Jste zde: Sport Cyklistika

Cyklistika a zimní sporty

Starosta Šonova Vladimír Grusman podruhé absolvoval extrémní cyklistický non-stop ultra maraton Isoma 1000 miles Adventure 2017

Email Tisk PDF

CIMG7477Starosta Šonova u Broumova Vladimír Grusman na počátku července absolvoval už podruhé extrémní cyklistický non-stop ultra maraton Isoma 1000 miles Adventure 2017 napříč Slovenskem a Českem po hřebenech hor. Za 11 dní a 20 hodin ujel 1619 kilometrů s celkovým převýšením přes 40 kilometrů. Se svým parťákem Karlem Smékalem dojel na děleném 20. - 21. místě ze 159 startujících.

Do konce srpna bude červená linka cyklobusu jezdit po objízdné trase

buscyklCyklobusy Kladského pomezí poprvé vyrazily do terénu 3. června a vozit nejen cyklisty budou až do 30. září. Bohužel díky důsledkům prací na silnici vznikla pro červenou linku cyklobusu jezdící na trase Hradec Králové – Náchod – Adršpach – Trutnov – Pec pod Sněžkou – Pomezní Boudy objízdná trasa. Červená trasa cyklobusu bude tak až do 30. srpna jezdit od dolu Bohumír po objízdné trase přes Úpici a Malé Svatoňovice do Trutnova.

Začíná nová sezona cyklobusů. Vyšší náklady jejich provoz neomezí

busNa silnice se vracejí cyklobusy. Přestože i jich se týká zvýšení nákladů na dopravní obslužnost, ke kterému došlo na základě vládního nařízení stanovujícího minimální mzdy řidičů, jejich provoz nebude oproti loňské sezoně nijak omezen. Cyklobusovou dopravu financuje z větší části Královéhradecký kraj.

Machovští žáci přepsali klubovou historii severské kombinace

machTŽáci Borského klubu lyžařů Machov přepsali klubovou historii severské kombinace. Na Mistrovství České republiky v Harrachově v kategorii žáci 11 - 12 let se mistrem ČR stal Lukáš Doležal a vicemistrem Jan John! K tomu ještě přidali další skvělý úspěch v HOP - Českém poháru 2017, kdy celkově vyhrál John a Doležal obsadil 3. místo.

Machovští lyžaři opět úspěšní. Tentokrát v Jablonci nad Nisou

machovV sobotních republikových závodech finále Českého poháru běžců klasicky v Jablonci nad Nisou vybojoval Jan John z Borského klubu lyžařů Machov bronzovou medaili. Další bronz vybojovala mladší žákyně Ema Ducháčová.

Strana 2 z 22

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek