Broumovsko

Pátek 28.únor 2020

Poslední aktualizace28.02.2020 04:08

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Zprávy ČR a Broumovsko Vandalismus na cyklostezkách nebere konce

Vandalismus na cyklostezkách nebere konce

Email Tisk PDF
seznam článků
Vandalismus na cyklostezkách nebere konce
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

vandalismus 7V letních dnech využívá cyklostezek a cyklotras v okolí Náchoda tradičně velký počet turistů, návštěvníků, ale i místních obyvatel. I proto o tato turisticky atraktivní místa město Náchod pečuje, udržuje komunikace i odpočívadla a veškeré zázemí, které se podařilo v posledních letech vybudovat.

Nechybí odpočinkové zóny, informační tabule, cvičební stroje i opravny kol. To všechno slouží nám všem. Bohužel se však neustále setkáváme v této souvislosti s naprosto nepochopitelným vandalismem a ničením. Příkladem je odpočívadlo na cyklostezce z Náchoda do Velkého Poříčí, ohnutý sloupek u podjezdu pod hlavní cestou u hranic s Polskem nebo poničené sezení v altánu v Bělovsi u nového mostu v Lázeňské ulici.

"Je to neuvěřitelné, člověku to až bere chuť, cokoliv nového budovat. Za posledních deset let se v Náchodě nainvestovalo 1,8 miliardy korun do veškeré infrastruktury a veřejného prostoru a jsem přesvědčen, že to je vidět a stálo to za to. To, že si však neumíme zvelebování našeho okolí vážit, mě opravdu štve," zlobí se starosta Jan Birke a dodává: "Není snad dne, abychom neřešili nějakou opravu vandaly poničeného zázemí. Město Náchod například zakoupilo před dvěma roky čtyři opravny kol v rámci jednoho z česko-polských projektů, aby sloužily jako pomoc pro cyklisty v nesnázích. Přibližně před měsícem byly všechny opravny kontrolovány, zkompletovány a opraveny, neboť měly všechny utrhané nářadí, vytrženou pumpičku apod. A dnes už máme další upozornění na jejich poškození, to je prostě neuvěřitelné! Mám takový vztek, že kdybych u toho někoho chytil, s chutí ho přivážu na náměstí k pranýři a jeho jméno zveřejním bez ohledu na důsledky. To dříve fungovalo dokonale, dnes jsme bohužel často i nevšímaví."

Je v zájmu nás všech upozornit a zasáhnout, pokud se staneme svědky vandalismu, abychom donekonečna nemuseli opravovat opravené a zbytečně vynakládat finanční prostředky z městské kasy, neboť je naší kasou společnou. Proto chceme všechny občany vyzvat k tomu, aby v případě, že budou svědky takovéhoto neomluvitelného jednání, aby si to nenechali pro sebe nebo do zpráv na sociálních sítích, ale okamžitě volali Městskou policii Náchod na linku 156.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Z Izraele do Broumova

Z Izraele do Broumova

Gábina Javorská má velmi zajímavý osud. Pochází ze Slovenska a za prací krupiérky v kasinu se vyprav...

Zapomeňte, vzpomeňte!

Zapomeňte, vzpomeňte!

Stojím vprostřed parkoviště a holky z kapely mě šacují. Je mrazivá půlnoc. Musím se dokonce i vyzout...

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Nedávné počínání vichřice Sabine způsobilo vyhození jednoho celého okna na klášterním kostele sv. Vo...

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Podkrkonoší bude po roce zase patřit bajkerům. V Úpici a okolí se v sobotu 23. května uskuteční už 1...

Úspěchy broumovských gymnastek

Úspěchy broumovských gymnastek

O víkendu, přesněji v sobotu 15. 2. 2020, se broumovské gymnastky zúčastnily Valentýnského závodu ve...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře