Broumovsko

Neděle 25.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Soud o krajském tendru na autobusovou dopravu: Řidiče nediskriminuje a je v souladu se zákonem

Soud o krajském tendru na autobusovou dopravu: Řidiče nediskriminuje a je v souladu se zákonem

Email Tisk PDF

busssKrálovéhradecký kraj má k dispozici usnesení Okresního soudu v Hradci Králové o zamítnutí návrhu na předběžné opatření na zastavení probíhajícího tendru na autobusovou dopravu. Podle něj se žádné diskriminace řidičů nedopouští a zakázka je v souladu se zákonem. Kraj dále čeká na právní posudky, na základě kterých zváží svůj další postup. Jejich výsledky zveřejní v pondělí 21. prosince.

Okresní soud v Hradci Králové už zamítl návrh na vydání předběžného opatření na zastavení krajské zakázky. O to odboráři žádali v rámci žaloby na Královéhradecký kraj s argumentem nepřímé diskriminace řidičů z důvodu věku. "Informaci soudu o zamítnutí vítáme. Potvrzuje se tak správnost našeho postupu," uvedl k věci hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc.

Královéhradecký kraj má nyní k dispozici i odůvodnění soudu. Ten ve svém usnesení potvrzuje soulad zadávací dokumentace se zákony. "Nebylo prokázáno, že by takto zadaná veřejná zakázka působila diskriminaci v odměňování," stojí přímo v usnesení okresního soudu. To zároveň jasně uvádí, že v případě krajské zakázky se nejedná o diskriminaci z důvodu věku, což bylo hlavním argumentem žalující strany. Rozhodnutí soudu je prozatím nepravomocné. Žalující strana se proti němu může do 15 dnů od doručení odvolat ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

Královéhradecký kraj tedy ve veřejné zakázce pokračuje a nechává si zpracovat právní posudky na další postup. Na pondělním jednání schválila Rada kraje posunutí termínu pro otevírání obálek na 18. ledna 2016, na což má jako zadavatel podle zákona o veřejných zakázkách právo.

"V současné době čekáme na vyhotovení dvou právních posudků. Jednoho, který se týká možnosti zrušení veřejné zakázky a druhého na možné zapojení sociální doložky do současné dokoumentace, která by zohledňovala platy řidičů. Na základě těchto posudků se Rada kraje rozhodne, jak budeme zakázku dále směřovat. Výsledky posudků a tyto možnosti, jak dál, zveřejníme v pondělí 21. prosince," informoval hejtman Franc.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizov...

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova. Vítězství v anketě Strom roku2020...

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Poslední zářijový den zachvátil požár skladovací halu se senem a slámou nedaleko obce Suchý Důl. Na ...

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí 19. října odstartoval po celé Evropě Zelený týden EU 2020. Akce, jejímž letošním tématem j...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web