Broumovsko

Pátek 22.září 2017

Poslední aktualizace24.09.2017 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo

Divadlo

Divadlo Artur pobavilo hrou Tři v háji

Email Tisk PDF

wiTDivadlo Artur, které jste mohli vidět v loňském roce na Kostelním náměstí v rámci festivalu Malé letní divadlení s hrou Můžu k tobě?, si přijelo zahrát i do Městského divadla v Broumově, tentokrát s titulem Tři v háji. Tato hra je divadelní adaptací stejnojmenného literárního bestselleru Michaela Viewegha, Haliny Pawlowské a Ivy Hercíkové a přibližuje s humorem i ironií krizi středního věku.

Broumovské náměstí ožilo díky živému betlému

Email Tisk PDF

kr1Broumovské náměstí zahalené do tmy, jen zvuk trubačů ohlásí příchod průvodu tří králů. V levém spodním rohu se rozsvítí světlo, v němž kráčí průvod v čele s poutníkem, který vypráví všem známý biblický příběh. Děj se pomalu přesouvá k morovému sloupu a následně na pódium, kde je Marie s Josefem obdarována.

Náchodští divadelníci v Broumově uvedou hru finského autora

Email Tisk PDF

fin1V pondělí 29. prosince se otevře sál Městského divadla v Broumově a herci Náchodské divadelní scény zde uvedou černou komedii současného finského autora Bengta Ahlforse Popel a pálenka. Představení začíná v 19 hodin.

Na předvánoční návštěvě u Květy Fialové

Email Tisk PDF

kv2TVyvrcholením mé letošní spolupráce s herečkou Květou Fialovou je dokončení výtvarného zpracování filmové klapky pro 55. Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež na příští rok do Zlína.

Konferenčním sálem Infocentra v Broumově se nesly čertovské básničky

Email Tisk PDF

cer1Mikuláš s anděly a neposednými čerty přišel v sobotu do Konferenčního sálu Infocentra v Broumově. Básničky Čertíku, Bertíku..., Mikuláš ztratil plášť a další se zvesela nesly sálem.

Divadlem se linul smích nejen Uršuly Klukové

Email Tisk PDF

ur6TV broumovském divadle se v úterý uskutečnila premiéra zábavného pořadu Klukoviny aneb na co si kdo vzpomene s Uršulou Klukovou, Vlastimilem Harapesem a Šimonem Pečenkou.

"Jako u nás doma!" Tak komentovali návštěvníci představení Tři verze života

Email Tisk PDF

di1V sobotu se v Městském divadle v Broumově uskutečnilo představení francouzské dramatičky Yasmin Reze Tři verze života. Po hrách Kumšt a Bůh masakru je to její další divadelní hra plná humoru a mezilidských vztahů.

Strašidelnou Alejku letos znovu naplnila strašidla, děti a jejich smích

Email Tisk PDF

al8TLetos již čtvrtý ročník Strašidelné Alejky připadl na pátek 31. října 2014. Začátek byl v 17 hodin a děti si jednotlivá stanoviště mohly procházet až do 19. hodiny.

Růžový dvůr ožil dětským smíchem

Email Tisk PDF

lou1Nedělní poprázdninové odpoledne 7. září ožilo v Růžovém dvoře broumovského kláštera dětským smíchem. Pozvání přijal lidový loutkář Jiří Polehňa. Dětem představil známou pohádku Neposlušná kůzlátka.

Strana 9 z 17

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!