Broumovsko

Čtvrtek 21.březen 2019

Poslední aktualizace21.03.2019 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Divadelní představení Kytice zcela zaplnilo klášterní nádvoří

Email Tisk PDF

281605_1705856304643_1785105621_1147876_4932263_n

Festival Malé letní divadlení včera pokračoval představením Kytice v podání Divadelního souboru Hlavy. Na 300 diváků zcela zaplnilo nádvoří benediktinského kláštera v Broumově. Soubor složený z žáků Základní umělecké školy již několikrát s touto hrou na motivy básnické sbírky Kytice Karla Jaromíra Erbena vystupoval v broumovském divadle.

Festival Malé letní divadlení v Broumově zahájí hra brněnského Buranteatru

Email Tisk PDF

zverinec_plakat

Divadelní festival Malé letní divadlení na nádvoří benediktinského kláštera v Broumově zahájí v úterý 26. července od 19:30 hodin soubor Buranteatr Brno se svým představením Skleněný zvěřinec.

Na nádvoří broumovského kláštera se 21. července představí Divadlo Continuo

Email Tisk PDF

continuo

Mezinárodní nezávislá divadelní skupina Divadlo Continuo vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem se svým představením Finis Terrae vystoupí 21. července 2011 na nádvoří broumovského kláštera. 

Aktuálně: dnešní divadelní představení souboru Continuo v Broumově je zrušené

Email Tisk PDF

continuo

Dnešní představení Finis Terrae skupiny Divadlo Continuo na nádvoří benediktinského kláštera v Broumově je ZRUŠENO.

Bára Hrdá z broumovského souboru získala cenu za hlavní ženský herecký výkon na festivalu Sítko v Brně

Email Tisk PDF

bara

Bára Hrdá z broumovského Divadelního souboru Hlavy získala cenu za hlavní ženský herecký výkon za roli umrlce v představení Kytice na divadelním festivalu Sítko 2011 v Brně. Tuto přehlídku, která byla letos v termínu 4. až 7. června, každoročně pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Ředitel Ulity Broumov o divadelním souboru NE.DIV.SE.

Email Tisk PDF

finle

Autorské představení Zlatíčka divadelního souboru NE.DIV.SE. mělo svou premiéru 8. dubna 2011v Městském divadle v Broumově. Byl to zdařilý pokus nahlédnout do života mladých lidí, dotknout se jejich problémů, odhalit „kostlivce" ve skříni, snaha o to, aby oslovili své vrstevníky a dali jim možnost zamyslet se nad hledáním životních hodnot.

Manželé Steinerovi z Police nad Metují byli nominováni do soutěže Dobrovolník roku 2010

Email Tisk PDF
dobrovol

Již po sedmé je vyhlášena soutěž k ocenění dobrovolníků východních Čech. Město Police nad Metují do této soutěže  nominovalo manžele Steinerovy.

Premiéra zhudebněných básní ze sbírky Kytice

Email Tisk PDF

divadlo

Drama na motivy básnické sbírky Kytice Karla Jaromíra Erbena v nastudování Divadelního souboru Hlavy mělo premiéru v pondělí 21. března v Městském divadle v Broumově. Členy souboru jsou žáci literárně - dramatického oboru při Základní umělecké škole v Broumově, kteří už vystupovali ve hře Byl jednou jeden drak.

Zuzana Rainová je v celostátním kole Wolkerova Prostějova

Email Tisk PDF

zuzka2

Zuzana Rainová, studentka sexty broumovského gymnázia, postoupila do celostátního kola Wolkerova Prostějova v uměleckém přednesu. Wolkrův Prostějov je přehlídkou nejlepších sólových recitátorů, recitačních kolektivů a divadel poezie v České republice.

Strana 18 z 19

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře