Broumovsko

Sobota 18.listopad 2017

Poslední aktualizace18.11.2017 04:23

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Strašidelnou Alejku letos znovu naplnila strašidla, děti a jejich smích

Email Tisk PDF

al8TLetos již čtvrtý ročník Strašidelné Alejky připadl na pátek 31. října 2014. Začátek byl v 17 hodin a děti si jednotlivá stanoviště mohly procházet až do 19. hodiny.

Růžový dvůr ožil dětským smíchem

Email Tisk PDF

lou1Nedělní poprázdninové odpoledne 7. září ožilo v Růžovém dvoře broumovského kláštera dětským smíchem. Pozvání přijal lidový loutkář Jiří Polehňa. Dětem představil známou pohádku Neposlušná kůzlátka.

Petr Nikl: "Nikdy předem nevím, jak koncert dopadne."

Email Tisk PDF

ni1"Nikdy předem nevím, jak koncert dopadne." Touto větou odstartoval ve středu večer výtvarník, hudebník a umělecký šéf výstavy Orbis Pictus Petr Nikl svůj ojedinělý koncert v prostorách výstavy Play Broumovsko. Performance v prostorech bývalé přádelny textilní společnosti Veba s názvem Bludný rybář se uskutečnila netradičně v tmavém sále kolem objektu Kuleta autorky Marianny Stránské.

V Polici nad Metují se setkají básníci z celé republiky

Email Tisk PDF

ppp1Od pátku 8. srpna do neděle 10. srpna se v Polici nad Metují uskuteční páté setkání básníků z celé České republiky pod názvem Police plná poezie (PPP). Setkání se uskuteční s laskavou podporou Města Police nad Metují.

Jiráskův Hronov opět nabízí to nejlepší z amatérského divadla

Email Tisk PDF

hrrLetošní 84. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov začal a potrvá do soboty 9. srpna. V hlavním programu nabídne divákům 41 inscenací, které se budou hrát ve 107 představeních. Na hronovských jevištích budou k vidění inscenace činoherního, experimentujícího, studentského a loutkového divadla, chybět nebude ani divadlo poezie či divadlo hudební. Hlavní program se skládá z nejúspěšnějších inscenací vzešlých z celostátních přehlídek, jejichž většině předcházely přehlídky krajské.

Skončil devátý ročník festivalu Malé letní divadlení

Email Tisk PDF

male1V úterý 22. července začal v Broumově na Kostelním náměstí divadelní festival amatérských i profesionálních souborů Malé letní divadlení. Moderátorského žezla se ujala Pavla Hajpišlová, která na prvním festivalovém dni uvítala na tři stovky návštěvníků a slavnostního zahájení se již tradičně ujal starosta města Milan Kotrnec.

Studenti gymnázia se na chvíli stali filmovými kostyméry a vizážisty

Email Tisk PDF

kostTDalším tématem pilotních dílen projektu Filmfárum, které na Broumovsku vede v rámci grantového projektu Rok jinak Lenka Wimmerová, byl filmový kostým a filmový make up. Úkolem studentů 1.A třídy broumovského gymnázia bylo vytvořit postavu odpovídající danému zadání a najít pro ni vhodné prostředí.

Loutkové představení O kohoutkovi a slepičce se hrálo premiérově v Růžovém dvoře

Email Tisk PDF

poh1Slunné nedělní odpoledne v klášteře patřilo dětem, které přišly na loutkovou pohádku O kohoutkovi a slepičce v podání Malého divadélka Praha manželů Anny a Rostislava Novákových. Anna Nováková za svobodna Kopecká, je pokračovatelkou loutkářské dynastie Matěje Kopeckého.

Režisér Šumných měst a dvě polské spisovatelky předčítali v Kreslírně

Email Tisk PDF

sum1Režisér úspěšných televizních cyklů o architektuře Šumná města a Šumné stopy, na nichž je autorsky podepsán spolu s architektem Davidem Vávrou, Radovan Lipus, nejčtenější současná polská autorka prózy Olga Tokarczuková a básnířka, scenáristka, dramaturgyně, překladatelka a propagátorka české literatury v Polsku Renata Putzlacher ve středu společně předčítali v v Kreslírně bývalého klášterního gymnázia v Broumově ze svých knih. Večer nazvaný Šumný pohled z Hvězdy byl dalším z řady programů ArtCafé, který pořádá Agentura pro rozvoj Broumovska.

Strana 10 z 17

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře