Broumovsko

Středa 26.únor 2020

Poslední aktualizace27.02.2020 04:49

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Okolo Broumova 2011

Okolo Broumova 2011

Email Tisk PDF
img_7820w3
img_7621-w
img_7658-w
img_7687-w
img_7696-w
  • Předchozí
  • 1 of 5
  • Další

V sobotu 20. srpna 2011 pořádal Cykloteam Z-TRADE Broumov cyklistický závod v půlmaratonu horských kol pod názvem OKOLO BROUMOVA. Jeho trať se vine po úbočích Broumovských stěn i Javořích hor, vede po hřebenu Ráje i loukami a polními cestami, spojující jednotlivá pohoří.

Slunečné počasí přilákalo na start na Šolcovně v Hejtmánkovicích 150 závodníků v 5 kategoriích jednotlivců a 16 tříčlenných štafet, rozdělených nerovnoměrně též do 5 kategorií. Letos se na start postavily i dva tandemy. Horkou chvilku zažili pořadatelé v poslední minutě před startem, když se dozvěděli, že dojednaná hlídka Policie ČR není na místě křížení se silnicí od Pasou k Broumovu!

Úderem desáté hodiny se vydalo 171 účastníků za doprovodu dvou motocyklů na trať, která byla shodná s loňskou. Tedy pro jednotlivce 60,5 km, pro štafety byly délky úseků 22,5 km, 15 km a 22,5 km. Trasa vedla po zadní cestě okolo rybníku Brožák, krátce protínala katastr Broumova a přecházela do sousední obce Křinice. V Americe se stočila na Martínkovice, procházela celým Božanovem, aby cyklisty dovedla do Otovic ke školce, kde je po 22 km čekala nejen občerstvovací stanice, ale i první střídání štafet. Druhá část vedla z Otovic přes Šonov na Janovičky, kde po dalších 15 km byla u chaty VEBA připravena druhá občerstvovací stanice, spojená s druhým střídáním štafet. Odsud trasa pokračovala lesními cestami katastrem obce Heřmánkovice, kolem rybníku Červeňák do Ruprechtic, v jejichž dolní části se jelo pod železniční tratí s napojením na silnici v Hynčicích. V Jetřichově účastníci odbočili z asfaltu na červenou turistickou značku, vedoucí pastvinami a lesy směrem do Ráje. Téměř na konci lesa je čekala nenápadná odbočka na lesní sjezd a dále okolo rybníčků k Obecnímu úřadu v Hejtmánkovicích. Po zadní cestě dojeli závodníci k obchodu, odkud už bylo zadním vjezdem na fotbalové hřiště kousek do cíle.

Díky nádhernému slunečnému počasí trasa poskytovala bezpočet nádherných výhledů, umístění druhé občerstvovací stanice na Janovičkách je dobrá volba. Trasa byla poznamenána páteční bouřkou, spojenou s vydatnými srážkami, takže kaluží a blátivých úseků bylo nepočítaně, což se výrazně projevilo na oblečení závodníků i jejich kolech. Polní a lesní cesty oplývají volným štěrkem, takže následně nebyla nouze o defekty. Opravovalo se všude a často, někteří statečně opravovali, někteří závod vzdali a srdcaři dojeli do cíle i po prázdném kole.

V prostoru cíle vládla pohodová atmosféra, perfektně posečené trávníky lákaly k odpočinku, kromě nealkoholických nápojů se točil výborný olivětínský Bitter, na výběr měli závodníci i diváci guláš nebo těstovinový salát, navíc bylo i prase na rožni, klobásy i koláče. Čas do vyhlášení výsledků závodníci využívali i k mytí svých kol, která to opravdu potřebovala. Po vyhlášení výsledků se ještě losovala tombola, poté se většina účastníků rozjela do svých domovů. Někteří však využili krásné počasí, přívětivost areálu i obsluhy kiosků a vydrželi dlóóuho.

Závod byl uspořádán za podpory Královéhradeckého kraje a za výrazné podpory obcí, místních firem a podnikatelů. Velký dík patří generálnímu partnerovi fi. HOBRA-Školník s.r.o. i hlavnímu partnerovi společnosti Generali Pojišťovna. Většina obcí sdružených v Dobrovolném svazku obcí Broumovska přispěla nebo se podílela na zajišťování trati hlídkami. Byly to obce Adršpach, Božanov, Hejtmánkovice, Heřmánkovice, Hynčice, Jetřichov, Křinice, Martínkovice, Otovice, Šonov a město Broumov. Děkujeme i dalším partnerům, firmám VEBA a.s. Broumov, BSS s.r.o. Broumov, BSB s.r.o. Hejtmánkovice, DOLDY ruksaky Machov, TOMA Teplice nad Metují, SVOBODA a.s. Meziměstí, BRAHA plasty s.r.o. Hejtmánkovice, LUTOMA Hejtmánkovice, Lesní společnost Broumov holding a.s., Olivětínský OPAT, CEDIMA s.r.o. Meziměstí, STĚNAVA – Ing. Janák, Z-TRADE s.r.o. Broumov, Dřevoterm s.r.o. Březová, Vila Barbara Broumov, Prikner s.r.o. Martínkovice, Výroba sportovních dresů Broumov, SERVIS Černý Broumov, POLLY drogerie Broumov, Synthesia Pardubice, PEL-MEL Broumov i Agentuře pro rozvoj Broumovska.

Velkou pomocí pro pořadatele byly hlídky, tvořené dobrovolníky z obcí, kudy závod vedl, které stály na všech důležitých místech a zajišťovaly bezpečnost závodníků. Nemalou měrou přispěl i SDH Hejtmánkovice, jehož členové vykrývali největší počet hlídek. Všem děkujeme.

Pohár vítěze si odvezl Michal Bubílek z týmu Kellys Bike Ranch Team Praha, který 60 kilometrovou trať prolétl za 2 hodiny, 6 minut a 28 vteřin, před Ladislavem Ryglem a Zdeňkem Melšou.

Kategorii mužů nad 40 let ovládl v čase 2:17:40 hod. Pavel Vít z týmu Axit Doldy Náchod, před Tomášem Čadou a Martinem Rývou – oba z týmu Redpoint Pearl iZUMi Teplice nad Metují.

Vítězem kategorie nad 60 let se stal Jaroslav Jiránek z týmu Axit Doldy Náchod v čase 2:53:02 hod., před Jaroslavem Jiroušem z Broumova a Karlem Bednářem.

Nejrychlejší ženou byla Lucie Vlášková z týmu Kellys Bike Ranch Team Praha v čase 2:40:24 hod., před Monikou Tučkovou z týmu I-trenink a Lucií Cepkovou z Meziměstí.

Kategorii žen B suverénně ovládla Hedvika Candrová z týmu Planet Toys Cycling v čase 3:05:56 hod, před Kateřinou Andršovou z TriClubu Dobruška a Janou Gorganovou z Jetřichova.

V kategorie tandemů se vítězem stala dvojice Jan Pohl – Hopová Marcela v čase 2:35:50 hod.

Absolutním vítězem kategorie štafet se stala mužská štafeta z Teplic nad Metují ve složení Jiří Pospíšil, Tomáš Karafiát a Petr Kleiner, kteří si odvezli i velký putovní pohár.

Štafety žen vyhrála broumovská štafeta ve složení Markéta Flousková, Denisa Mádlová a Lída Lorencová.

Štafeta Mix s největší účastí se stala kořistí martínkovické štafety ve složení Jan Lorenc st., Jaromír Jirka, Judita Lorencová.

Rodinné štafety vyhrála štafeta z Hejtmánkovic ve složení Pavlína Raková, Jiří Rak a Marie Raková před rodinnou štafetou Rejchrtových z Božanova.

Kategorii 180+ vyhráli borci Petr Kuchta, Miroslav Jirásek a Sváťa Neumann ze Starostína před štafetou Josef Mareš, Helmut Mrština a Josef Pavlů z Broumova.

Kompletní výsledky i foto najdete na www.cykloteambroumov.eu .

Závod měl mezi účastníky opět velice příznivý ohlas, takže snad za rok nashledanou!

Foto Jan Flieger

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zapomeňte, vzpomeňte!

Zapomeňte, vzpomeňte!

Stojím vprostřed parkoviště a holky z kapely mě šacují. Je mrazivá půlnoc. Musím se dokonce i vyzout...

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Na finální dokončení oprav střechy děkanského kostela chybí 200 tisíc korun

Nedávné počínání vichřice Sabine způsobilo vyhození jednoho celého okna na klášterním kostele sv. Vo...

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Do Úpice dorazí bajkeři i skvělé kapely

Podkrkonoší bude po roce zase patřit bajkerům. V Úpici a okolí se v sobotu 23. května uskuteční už 1...

Úspěchy broumovských gymnastek

Úspěchy broumovských gymnastek

O víkendu, přesněji v sobotu 15. 2. 2020, se broumovské gymnastky zúčastnily Valentýnského závodu ve...

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Teplickou hotelovku navštívili studenti z různých koutů světa

Do Střední školy gastronomie a služeb v Teplicích nad Metují zavítala již podruhé pětice zahraničníc...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře