Broumovsko

Pondělí 16.prosinec 2019

Poslední aktualizace18.12.2019 04:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Ohlédnutí za Sudetami 2016

Ohlédnutí za Sudetami 2016

Email Tisk PDF
seznam článků
Ohlédnutí za Sudetami 2016
Strana 2
Všechny strany

sudety22. ročník maratonu horských kol Specialized Rallye Sudety, pořádaný 10. září teplickým sportovním klubem Redpoint team ve spolupráci s Městem Teplice nad Metují a s podporou partnerských obcí Broumovska a Policka, zaznamenal historicky rekordní počet 1023 startujících v cíli.

Jelo se za krásného letního počasí na suché trati. Hlavní závod na 113 km s převýšením 3500 metrů vyhrál nástupem v posledním kopci Marek Rauchfuss (Kellys Bike Ranch Team) za 4:58:10. Až do té chvíle jel společně s nakonec druhým Jakubem Šilarem (-27 s) a třetím Michalem Kaněrou (-1:39 min).

Všechny tři medailistky mezi ženami si na Sudetech odbyly svou premiéru a cílem projely v pořadí Tereza Němcová (6:09:13), Karla Štěpánová (-10:05) a Johana Kolašínová (-19:28). Alternativní kategorii osmi koloběžkářů vyhrál v traťovém rekordu 8:26:46 účastník všech ročníků Jan Pohl (Spartak Police nad Metují), který závod dokončil na 450. místě absolutního pořadí, na druhém místě dojel Vlastimil Kráčmar (-16:00) a na třetím Vladimír Kostelecký (-30:00). Jediný běžec Miroslav Peška závod nedokončil.

Šedesátku vyhráli Jan Novota (CK Šluknovsko, 2:30:01) a Jana Adámková (Apache LOKO Trutnov, 3:02:07), mezi koloběžkáři, kteří to měli jako český pohár, vyhráli Miloslav Bárta (4:06:42) a Eva Šefcová (4:30:17). Na třiatřicítce si mezi muži zopakoval vítězství z loňska Dominik Starý (Jaroslav Kulhavý Cycling team, 1:12:40) a mezi ženami zvítězila Jana Onesorková (Eleven Mercedes Mitas MTB Team). Jediný koběžkář Robert Peška to dal za 2:35:28, mezi běžci zvítězil Michal Čermák (3:31:34) a mezi běžkyněmi Marie Havlová (3:13:35).

Od pátku to v Teplicích žilo horskými koly. V 17 hodin se otevřely dveře kina, kde začal výdej čísel a ve stejnou dobu byly na náměstí otevřeny expozice vystavovatelů a stánky s občerstvením. Od 19 hodin na náměstí hrála polická rodinná kapela Adept Blues Band posílená o saxofonistu Trndu a ve 20 hodin byl závod zahájen ředitelem Tomášem Čadou a starostou města Milanem Brandejsem. Díky panu řediteli školy se dalo opět spát v tělocvičně místní školy, kde byla z pátku na sobotu i úschovna kol. Kempovalo se za sportcentrem, kde byly sprchy a sobotní úschovna kol.

Od časného sobotního rána se v občerstvení Denis vydávaly bikerské snídaně. V 8 hodin se za zaváděcím vozem BMW X1 vydali závodníci na dlouhou trať, o půl hodiny později na střední a po další půlhodině na krátkou trať. Po projetí cílem čekalo ve školní jídelně teplé jídlo a nealko pivo Primátor. Mytí kol měli již tradičně na starost tepličtí hasiči. Na trati bylo 9 občerstvovacích stanic, zajišťovaných jednotlivými obcemi a zásobených jonťákem PowerBar, nealko pivem Primátor, Toma vodou, horalskými trubičkami Stěnava a spoustou dalších dobrot. Cykloservis v Teplicích, Vernéřovicích a v Machově zajišťoval Kokeš a v Americe pan Machek. Čtyři sanity DZS Police n.M., které se pohybovaly po celé trati, koordinovala hlavní zdravotnice závodu Petra Šilhánová společně s dobrovolnými zdravotnicemi červeného kříže. Celkem jsme zaznamenali 25 ošetření a čtyři převozy na chirurgickou ambulanci v Broumově, naštěstí nic vážného. Slavnostní vyhlášení v sobotu večer uzavřela tombola, kde bylo hlavní cenami kolo SPECIALIZED a voucher na zapůjčení vozu BMW X1 od firmy Stratos auto na víkend.

Poděkování patří titulárnímu sponzoru Specialized a hlavním partnerům, kterými byly firmy Redpoint, PowerBar, Primátor, 3Fvision, BMW Stratos Auto, Eleven, Toma Natura, Stěnava, BlueFly, BeManiax a DoldyRuksaky, ale i ostatním partnerům Sudet, všem pořadatelům, Městu Teplice nad Metují, sdružení obcí Broumovsko a Policko za vytvoření podmínek a za technickou pomoc při uspořádání závodu. Dále děkujeme starostům partnerských obcí Adršpach, Vernéřovice, Křinice, Suchý Důl, Martínkovice, Božanov, Machov, Vysoká Srbská, Bezděkov a Police nad Metují za zajištění kontrolních stanovišť a občerstvovacích stanic na trati, stejně jako restauracím Amerika, Na Slavném, Na Vysoké Srbské a Na hrázi za poskytnutí zázemí.

Velký dík patří i teplickým hasičům a myslivcům za pomoc na kontrolních stanovištích, Policii ČR za řízení dopravy a všem občanům Teplic, Broumovska a Policka za pochopení nutných dopravních omezení, která jsme museli v zájmu bezpečnosti udělat. Děkujeme také všem závodníkům i fanouškům na trati, a za rok 9. září 2017 opět na shledanou v Teplicích nad Metují na 23. ročníku SPECIALIZED RALLYE SUDETY, které budou již po šesté v historii otevřeným Mistrovstvím České republiky.

Foto archiv www.redpointteam.cz , video Martin Šupich

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Autobusy pojedou, ÚOHS rozhodl ve prospěch kraje

Autobusy pojedou, ÚOHS rozhodl ve prospěch kraje

Královéhradecký kraj obdržel rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. V zadávacím řízení na...

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ve svém prohlášení ocenil práci společensky aktivních li...

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Ve čtvrtek 12. prosince potěšili návštěvou a dárky klienty Domova pro seniory v Broumově starosta mě...

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Náchodská policie pátrá po pobytu těhotné mladé ženy se třemi dětmi, která odešla z dočasného bydliš...

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

V pátek 13. prosince se od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově ocitnete na jiné planetě...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře