Broumovsko

Středa 18.říjen 2017

Poslední aktualizace19.10.2017 04:47

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Blíží se jubilejní 70. Polické divadelní hry

Blíží se jubilejní 70. Polické divadelní hry

Email Tisk PDF

hryOd října do prosince budou v Polici nad Metují probíhat jubilejní 70. Polické divadelní hry. Výročí v místním divadle ale tento rok oslaví nejen divadelní hry, protože Kolárovo divadlo se honosí již 77 lety od svého otevření.

Poličtí ochotníci si nechali před 140 lety, v roce 1877, slavným c. k. pražským místodržitelstvím úředně schválit své stanovy. Z Jednoty divadelních ochotníků, jak se do té doby titulovali, se stali Spolkem divadelních ochotníků Kolár, který přijal své jméno po velkém herci a režiséru Národního divadla Josefu Jiřím Kolárovi (1812-1896) a stali se tak řádně organizovaným a registrovaným ochotnickým spolkem.

Letos na podzim se všichni příznivci divadla mohou v rámci Polických divadelních her těšit na úplně novou hru v nastudování polických ochotníků. Divadelní spolek Kolár přichází s premiérou komedie Hráči, jejímž autorem je Nikolaj Vasiljevič Gogol. Na tuto klasickou komedii o vášni ke hře, podvodu a umění podvodu se můžete těšit 25. listopadu.

Ovšem čeká nás toho mnohem víc. Divadelní spolek Jiráskova divadla Hronov přiveze v pátek 13. října dětem pohádku Jak se holky Uhlířovy v pekle napravily. Broumovský divadelní soubor se představí 11. listopadu v dvojkomedii - Leona si pospíšila / Nebožka panina matka. Z Divadla na Fidlovačce přijede 1. prosince Eliška Balzerová s laskavou komedií Můj báječný rozvod, ve které sama ztvárňuje všechny postavy. Hra má za sebou v české inscenaci více než 700 zcela vyprodaných repríz a Eliška Balzerová na jevišti exceluje již neuvěřitelných téměř 14 let. Divadelní soubor z Hronova se vrátí ještě jednou, 8. prosince, a s nimi Shakespearův Sen noci svatojánské. A 10. prosince do Police nad Metují zavítá DS Symposion Třebechovice pod Orebem s hrou Vono to pude aneb král Ubu. Třebechovičtí byli s tímto představením účastníky letošního Jiráskova Hronova.

Doprovodný program bude zahájen 6. října koncertem náchodského šansonového uskupení 6 NaChodníku. O pár dní později, 10. října, bude doprovodný program pokračovat Dnem otevřených dveří Kolárova divadla, jehož součástí je vernisáž výstavy 140 let ochotnického divadla a 77 let Kolárova divadla. Divadlo si v tento den budou všichni moci prohlédnout od 17 do 19 hodin. Vernisáž bude zahájena v 18 hodin. Ve Staročeském dekameronu můžete 20. října "bojovat" Vínem proti pohanství se známým spisovatelem Vlastimilem Vondruškou a příbramskou hudební skupinou Ginevra, kteří přivezou zábavné historky, čtení z kronik, dobové písně a tance, ale také laskavý humor a zamyšlení nad dnešním životem a jeho hodnotami. Nebo se zaposloucháte do surových tónů jazzu Laco Decziho 3. listopadu.

Vstupenky na všechna představení jsou již v předprodeji v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě. Program je k dispozici na webu www.policko.cz. Změna programu je vyhrazena.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Vedení kraje uvažuje umístit defibrilační jednotku i do Adršpašsko - teplických skal

Pořízení defibrilačních jednotek na vybraná místa v nejvyšším horském pásmu od západních hranic s Li...

"Chceme, aby Broumovské diskuse měly celostátní dopad," říká Jan Školník

"Chceme, aby Broumovské diskuse měly celostátní dopad," říká Jan Školník

V broumovském klášteře se 6. - 7. listopadu uskuteční 4. Broumovské diskuse. Dvoudenní setkání zajím...

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

Klienti Centra pro rodinu pomáhali

V prostorách Centra pro rodinu v Broumově se 12. září konal bazar oblečení. Zboží do bazaru darovali...

Rozhovor s Edgar’s Hair nejen o Soulkostele

Rozhovor s Edgar’s Hair nejen o Soulkostele

Minulý týden odstartovala týdenní turné po Česku nizozemská kapela Edgar’s Hair. Právě jim vyšla nov...

Police vysoko vyhrála v Úpici, Broumov veze dva body z Kratonoh

Police vysoko vyhrála v Úpici, Broumov veze dva body z Kratonoh

Fotbalisté Spartaku Police nad Metují se rozstříleli. V minulém kole porazili Náchod B 7:1, v sobotu...

Doporučujeme

Vítězové letošní Broumovské klávesy vystoupí v pražském Rudolfinu

klav

Pražské Rudolfinum přivítá ve středu 18. října laureáty letošního ročníku Mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovská klávesa...celý článek

Poslední komentáře