Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Petr Nikl: "Nikdy předem nevím, jak koncert dopadne."

Email Tisk PDF

ni1"Nikdy předem nevím, jak koncert dopadne." Touto větou odstartoval ve středu večer výtvarník, hudebník a umělecký šéf výstavy Orbis Pictus Petr Nikl svůj ojedinělý koncert v prostorách výstavy Play Broumovsko. Performance v prostorech bývalé přádelny textilní společnosti Veba s názvem Bludný rybář se uskutečnila netradičně v tmavém sále kolem objektu Kuleta autorky Marianny Stránské.

V Polici nad Metují se setkají básníci z celé republiky

Email Tisk PDF

ppp1Od pátku 8. srpna do neděle 10. srpna se v Polici nad Metují uskuteční páté setkání básníků z celé České republiky pod názvem Police plná poezie (PPP). Setkání se uskuteční s laskavou podporou Města Police nad Metují.

Jiráskův Hronov opět nabízí to nejlepší z amatérského divadla

Email Tisk PDF

hrrLetošní 84. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov začal a potrvá do soboty 9. srpna. V hlavním programu nabídne divákům 41 inscenací, které se budou hrát ve 107 představeních. Na hronovských jevištích budou k vidění inscenace činoherního, experimentujícího, studentského a loutkového divadla, chybět nebude ani divadlo poezie či divadlo hudební. Hlavní program se skládá z nejúspěšnějších inscenací vzešlých z celostátních přehlídek, jejichž většině předcházely přehlídky krajské.

Skončil devátý ročník festivalu Malé letní divadlení

Email Tisk PDF

male1V úterý 22. července začal v Broumově na Kostelním náměstí divadelní festival amatérských i profesionálních souborů Malé letní divadlení. Moderátorského žezla se ujala Pavla Hajpišlová, která na prvním festivalovém dni uvítala na tři stovky návštěvníků a slavnostního zahájení se již tradičně ujal starosta města Milan Kotrnec.

Studenti gymnázia se na chvíli stali filmovými kostyméry a vizážisty

Email Tisk PDF

kostTDalším tématem pilotních dílen projektu Filmfárum, které na Broumovsku vede v rámci grantového projektu Rok jinak Lenka Wimmerová, byl filmový kostým a filmový make up. Úkolem studentů 1.A třídy broumovského gymnázia bylo vytvořit postavu odpovídající danému zadání a najít pro ni vhodné prostředí.

Loutkové představení O kohoutkovi a slepičce se hrálo premiérově v Růžovém dvoře

Email Tisk PDF

poh1Slunné nedělní odpoledne v klášteře patřilo dětem, které přišly na loutkovou pohádku O kohoutkovi a slepičce v podání Malého divadélka Praha manželů Anny a Rostislava Novákových. Anna Nováková za svobodna Kopecká, je pokračovatelkou loutkářské dynastie Matěje Kopeckého.

Režisér Šumných měst a dvě polské spisovatelky předčítali v Kreslírně

Email Tisk PDF

sum1Režisér úspěšných televizních cyklů o architektuře Šumná města a Šumné stopy, na nichž je autorsky podepsán spolu s architektem Davidem Vávrou, Radovan Lipus, nejčtenější současná polská autorka prózy Olga Tokarczuková a básnířka, scenáristka, dramaturgyně, překladatelka a propagátorka české literatury v Polsku Renata Putzlacher ve středu společně předčítali v v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově ze svých knih. Večer nazvaný Šumný pohled z Hvězdy byl dalším z řady programů ArtCafé, který pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska.

Příjemný večer mohou strávit obyvatelé a návštěvníci Broumova a Broumovska dnes v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia

Email Tisk PDF

sumKdo si oblíbil pořad české televize Šumná města, nebo ten, kdo má rád Broumov a Broumovsko, se může s mezinárodní posádkou tvořenou polskou prozaičkou Olgou Tokarzczuk, česko - polskou básnířkou Renatou Putzlacher a českým režisérem Radovanem Lipusem proletět nad Šumným Jiráskovým krajem ve vzducholodi. Do všech světových stran se rozletíte s poezií a prózou svých průvodců a nasyceni krásou krajiny i umění v bezpečí přistanete opět v broumovském klášteře.

Broumov přivítal herecké legendy Evu Hruškovou a Jana Přeučila

Email Tisk PDF

pr1Ve středu 15. května přijeli do Broumova na setkání s místními občany velké divadelní hvězdy Jan Přeučil a Eva Hrušková. V pořadu Setkání s legendami, se kterým po České republice putuje Tomáš Magnusek a jenž je zároveň i moderátorem večera, vždy vystupují dvě osobnosti české kultury, sportu či vědy starší šedesáti let. Po loňském úspěchu paní Valentiny Thielové a MUDr. Radima Uzla v Heřmánkovicích přivítali Broumováci další ikony české herecké scény.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!