i široká veřejnost. Náklady na nové víceúčelové hřiště představují částku více než 5,5 mil. Kč.

V doprovodu správců náchodských sportovišť a ředitelky ZŠ T. G. Masaryka, kde od září vzniknou nové sportovní třídy, seznámil starosta Jan Birke svého kolegu Milana Hniličku se sportovním zázemím v Náchodě, jeho dostupností a využitím.

"Debata o tom, jak v Náchodě fungují jednotlivé oddíly, jak využívají sportoviště a jak je sport podporován městem, je pro mě velmi přínosná. Znám starostu Birke jako poslance, resp. jako člověka, který drží slovo, a to je vidět i tady v Náchodě. Péče a podpora sportovnímu zázemí tady není jen heslem, ale je opravdu znát na každém kroku," uvedl Milan Hnilička po tom, co si prohlédl atletický stadion Hamra, sousedící plavecký bazén a ocenil i skvělou polohu zimního stadionu a ZŠ TGM.

Odpoledne vedení města Náchoda společně s poslancem Milanem Hniličkou a za účasti dětí ze ZŠ T. G. Masaryka a mladých hokejistů pokřtili na zimním stadionu v Náchodě zbrusu novou elektrickou rolbu.

Rolba značky Zamboni 650 electric disponuje bezkartáčovým pohonem na střídavý proud, systémem předzalití hlubokých vrypů s funkcí bezztrátového systému mycí vody, pohonem 4x4 či nabíjecí stanicí, což přispěje ke kvalitnější i rychlejší údržbě ledové plochy. Novinka přišla na bezmála 4,2 mil. Kč a již od neděle bude plně sloužit při přípravě ledu. Ledová plocha bude k tréninkům hokejistů připravena již od července.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

Dopravní omezení na silnici mezi Hronovem a Náchodem

V sobotu 19. října 2019 dojde z důvodu konání tradičního běžeckého závodu Hronov–Náchod k dopravnímu...

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

Nová podpora Muzea papírových modelů v Polici nad Metují

MAS Stolové hory, z. s. vyhlásila dne 16. listopadu 2017 výzvu na příjem projektových žádostí v rámc...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 18. do 20. října

Kina pro děti, přednášky, Dny poezie, setkání sběratelů, závody v běhu, divadlo, Svatohubertská mše,...

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

Den gramotnosti pro předškoláky v rámci MAP vzdělávání na Broumovsku II

V Teplicích nad Metují se 17. září 2019 uskutečnil další Den gramotnosti pro předškoláky. Také tento...

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Studenti potěšili seniory v Teplicích nad Metují

Žáci ze Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují se opakovaně zapojují do Projektu ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit