Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Ohlédnutí za Sudetami 2016

Ohlédnutí za Sudetami 2016

Email Tisk PDF
seznam článků
Ohlédnutí za Sudetami 2016
Strana 2
Všechny strany

sudety22. ročník maratonu horských kol Specialized Rallye Sudety, pořádaný 10. září teplickým sportovním klubem Redpoint team ve spolupráci s Městem Teplice nad Metují a s podporou partnerských obcí Broumovska a Policka, zaznamenal historicky rekordní počet 1023 startujících v cíli.

Jelo se za krásného letního počasí na suché trati. Hlavní závod na 113 km s převýšením 3500 metrů vyhrál nástupem v posledním kopci Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch Team) za 4:58:10. Až do té chvíle jel společně s nakonec druhým Jakubem Šilarem (-27 s) a třetím Michalem Kaněrou (-1:39 min).

Všechny tři medailistky mezi ženami si na Sudetech odbyly svou premiéru a cílem projely v pořadí Tereza Němcová (6:09:13), Karla Štěpánová (-10:05) a Johana Kolašínová (-19:28). Alternativní kategorii osmi koloběžkářů vyhrál v traťovém rekordu 8:26:46 účastník všech ročníků Jan Pohl (Spartak Police nad Metují), který závod dokončil na 450. místě absolutního pořadí, na druhém místě dojel Vlastimil Kráčmar (-16:00) a na třetím Vladimír Kostelecký (-30:00). Jediný běžec Miroslav Peška závod nedokončil.

Šedesátku vyhráli Jan Novota (CK Šluknovsko, 2:30:01) a Jana Adámková (Apache LOKO Trutnov, 3:02:07), mezi koloběžkáři, kteří to měli jako český pohár, vyhráli Miloslav Bárta (4:06:42) a Eva Šefcová (4:30:17). Na třiatřicítce si mezi muži zopakoval vítězství z loňska Dominik Starý (Jaroslav Kulhavý Cycling team, 1:12:40) a mezi ženami zvítězila Jana Onesorková (Eleven Mercedes Mitas MTB Team). Jediný koběžkář Robert Peška to dal za 2:35:28, mezi běžci zvítězil Michal Čermák (3:31:34) a mezi běžkyněmi Marie Havlová (3:13:35).

Od pátku to v Teplicích žilo horskými koly. V 17 hodin se otevřely dveře kina, kde začal výdej čísel a ve stejnou dobu byly na náměstí otevřeny expozice vystavovatelů a stánky s občerstvením. Od 19 hodin na náměstí hrála polická rodinná kapela Adept Blues Band posílená o saxofonistu Trndu a ve 20 hodin byl závod zahájen ředitelem Tomášem Čadou a starostou města Milanem Brandejsem. Díky panu řediteli školy se dalo opět spát v tělocvičně místní školy, kde byla z pátku na sobotu i úschovna kol. Kempovalo se za sportcentrem, kde byly sprchy a sobotní úschovna kol.

Od časného sobotního rána se v občerstvení Denis vydávaly bikerské snídaně. V 8 hodin se za zaváděcím vozem BMW X1 vydali závodníci na dlouhou trať, o půl hodiny později na střední a po další půlhodině na krátkou trať. Po projetí cílem čekalo ve školní jídelně teplé jídlo a nealko pivo Primátor. Mytí kol měli již tradičně na starost tepličtí hasiči. Na trati bylo 9 občerstvovacích stanic, zajišťovaných jednotlivými obcemi a zásobených jonťákem PowerBar, nealko pivem Primátor, Toma vodou, horalskými trubičkami Stěnava a spoustou dalších dobrot. Cykloservis v Teplicích, Vernéřovicích a v Machově zajišťoval Kokeš a v Americe pan Machek. Čtyři sanity DZS Police n.M., které se pohybovaly po celé trati, koordinovala hlavní zdravotnice závodu Petra Šilhánová společně s dobrovolnými zdravotnicemi červeného kříže. Celkem jsme zaznamenali 25 ošetření a čtyři převozy na chirurgickou ambulanci v Broumově, naštěstí nic vážného. Slavnostní vyhlášení v sobotu večer uzavřela tombola, kde bylo hlavní cenami kolo SPECIALIZED a voucher na zapůjčení vozu BMW X1 od firmy Stratos auto na víkend.

Poděkování patří titulárnímu sponzoru Specialized a hlavním partnerům, kterými byly firmy Redpoint, PowerBar, Primátor, 3Fvision, BMW Stratos Auto, Eleven, Toma Natura, Stěnava, BlueFly, BeManiax a DoldyRuksaky, ale i ostatním partnerům Sudet, všem pořadatelům, Městu Teplice nad Metují, sdružení obcí Broumovsko a Policko za vytvoření podmínek a za technickou pomoc při uspořádání závodu. Dále děkujeme starostům partnerských obcí Adršpach, Vernéřovice, Křinice, Suchý Důl, Martínkovice, Božanov, Machov, Vysoká Srbská, Bezděkov a Police nad Metují za zajištění kontrolních stanovišť a občerstvovacích stanic na trati, stejně jako restauracím Amerika, Na Slavném, Na Vysoké Srbské a Na hrázi za poskytnutí zázemí.

Velký dík patří i teplickým hasičům a myslivcům za pomoc na kontrolních stanovištích, Policii ČR za řízení dopravy a všem občanům Teplic, Broumovska a Policka za pochopení nutných dopravních omezení, která jsme museli v zájmu bezpečnosti udělat. Děkujeme také všem závodníkům i fanouškům na trati, a za rok 9. září 2017 opět na shledanou v Teplicích nad Metují na 23. ročníku SPECIALIZED RALLYE SUDETY, které budou již po šesté v historii otevřeným Mistrovstvím České republiky.

Foto archiv www.redpointteam.cz , video Martin Šupich

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře