Broumovsko

Čtvrtek 24.září 2020

Poslední aktualizace25.09.2020 04:57

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Nový kruhový objezd urychlí průjezd městem. Při slavnostním otevření se všichni shodli, že Náchod obchvat města potřebuje

Nový kruhový objezd urychlí průjezd městem. Při slavnostním otevření se všichni shodli, že Náchod obchvat města potřebuje

Email Tisk PDF
seznam článků
Nový kruhový objezd urychlí průjezd městem. Při slavnostním otevření se všichni shodli, že Náchod obchvat města potřebuje
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 8090Včera skončilo krušných 139 dní nejen pro náchodské občany, ale i pro všechny projíždějící řidiče. V odpoledních hodinách byl slavnostně zahájen provoz na nově zrekonstruovaném objezdu u Čedoku v Náchodě. Všichni přítomní se zde shodli, že Náchod obchvat města potřebuje.

Zrekonstruovaná okružní křižovatka byla uvedena do provozu za účasti mnoha významných hostů, mezi nimiž nechyběl místopředseda vlády a náchodský zastupitel Pavel Bělobrádek, ministr dopravy Dan Ťok, senátor Jiří Hlavatý, poslanci Ivan Adamec a Pavel Plzák, krajský policejní ředitel Martin Červíček, generální ředitel SŽDC, s. o., Pavel Surý, ředitelka holdingu MEDIS Blanka Kalcsová, ředitel ŘSD Hradec Králové Marek Novotný, náchodští radní a zastupitelé, zástupci dodavatele a dopravců a mnoho dalších, kteří se stejně jako řada řidičů těšili na zprovoznění tohoto největšího dopravního uzle v Náchodě.

"Po 139 dnech útrap a obrovských zácp otvíráme hotové dílo. I když jsem si od rána přál, aby dnes byla velikánská a aby ji viděl pan ministr, tak Náchod je prázdný. Kdo za to může?, na oko se zlobil starosta Náchoda Jan Birke a už vážně dodal: "My jsme to tady celou dobu nesmírně prožívali. Nezvládli bychom to bez pomoci Policie České republiky. Děkuji. Chci poděkovat Městské policii, dodavatelům, protože jste to zvládli včas a přesně. Děkuji panu ministrovi, protože je to člověk, který drží slovo a to se v dnešní době cení. A samozřejmě děkuji občanům Náchoda a řidičům za jejich pevné nervy."

Původní nevyhovující kruhový objezd byl zvětšen a rozšířen o dvě spojovací větve (bypassy). Současně s kompletní rekonstrukcí křižovatky byly upraveny například i dotčené opěrné zdi, kanalizace, chodníky a inženýrské sítě. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 35 milionů korun vč. DPH.

Po celou dobu stavby byl provoz řízen kyvadlově. V první fázi byl provoz veden v pravé části původní křižovatky ve směru na Polsko, byly přeloženy veškeré sítě a odtěžena původní vozovka. Také byly vybudovány nové opěrné zdi a stanice pro odčerpávání spodních vod. Kompletně byla tato část rekonstrukce dokončena 26. září a díky tomu mohl být provoz sveden na novou část kruhového objezdu a začala rekonstrukce druhé části křižovatky. Ve druhé fázi byly dobudovány přeložky sítí, chodníky, ostrůvky pro pěší, osvětlení a dokončeno dopravní značení. Stavbu se podařilo dokončit v řádném termínu a plně otevřít veřejné dopravě právě 23. listopadu.

"My teď dáme všem čtyři měsíce pokoj a budeme pokračovat dál. Že Náchod potřebuje obchvat, to všichni víme. Stojíme na místě, kde probíhá skutečně mezinárodní provoz a denně tu projede více než 6 tisíc kamiónů a 25 tisíc osobních vozů. Toto všechno začalo 29. listopadu 2011 příslibem tehdejšího ministra dopravy Dobeše, který řekl, že Náchodu je potřeba pomoci do doby, než bude obchvat. My se nyní s kolegy ve vedení města snažíme, aby bylo vydáno územní rozhodnutí. Až ho vydáme, tak přijdeme k vám s prosbou, protože Náchod, jako jediný tranzit mezi Harrachovem a Ostravou do Polska obchvat potřebuje," obrátil se starosta Birke na ministra dopravy Dana Ťoka.

"Tato stavba není miliardová, ale podle mého názoru má větší význam, než které miliardové jsou. Chci vás ubezpečit, že nepochybuji, že Náchod obchvat potřebuje, a tak mne mrzí, že ta územně – právní příprava nepostoupila rychleji, protože teď bychom neměli žádný problém s penězi. Věřím, že problém nebude ani potom. Město Náchod si obchvat zaslouží a není zodpovědné nechat jezdit tranzitní dopravu přes centrum města," uvedl Dan Ťok.

Stavbu v Náchodě provedla společnost M - SILNICE a. s. Pardubice a Sovis CZ a. s. Hradec Králové. Projekt na stavbu zpracovala projekční kancelář Ing. Šír - projektování DS a.s. Hradec Králové, investorem bylo ŘSD Hradec Králové.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Nabídka akcí na Broumovsku pro prodloužený víkend od 25. do 28. září. Ruší se Svatováclavské slavnosti!

Tradiční Svatováclavské slavnosti, které se měly konat v pondělí 28. září v Broumově jsou zrušeny. B...

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Křížem krážem CZ/PL (Mototrasy Broumov) - 2. díl

Smyčka kolem Ostaše, Projekt Riese a Soví hory, "mimozemská obruč" a koupačka v nově zatopeném lomu ...

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Putovní výstava Strom roku o víkendu U Lidmanů

Tento víkend 26. 9. - 27. září 2020 máte možnost v sále restaurace U Lidmanů v Machovské Lhotě zhléd...

Dobrovolníci pomáhají zadržovat vodu v krajině

Dobrovolníci pomáhají zadržovat vodu v krajině

V dubnu Polický zpravodaj informoval o občanské iniciativě organizované skupinou dobrovolníků, kteří...

Covid začíná motat hlavu i fotbalu

Covid začíná motat hlavu i fotbalu

Výsledek nejapných vládních nařízení a současná panika a hloupost některých lidí se začíná projevova...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web