Broumovsko

Čtvrtek 29.říjen 2020

Poslední aktualizace29.10.2020 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Silničáři v Královéhradeckém kraji jsou na zimu připraveni

Silničáři v Královéhradeckém kraji jsou na zimu připraveni

Email Tisk PDF
seznam článků
Silničáři v Královéhradeckém kraji jsou na zimu připraveni
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

DSC 0922Krajští silničáři mají za sebou první ostré zásahové dny i řešení vážnějších situací v letošní zimě, kdy některá místa v kraji potrápila ledovka, které zvládli. Sklady posypových materiálů jsou naplněny a na krajských silnicích je připraveno v zimním období zasahovat na 300 speciálně technicky vybavených vozidel. S řízením zimní údržby pomohou i nové hlásiče.

První zimní listopadové dny ukázaly, že krajští silničáři jsou na zimu připraveni. "Jsou to zkušenosti a obětavost silničářů, dispečerské řízení a technologie, které umožňují sledovat vývoj počasí a stav sjízdnosti a samozřejmě i schválený plán zimní údržby, které jsou základními předpoklady pro úspěšné zvládnutí nadcházející zimy na silnicích našeho kraje. A já jsem přesvědčen, že to bude fungovat," řekl 1. náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu a silniční hospodářství Martin Červíček.

V letošním roce budou silničáři v Královéhradeckém kraji udržovat celkem 3494 km silnic, z toho I. třídy 464 km, zbytek připadá na krajskou síť silnic II. a III. třídy. Z toho je udržováno 595 km inertním posypem, 2456 km vlhčenou solí a 443 km je pluhováno. Meziročně se na úkor inertního posypu zvýšil podíl chemicky udržovaných silnic, kterých bude během nadcházející zimy o zhruba 200 kilometrů více. "Jde o úseky v okolí Nového Města u Chlumce nad Cidlinou, Hořic, Jičína nebo Kopidlna. Změnou technologie posypu jsme reagovali na požadavky občanů a starostů jednotlivých obcí," řekl Jiří Brandejs, ředitel SÚS Královéhradeckého kraje.

Novinkou jsou také dva nové hlásiče, které byly osazeny vedle silnice I/11 u Petrovic a Rybné nad Zdobnicí. Dispečeři budou mít díky nim lepší přehled o aktuálním počasí v místě, ale také o stavu vozovky. Těchto meteostanic tak v kraji slouží už 11. Stejně jako dosud bude zimní údržba řízena z 15 dispečerských stanovišť s nepřetržitým provozem, který zajišťuje 80 dispečerů.

Ve skladech Správy a údržby silnic Královéhradeckého kraje je aktuálně 23 tisíc tun soli a 12 tisíc tun inertního posypu. Zásoby posypových materiálů jsou pravidelně kontrolovány. V případě potřeby může na zasněžené silnice vyrazit 116 sypačů s radlicemi, 53 nakladačů, 15 sněhových fréz a 116 traktorových radliček.

Na zimní údržbu v období 2016/2017 se v Královéhradeckém kraji počítá s rozpočtem asi 170 milionů korun. V loňském roce se náklady pohybovaly kolem 150 milionů korun. Nejmírnější zimu na silnicích zažil kraj v sezóně 2013/2014, kdy byly náklady 70,4 milionu korun, naopak titul nejnákladnější drží stále sezóna 2008/2009, kdy si zimní údržba silnic vyžádala 200 milionů korun.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov – evropské hlavní město kultury

Broumov – evropské hlavní město kultury

V červnu vydalo město Broumov tiskovou zprávu, ve které oznámilo záměr ucházet se o titul Evropské h...

Záchranné akce ve skalách na Broumovsku aneb nepodceňujte pohyb v podzimní přírodě

Záchranné akce ve skalách na Broumovsku aneb nepodceňujte pohyb v podzimní přírodě

Pobyt v přírodě patří mezi jednu z výjimek omezení volného pohybu v rámci aktuálních opatření, která...

Jedním z finalistů soutěže Gentleman & Žena České republiky 2021 je rodák z Broumovska Jan Šraitr

Jedním z finalistů soutěže Gentleman & Žena České republiky 2021 je rodák z Broumovska Jan Šraitr

Soutěž Gentleman & Žena České republiky 2021 je určena pro muže ve věku 33 - 75 let a ženy ve vě...

Věžička kostela v Ruprechticích skrývá poselství budoucím pokolením

Věžička kostela v Ruprechticích skrývá poselství budoucím pokolením

Nově zrekonstruovaná věžička kostela sv. Jakuba Většího v Ruprechticích od minulého týdne skrývá pos...

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web