Broumovsko

Sobota 24.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Cyklistický závod Okolo Broumova se jel po sedmé

Cyklistický závod Okolo Broumova se jel po sedmé

Email Tisk PDF
seznam článků
Cyklistický závod Okolo Broumova se jel po sedmé
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Všechny strany

20160820 P1770147Cyklistický závod Okolo Broumova se v sobotu 20. srpna jel již po sedmé a po sedmé nám přálo počasí. Letos jsme poprvé zařadili dětské závody, kde jsme dětem nachystali tři odlišné tratě, na kterých kroužilo celkem 41 dětí, což považujeme za slibný začátek.

Na trať hlavního závodu délky 61 kilometrů s převýšením necelých 1200 metrů vyrazilo v 10 hodin ze Šolcovny v Hejtmánkovicích 165 jednotlivců a 14 štafetových jedniček. Už na první občerstvovací stanici v Otovicích, kde je zároveň i střídání štafet, dojelo startovní pole nadělené, částečně i pro vypsanou vrchařskou prémii nad Martínkovicemi. Druhá vrchařská prémie nad Šonovem nepřinesla na čele změnu pořadí. Na druhou občerstvovací stanici na Janovičkách, kde je druhé střídání štafet, však jeden z favoritů pro defekt už nedojel. Ale to nebránilo dalším vedoucím závodníkům, aby zpomalili. Naopak. Vítězi Jiřímu Hudečkovi z týmu GIANT Trans Brdy se zastavila časomíra na hřišti v Hejtmánkovicích na čase 2:04:51, téměř domácí Lukáš Čáp z týmu HSK cycling team dojel druhý ve fantastickém čase 2:06:46. Na stupně vítězů je doprovodil vítěz ročníku 2014 Tomáš Vagenknecht z týmu BAKAKO Nová Paka, který měl čas 2:10:52. Bohužel, 16 závodníkům nebylo pro četné defekty přáno dojet do cíle.

Nevím o žádném závodě, který by se jezdil i jako štafeta. Jsme nejspíš rarita. V kategorii mužů obhájil loňské vítězství REDPOiNT-ELEVEN TEAM ve složení Pospíšil J., Pospíšil L., Vrbský v čase 2:26:55 a po zásluze si odvezli pohár vítězů. Prvenství v kategorii žen se stalo kořistí týmu MOLUDA, ve složení Václavková, Škodová, Polová. Štafety smíšené vyhrál tým VEBA BIKE TEAM, ve složení Malý, Hanušová, Malý v čase 2:36:38.

Ve štafetách firem se na několikátý pokus na první místo zaslouženě dostal tým HZS Broumov ve složení Cejnar, Schejbal, Škoda s časem 2:54:15. Putovní pohár obcí a firem Broumovska si však lepším výkonem zajistila štafeta Cykloteam Heřmánkovice ve složení Koller, Kosek, Krupička ve výborném čase 2:21:30. Je velká škoda, že v kategorii obcí nenašel žádný jiný tým odvahu se s nimi poměřit.

Chci poděkovat všem pořadatelům, kterých bylo celkem 76! Největší díl odvedli pořadatelé ze Sokola Hejtmánkovice a SDH Hejtmánkovice, ale pomoc dobrovolníků ostatních obcí Dobrovolného svazku Broumovska je nepostradatelná a závodníky velmi ceněná. Děkuji všem obecním i městským úřadům DSO Broumovsko za pomoc. Děkuji všem našim partnerům za finanční i materiální příspěvky, jimiž jsme společně přispěli ke kvalitnímu závodu se zajímavými výhrami a bohatou tombolou. Největší měrou se podílel generální partner Z-TRADE Broumov s.r.o., významným partnerem je samozřejmě Město Broumov i Obec Hejtmánkovice, nelze vynechat firmy Hobra –Školník s.r.o., BSB s.r.o., Lisovna Hejtmánkovice, Dřevoterm Březová s.r.o., Karel Franc – LUTOMA, Continental CR s.r.o. Adršpach, Pivovar Broumov, Cedima Meziměstí s.r.o., BSS s.r.o. Broumov, BRAHA – plasty s.r.o., Centrum Walzel Meziměstí, Česká pojišťovna a.s., VEBA Broumov a.s., Lesní společnost Broumov Holding a.s., Agram Martínkovice s.r.o a další drobní partneři.

Závod si zajistil trvalé místo v každoročním kalendáři mnoha účastníků, kteří již vyjádřili přání příští rok zase přijet a pokořit trať, vinoucí se naší krásnou krajinou. A co vy?

Výsledky závodu.

Foto Josef Bitnar

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Děkuji!

Děkuji!

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 se nám po dlouhodobém úsilí podařilo před polickým kostelem odhalit a vysv...

Zelený palec (Green Thumb)

Zelený palec (Green Thumb)

Práce v kůlně a na podzimku nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jenže koho by to alespoň trochu nepoh...

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Netradiční, a navíc rodinné spojení saxofonu, klarinetu a varhan nabídne devátý koncert festivalu, k...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Mezinárodní horolezecký filmový festival, koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Varhanní léto, ...

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Královéhradecký kraj bude podporovat geoparky na svém území

Geoparky Český ráj a Broumovsko navážou užší spolupráci s Královéhradeckým krajem. Pomoci k tomu má ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře