Broumovsko

Pondělí 16.červenec 2018

Poslední aktualizace16.07.2018 04:12

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Blíží se jubilejní 70. Polické divadelní hry

Blíží se jubilejní 70. Polické divadelní hry

Email Tisk PDF

hryOd října do prosince budou v Polici nad Metují probíhat jubilejní 70. Polické divadelní hry. Výročí v místním divadle ale tento rok oslaví nejen divadelní hry, protože Kolárovo divadlo se honosí již 77 lety od svého otevření.

Poličtí ochotníci si nechali před 140 lety, v roce 1877, slavným c. k. pražským místodržitelstvím úředně schválit své stanovy. Z Jednoty divadelních ochotníků, jak se do té doby titulovali, se stali Spolkem divadelních ochotníků Kolár, který přijal své jméno po velkém herci a režiséru Národního divadla Josefu Jiřím Kolárovi (1812-1896) a stali se tak řádně organizovaným a registrovaným ochotnickým spolkem.

Letos na podzim se všichni příznivci divadla mohou v rámci Polických divadelních her těšit na úplně novou hru v nastudování polických ochotníků. Divadelní spolek Kolár přichází s premiérou komedie Hráči, jejímž autorem je Nikolaj Vasiljevič Gogol. Na tuto klasickou komedii o vášni ke hře, podvodu a umění podvodu se můžete těšit 25. listopadu.

Ovšem čeká nás toho mnohem víc. Divadelní spolek Jiráskova divadla Hronov přiveze v pátek 13. října dětem pohádku Jak se holky Uhlířovy v pekle napravily. Broumovský divadelní soubor se představí 11. listopadu v dvojkomedii - Leona si pospíšila / Nebožka panina matka. Z Divadla na Fidlovačce přijede 1. prosince Eliška Balzerová s laskavou komedií Můj báječný rozvod, ve které sama ztvárňuje všechny postavy. Hra má za sebou v české inscenaci více než 700 zcela vyprodaných repríz a Eliška Balzerová na jevišti exceluje již neuvěřitelných téměř 14 let. Divadelní soubor z Hronova se vrátí ještě jednou, 8. prosince, a s nimi Shakespearův Sen noci svatojánské. A 10. prosince do Police nad Metují zavítá DS Symposion Třebechovice pod Orebem s hrou Vono to pude aneb král Ubu. Třebechovičtí byli s tímto představením účastníky letošního Jiráskova Hronova.

Doprovodný program bude zahájen 6. října koncertem náchodského šansonového uskupení 6 NaChodníku. O pár dní později, 10. října, bude doprovodný program pokračovat Dnem otevřených dveří Kolárova divadla, jehož součástí je vernisáž výstavy 140 let ochotnického divadla a 77 let Kolárova divadla. Divadlo si v tento den budou všichni moci prohlédnout od 17 do 19 hodin. Vernisáž bude zahájena v 18 hodin. Ve Staročeském dekameronu můžete 20. října "bojovat" Vínem proti pohanství se známým spisovatelem Vlastimilem Vondruškou a příbramskou hudební skupinou Ginevra, kteří přivezou zábavné historky, čtení z kronik, dobové písně a tance, ale také laskavý humor a zamyšlení nad dnešním životem a jeho hodnotami. Nebo se zaposloucháte do surových tónů jazzu Laco Decziho 3. listopadu.

Vstupenky na všechna představení jsou již v předprodeji v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě. Program je k dispozici na webu www.policko.cz. Změna programu je vyhrazena.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Jan Rusin reprezentoval Českou republiku na Mistrovství Evropy v orientačním běhu dorostu

Mistrovství Evropy se konalo v okolí bulharského města Veliko Tarnovo. Budoucí oktaván Gymnázia Brou...

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Ředitel broumovského gymnázia, Karel Výravský, končí a bilancuje

Po 15 letech končí ve funkci ředitele Gymnázia Broumov Karel Výravský. V následujícím rozhovoru bila...

Tempus fugit mezi charismatiky

Tempus fugit mezi charismatiky

Putovní benefiční výstavu bratislavského fotografa Dana Veselského TEMPUS FUGIT (Čas běží) bude moci...

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. S...

Třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska přivítá klášterní kostel sv. Vojtěcha

Třetí koncert festivalu Za poklady Broumovska přivítá klášterní kostel sv. Vojtěcha

Další hudební zážitek nabídne festival v sobotu 14. července od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vo...

Doporučujeme

V areálu broumovského kláštera byla otevřena restaurace U Tří růží

barof

V pátek 29. června byla v areálu kláštera v Broumově otevřena restaurace U Tří růží. Restaurace bude součástí konceptu Baroque, který spojuje atmosféru jedinečných míst po celé České republice s vynikající gastronomií zaměřenou na tradici v moderním pojetí... celý článek

Poslední komentáře