Broumovsko

Pondělí 19.březen 2018

Poslední aktualizace20.03.2018 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Blíží se jubilejní 70. Polické divadelní hry

Blíží se jubilejní 70. Polické divadelní hry

Email Tisk PDF

hryOd října do prosince budou v Polici nad Metují probíhat jubilejní 70. Polické divadelní hry. Výročí v místním divadle ale tento rok oslaví nejen divadelní hry, protože Kolárovo divadlo se honosí již 77 lety od svého otevření.

Poličtí ochotníci si nechali před 140 lety, v roce 1877, slavným c. k. pražským místodržitelstvím úředně schválit své stanovy. Z Jednoty divadelních ochotníků, jak se do té doby titulovali, se stali Spolkem divadelních ochotníků Kolár, který přijal své jméno po velkém herci a režiséru Národního divadla Josefu Jiřím Kolárovi (1812-1896) a stali se tak řádně organizovaným a registrovaným ochotnickým spolkem.

Letos na podzim se všichni příznivci divadla mohou v rámci Polických divadelních her těšit na úplně novou hru v nastudování polických ochotníků. Divadelní spolek Kolár přichází s premiérou komedie Hráči, jejímž autorem je Nikolaj Vasiljevič Gogol. Na tuto klasickou komedii o vášni ke hře, podvodu a umění podvodu se můžete těšit 25. listopadu.

Ovšem čeká nás toho mnohem víc. Divadelní spolek Jiráskova divadla Hronov přiveze v pátek 13. října dětem pohádku Jak se holky Uhlířovy v pekle napravily. Broumovský divadelní soubor se představí 11. listopadu v dvojkomedii - Leona si pospíšila / Nebožka panina matka. Z Divadla na Fidlovačce přijede 1. prosince Eliška Balzerová s laskavou komedií Můj báječný rozvod, ve které sama ztvárňuje všechny postavy. Hra má za sebou v české inscenaci více než 700 zcela vyprodaných repríz a Eliška Balzerová na jevišti exceluje již neuvěřitelných téměř 14 let. Divadelní soubor z Hronova se vrátí ještě jednou, 8. prosince, a s nimi Shakespearův Sen noci svatojánské. A 10. prosince do Police nad Metují zavítá DS Symposion Třebechovice pod Orebem s hrou Vono to pude aneb král Ubu. Třebechovičtí byli s tímto představením účastníky letošního Jiráskova Hronova.

Doprovodný program bude zahájen 6. října koncertem náchodského šansonového uskupení 6 NaChodníku. O pár dní později, 10. října, bude doprovodný program pokračovat Dnem otevřených dveří Kolárova divadla, jehož součástí je vernisáž výstavy 140 let ochotnického divadla a 77 let Kolárova divadla. Divadlo si v tento den budou všichni moci prohlédnout od 17 do 19 hodin. Vernisáž bude zahájena v 18 hodin. Ve Staročeském dekameronu můžete 20. října "bojovat" Vínem proti pohanství se známým spisovatelem Vlastimilem Vondruškou a příbramskou hudební skupinou Ginevra, kteří přivezou zábavné historky, čtení z kronik, dobové písně a tance, ale také laskavý humor a zamyšlení nad dnešním životem a jeho hodnotami. Nebo se zaposloucháte do surových tónů jazzu Laco Decziho 3. listopadu.

Vstupenky na všechna představení jsou již v předprodeji v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě. Program je k dispozici na webu www.policko.cz. Změna programu je vyhrazena.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

Vzpomínky broumovských pamětníků ožijí díky projektu Příběhy našich sousedů

V úterý 20. března od 16 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční slavnostní prezenta...

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Spisovatelka Ivanka Devátá besedovala s broumovskými seniory

Ve čtvrtek 15. března se v Centru sociálních služeb Naděje v Broumově uskutečnila beseda se spisovat...

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Alois Jirásek a Karel Čapek v broumovské knihovně

Ve čtvrtek 22. února 2018 se uskutečnila v Městské knihovně v Broumově přednáška o Aloisi Jiráskovi ...

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

Komponovaný program s Marcelem Zmožkem a Zbigniewem Czendlikem na Střelnici

V pondělí 12. března se na sále Střelnice v Broumově uskutečnil komponovaný program s Marcelem Zmožk...

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Historické hřbitovy očima návštěvníka výstavy

Přiznávám, že mne výstava s názvem Historické hřbitovy nelákala. Historii mi znechutili ve škole a "...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře