Broumovsko

Sobota 17.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika V Machově obavy nepanují. Do klubu se jim hlásí další děti!

V Machově obavy nepanují. Do klubu se jim hlásí další děti!

Email Tisk PDF

standaStanislav Jirásek je trenérem a předsedou Borského klubu lyžařů Machov, který se svými svěřenci rok co rok sbíral úspěchy na republikové úrovni. On sám si rád rekreačně vyjede na lyže a zároveň reprezentuje Českou republiku v golfu.

Jak se díváš sportovníma očima na dnešní dobu?

Dnešní doba je náročná, hlavně pro zdravotnický personál. Proto se na to dívám těmito očima a nebrečím, že nemůžeme objíždět golfové turnaje po Evropě, jak tomu bylo v roce 2019, kdy jsme se stali Mistry Evropy v družstvech. Nebo v zimě po závodech v ČR a na SP v severské kombinaci.

Stando, jak se mají machovští lyžaři v této době? Ptám se hlavně na mládež a její tréninkové podmínky. Postihla vás některá rozporuplná vládní omezení?

Co se týká našeho klubu, tak jsme nastolili režim tréninků dle individuálních tréninkových plánů pro jednotlivé věkové kategorie a to tak, aby se děti nepotkávaly. Nedá se nic dělat a musíme to brát, jak to situace vyžaduje. Na podzim jsme přišli o více jak dvě desítky závodů a v zimě se v tomto trendu pokračovalo. Na fyzičce se může makat i v obyváku, stačí jen trochu důvtipu. V první vlně koronaviru mi kamarádi z rakouského A teamu severské kombinace pravidelně posílali videa s různými cviky a překážkovými dráhami. Je neuvěřitelné, co se dá směrem z obyváku přes kuchyň, balkón, zahradu až po bazén vymyslet. Jen když se chce.

Panují obavy, zda děti u sportu zůstanou. Jak jsou na tom v nedávné době velice úspěšní Lukáš Doležal a Jan John?

U nás žádné obavy nepanují, naopak se hlásí další malé děti. Máme jich již víc jak šedesát. Při této složité situaci na nás myslel sv. Martin na bílém koni, a tak byly děti stále venku. Stále jsme upravovali běžecké tratě a přec víkendy to bylo více jak 50 km. Tolik sněhových můstků, co vyrostlo, již několik desítek let nepamatuji. Co se týká našich kombiňáků Lukáše a Jendy, tak oni mají status reprezentanta a mohli se zúčastňovat závodů evropského Alpského poháru a polského LOTOS cupu. A byli velice úspěšní.

Z jakých peněz žije BKL Machov? Zažádali jste o dotace Národní sportovní agenturu s "neukázněným" Hniličkou v čele? (pozn. redakce: Bývalý hokejový reprezentant Milan Hnilička se navzdory vládním opatřením zúčastnil oslavy "papalášů" v Teplicích.)

Náš klub žije z různých příjmů. Každoročně podávám 7-8 grantů a samozřejmě i dva granty na NSA. Z dalších příjmů je to příspěvek od Městyse Machov a sponzorů. Roční rozpočet máme hodně přes 1 mil. Kč. Uvidíme, zda i letos se ho podaří naplnit, protože asi budou v grantech a dotacích velké škrty. Hnilička začal v NSA skvěle, škoda, že neměl soudnost se situací a udělal to, co udělal. Konečně po sedmi letech se vyhlásil program údržby. Na MŠMT si do té doby mysleli, že se nic opravovat nemusí.

Co ty? Sněhové podmínky byly letos vynikající. Kolik jsi toho na lyžích naběhal?

Já jsem začal trénovat až na podzim na kolcích (kolečkových lyžích), protože jsem do té doby nebyl moc fit. Ale moc jsem toho nestihl, a tak to v prosinci bylo na lyžích dost znát. Jak já říkám, předjela by mě i babička, která šla z nákupu. V lednu a únoru už mě to bavilo o moc víc, stejně jako mého pětiletého vnoučka. Naběhal jsem toho letos i s podzimem málo, něco přes 900 km.

Jak se těšíš na golfovou sezónu?

Na golfovou sezónu se těším. Uvidíme, jak se celá ta smutná situace s koronavirem vyvine. Od prosince trénuji doma nebo při lepším počasí na zahradě do sítě a doufám, že se budu na starý kolena ještě zlepšovat. Mým cílem je single hendicap.

Buďte všichni zdrávi.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Na autobus jedoucí do Broumova zřejmě někdo střílel

Ve středu krátce před 23. hodinou přijali policisté oznámení o poškozeném autobusu. U linkového auto...

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

Dal si pár piv a na mopedu ujížděl policejní hlídce

V sobotu 10. dubna krátce před půl jedenáctou večer se policejní hlídka rozhodla zastavit osobu jedo...

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Které hodnoty nám ve společnosti chybí? Broumovské diskuse se ptají politiků, filozofů a osobností z různých sfér života

Diskusní konference Broumovské diskuse, která se každoročně koná počátkem listopadu v broumovském kl...

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free