Broumovsko

Neděle 29.listopad 2020

Poslední aktualizace 1.12.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko ŘSD zřídí kancelář na Městském úřadě Trutnov kvůli D11

ŘSD zřídí kancelář na Městském úřadě Trutnov kvůli D11

Email Tisk PDF

trutnovStavba dálnice D11 v úseku Trutnov – státní hranice s Polskem už má územní rozhodnutí. Na řadě je výkup pozemků. Majitelé dotčených nemovitostí mohou od 1. července získat potřebné informace v nově zřízené kanceláři Ředitelství silnic a dálnic ČR na Městském úřadě Trutnov.

Příprava dostavby dálnice D11 v úseku Trutnov – státní hranice ČR/PL se dostává do další fáze. Poté, co v lednu letošního roku získala tato stavba pravomocné územní rozhodnutí, nic nebrání tomu, aby Ředitelství silnic a dálnic ČR přistoupilo k majetkoprávnímu vypořádání s majiteli pozemků a nemovitostí v trase budoucí dálnice.

Ve snaze přiblížit tuto stěžejní část přípravy stavby dotčeným vlastníkům došlo k dohodě města Trutnova a Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Hradec Králové, na zřízení informační kanceláře v Trutnově. "Výstavbu dálnice D11 dlouhodobě podporujeme. Jsme si vědomi, jaké výhody má pro město dokončení tohoto úseku. Zároveň plně chápeme občany, kterých se výstavba dálnice dotkne, respektive bude vést přes jejich pozemky, že nevědí, jak mají postupovat a na koho se obrátit. Proto jsme se s ředitelem hradecké správy ŘSD Ing. Markem Novotným dohodli a od 1. července zřídili dočasnou informační kancelář Ředitelství silnic a dálnic přímo u nás v Trutnově," vysvětluje Mgr. Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Informační kancelář naleznou občané ve 4. poschodí budovy Městského úřadu Trutnov, č. dveří 407. Informace o provozní době kanceláře lze získat na webu města Trutnova www.trutnov.cz/cs/obcan/dalnice-d11/ nebo na tel. čísle 499 803 311, popř. 499 803 305.

"Jsme rádi, že se podařilo ve shodě s městem připravit informační kancelář, která bude k dispozici vždy jeden den v týdnu. Majetkoprávní vypořádání bude mít za naši organizaci na starosti Ing. Michal Doubek, se kterým si lidé mohou domluvit individuální schůzku," doplňuje Marek Novotný, ředitel Správy Hradec Králové.

"Věřím, že otevření kanceláře přispěje k rychlejší a efektivnější výměně informací. V konečné fázi by tak tato spolupráce měla vést k urychlení přípravy dostavby pro naše město tak důležité dopravní tepny," uzavírá starosta Adamec.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Předvánoční novinky z Benediktinských sklepů

Předvánoční novinky z Benediktinských sklepů

I přes nepříznivou dobu a nemožnost se osobně setkávat u degustací nabízejí Benediktinské sklepy v b...

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

Den otevřených dveří Gymnázia Broumov bude v upravené podobě

V sobotu 28. listopadu se bude konat Den otevřených dveří Gymnázia Broumov, jen v trochu upravené po...

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

V broumovském klášteře probíhá druhý ročník Sympozia ilustrace

Pět významných českých ilustrátorů a jeden zahraniční host se představí na druhém ročníku Sympozia i...

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

Vítězný architektonický návrh na rekonstrukci domu na Kostelním náměstí

V dubnu 2020 byla vyhlášena výzva na zpracování architektonického návrhu na rekonstrukci objektu č.p...

Poděkování za potravinovou sbírku

Poděkování za potravinovou sbírku

Vážení účastníci potravinové sbírky, ráda bych se s Vámi podělila o velkou radost, kterou spolek Ape...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web