Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Cyklistika Velká cena Police nad Metují

Velká cena Police nad Metují

Email Tisk PDF
vc-01
vc-03
vc-04
vc-05
  • Předchozí
  • 1 of 4
  • Další
Velká cena Police nad Metují – finále poháru Broumovska

 Předposlední víkend v měsíci srpnu je v Polici nad Metují ve znamení horských kol. Na místním hokejovém hřišti startuje již tradiční závod s názvem Velká cena Police nad Metují.

Závod se jede zároveň jako finále poháru Broumovska, kam patří ještě závody Teplická Aprílová osmička a Broumovská Bike Kostka.

Závod je určen pro všechny věkové kategorie od těch nejmenších závodníků, kteří jezdí ještě na odstrkovadlech, přes závodníky elitní mužské kategoriie až po veterány. Polická trať, kterou připravil místní cyklistický tým GIAN Pítrs bikes pod vedením Petra Sulzbachera. Je charakteristická svými technickými pasážemi a těžkými výjezdy. Trať byla jako každý rok poupravena, drncavá louka v půlce okruhu byla skopána a pro větší atraktivitu zde pořadatelé vybudovali i skok. V zadní části trati byly po vzoru olympiády v Pekingu vybudovány serpentiny. Zázemí na hokejovém hřišti bylo okořeněno o čtyři umělé překážky, které dokázali nejednoho závodníka slušně potrápit. Na startu se objevila i celá řada pravidelných účastníků Českého poháru v cross-country. Hlavním favoritem závodu byl Michal Kaněra z týmu Axit Doldy. Který se umísťuje pravidelně okolo desátého místa v elitní kategorii v ČP a vyhrál Bike Kostku a byl třetí na Aprílové osmičce, kde nestačil jen na reprezentanty Frídla se Škarnitzlem. Dále František Žilák z týmu Ghost mojekole, dnes už jistý trojnásobný vítěz ČP v kategorii hobby. A mnoho dalších nadějných bikerů a bikerek. Samotný závod se odehrával ve třech vlnách. Ve 12:00 startovali naděje v podobě žáčků a žákyň. Kteří museli absolvovat tři zkrácené okruhy. Závod v mladších žácích ovládl Šimon Vaníček, v mladších žákyních Katka Ševcová. Starší žáci pak Ondra Dudek a starší žákyně Daniela Březinová Po nich šli na řadu v 13:00 hobíci, kadeti a ženy. Ty už absolvovali celá kola včetně všech technických pasáží. Hobíky ovládl domácí biker Kamil Řehák, kadety Jakub Cozl a ženy juniorka Vendula Kuntová. V elitní kategorii nenechal nikoho na pochybách Michal Kaněra a systémem start cíl ovládl závod. V masters I bral první místo domácí biker, zakladatel a hlavní stavitel trati Tomáš Sulzbacher. Vítězství v masters II putovalo do Teplic nad Metují zásluhou Tomáše Čady. Po ukončení závodu dospělých přišel na řadu zlatý hřeb celého programu, závod těch nejlepších. Kde nejde až tak o vítězství jako o radost ze závodu a vítězem je každý kdo projede určenou trať. A obdrží v cíli sladkou odměnu.

Velká cena Police nad Metují a celý pohár Broumovska jsou pro letošní rok již minulostí. Všichni už se ale určitě těší na další ročník a určitě stojí za to poděkovat pořadatelům všech tří závodů, protože kdo si vyzkoušel nějaké to pořadatelství, ví, že to stojí spousty hodin práce a že jedinou odměnou jim je spokojenost závodníků. Další dík patří sponzorům, bez kterých by se nedali závody pořádat. A hlavně dobrovolníkům, kteří se starají o občerstvení, zabezpečení trati apod. Se všemi závodníky se těšíme na shledání v příštím roce na Velké ceně Police nad Metují a dalších závodech. Fotky, video a další podrobnější informace bude možno získat na stránkách týmu Giant Pítrs bikes www.pitrsbikes.com/team.

text a foto J.Lecnar

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Jubilejní 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska proběhne online i živě pro veřejnost

Festival Za poklady Broumovska, který oživuje každé léto kostely broumovské skupiny, letos oslaví ju...

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Základní umělecká škola Broumov přijímá nové talenty

Chcete hrát na hudební nástroj? Zpívat? Malovat? Tančit? A chcete být vedeni profesionály? Jedinečno...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře