Broumovsko

Pondělí 17.únor 2020

Poslední aktualizace16.02.2020 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika SDMB pokračuje v přípravě Singltreku Javoří hory

SDMB pokračuje v přípravě Singltreku Javoří hory

Email Tisk PDF
IMG_1699
IMG_1472
IMG_1477
IMG_1479
IMG_1482
IMG_1583
IMG_1660
IMG_1673
IMG_1735
IMG_1739
IMG_1770
IMG_1776
IMG_1823
IMG_1830
  • Předchozí
  • 1 of 14
  • Další

V posledních týdnech navštívili zástupci Společnosti pro destinační management Broumovska (SDMB) dvakrát Singltrek pod Smrkem s cílem seznámit své partnery a možné realizátory projektu Singltrek Javoří hory s lesními stezkami projektovanými a budovanými dle speciální a léty prověřené metodiky, díky které se singltrek stává uceleným produktem pro rekreaci v přírodě a je přizpůsoben a zdokonalen pro využití cyklistiky.

Za krásného počasí se po společném setkání na Lesní správě Frýdlant vydali ve středu 13. října na trasu broumovští lesníci. Jednání, které této seznamovací vyjížďce předcházelo, vedli oba příslušní krajští ředitelé Lesů ČR pánové Ludvík Říčař z Liberce a Daniel Vlkanova z Hradce Králové. Cenné bylo, že se z broumovské strany zúčastnil lesní správce ze Dvora Králové nad Labem Tomáš Hillerman s kolegy a především broumovští revírnící Radomír Rambousek a Jaroslav Středa se svým kolegou adjunktem Lukášem Pařízkem. Podnik Lesy ČR již dříve deklaroval, že tomuto produktu cestovního ruchu je nakloněn a je připraven ho na svých pozemcích realizovat. Jak nám řekl předseda správní rady SDMB Jan Školník, v rámci návštěvy její účastníci konstatovali, že problémy, které jsou s projektem spojeny, jsou překonatelné.

Druhou schůzku absolvovala skupina zastupující CHKO Broumovsko 19. října 2010. Vedle vedoucí Správy CHKO Broumovsko Hany Heinzelové se na Singltrek pod Smrkem pustili David Velehradský a Luboš Němeček. I oni se potkali se svými kolegy z CHKO Jizerské hory pod vedením Jiřího Huška a diskutovali o možných komplikacích a především o zkušenostech s již realizovaným úsekem. Jan Školník i zde informoval o tom, že předběžně nebyl pojmenován nepřekonatelný problém. Dodejme, že tentokrát již počasí přívětivé nebylo. Teplota pod 5 stupni Celsia a ostrý horský vítr však společný zážitek nezkazily. 

Vždyť Singltrek se vlní mezi stromy, nikdy nevede dlouho rovně, příliš z kopce ani do kopce. Respektuje tak lesní prostředí a dělá vše pro to, aby si široká škála návštěvníků užila jízdu v přírodě. To, co singltrek odlišuje od ostatních chodníčků a pěšinek, je přesný a zkušenostmi ověřený způsob jeho budování, který navazuje na umění našich předků. Podobné stezky na našem území totiž vznikaly například již před stovkou let při prvorepublikovém rozmachu turistického hnutí. Singltrek je však nově přizpůsoben a zdokonalen pro využití cyklisty. Singltrek nejsou široké cesty lesní dopravní sítě, historické stezky a chodníky, pěšiny vyšlapané lidmi či zvěří
nebo amatérsky postavené freeride tratě. Ačkoli singltrek často vypadá jako právě zmiňované stezky a chodníky, což je také esteticky jeho cílem, odlišuje se právě speciální metodikou, která umožňuje efektivní a udržitelnou správu sítě stezek, managementu návštěvnosti stezek a která se maximálně zaměřuje na příjemné uživatelské zážitky (tolik z webu www.singltrekpodsmrkem.cz).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Náchodská nemocnice nabízí nejmodernější léčbu migrény

Náchodská nemocnice nabízí nejmodernější léčbu migrény

Neurologické oddělení Oblastní nemocnice Náchod získalo statut certifikovaného centra pro diagnostik...

V kraji je 270 dětí bez rodiny. Nový web jim pomůže najít náhradní rodiče

V kraji je 270 dětí bez rodiny. Nový web jim pomůže najít náhradní rodiče

Kampaň Královéhradeckého kraje, jejímž cílem je informovat veřejnost o tématu náhradního rodičovství...

Ve výstavní sini LokArt bude dnes zahájena výstava Marka Thera

Ve výstavní sini LokArt bude dnes zahájena výstava Marka Thera

Literární domek broumovského kláštera v únoru obývají česky výtvarník, laureát Ceny Jindřicha Chalup...

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin

Police Symphony Orchestra pokračuje v oslavách 10. narozenin: 29. 2. - ples Smíme prosit? a 14. 3. -...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. února

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 14. do 16. února

Besedy, plesy, kino, vernisáž výstavy, Svatební výstava, karnevaly pro děti či kurz na získání zbroj...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře