Broumovsko

Pondělí 27.květen 2019

Poslední aktualizace 1.06.2019 04:36

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Machovští sdruženáři sbírají úspěchy na republikové úrovni

Machovští sdruženáři sbírají úspěchy na republikové úrovni

Email Tisk PDF
seznam článků
Machovští sdruženáři sbírají úspěchy na republikové úrovni
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

16114575 10207720082781954 5671225678065747318 nČlenové Borského klubu lyžařů Machov, závodníci v severské kombinaci Jan John (nar. 2005) a Lukáš Doležal (nar. 2006), dosáhli během týdne na dvou závodech Českého poháru na vynikající umístění.

První závod Českého poháru se konal 14. ledna 2017 v Desné v Jizerských horách. Jan John se ve skoku umístil na 9. místě se ztrátou 45 vteřin na vítěze a Lukáš Doležal na skončil místě pátém. Při běhu panovalo špatné počasí, vítr, mlha a sníh. To ale machovským závodníkům nevadilo. "Jenda nejenže po 1200 metrech ztrátu na vítěze skoku smazal, ale do cíle mu ještě nadělil 18 vteřin. Lukáš jel také výborně, i když je o rok mladší, a v cíli skončil na čtvrtém místě. Skvělý úspěch," komentoval úspěch svých svěřenců trenér Stanislav Jirásek.

Hned druhý den v neděli si John odskočil na Pohár Královéhradeckého kraje v běhu na lyžích do Špindlerova Mlýna, a i když se jelo klasickou technikou, opět vyhrál i mezi specialisty běžci!

V sobotu 21. ledna zavítali kombiňáci z BKL Machov na další republikový závod v severské kombinaci, který byl opět součástí Českého poháru, do Lučan nad Nisou. "Po závodech v Desné jsem si říkal, že to byl super výsledek a lepší to už asi být ani nemůže. Jsem rád, že jsem se mýlil," komentoval další skvělý výsledek machovských lyžařů Stanislav Jirásek.

Můstky i tratě byly pěkně připravené a počasí přímo ideální a tentokrát klukům vyšla i skokanská část. "Jenda ztrácel pouhý metr na nejdelší skok a Lukáš metry dva. Do běhu Jenda vybíhal se ztrátou 13 a Lukáš 19 vteřin. Fóbie ze jména Jan John pokračovala i zde. Už na startu debatoval vítěz po skoku s druhým v pořadí, kdy je náš závodník předjede. Jeden si myslel, že na prvním kopci, druhý, že už pod kopcem. Museli jsme naše kluky trochu krotit, aby nepřepálili začátek, ale nebylo to nic platné, Jenda po 300 metrech se na prvním kopci ujal vedení a Lukáš jel na čtvrtém místě. Ve druhém posledním okruhu Jenda náskok zvýšil a Lukáš se propracoval na druhou pozici a tu udržel až do cíle. BKL Machov tak oslavil 1. a 2. místo v Českém poháru! Něco nevídaného, ale krásného! Tímto bych chtěl poděkovat všem technikům v Machově, kteří pomáhají upravovat skokanský můstek i tratě," neskrýval radost Stanislav Jirásek a nezapomněl dodat: "A na závěr ještě pozvánka na víkend. Tratě v okolí Machova s návazností do Polska jsou opět připraveny a v dobré kondici."

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Legendární časopis ABC v Muzeu papírových modelů

Legendární časopis ABC v Muzeu papírových modelů

Časopis ABC se v minulosti stal synonymem pro papírové modelářství. Sice neměl exkluzivitu na vydává...

Moto v rytmu Granka

Moto v rytmu Granka

Kde se v nás bere slabost pro babety, pionýry, staďáky a další kozí dechy? "Co je malý, to je milý. ...

Nová Terasa 2019 v Polici nad Metují

Nová Terasa 2019 v Polici nad Metují

I v letošním roce připravil na léto spolek Apeiron Novou Terasu. A opět se bude na co těšit.

"Jak si otevřít obzory? Překonat strach z neznámého," říká student Martin Frömmel

"Jak si otevřít obzory? Překonat strach z neznámého," říká student Martin Frömmel

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS vycestoval Martin Frőmmel z Broumova do Velké Británie, kde nyní studuj...

Máma není táta aneb co ten táta s dědou všechno umí

Máma není táta aneb co ten táta s dědou všechno umí

Mateřské centrum MC MAMINA v Polici nad Metují získala grant z programu Máme rádi Broumovsko 2019 na...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře