Broumovsko

Neděle 15.prosinec 2019

Poslední aktualizace17.12.2019 04:29

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Police nad Metují bude hostit představení plné žonglování, provazochodectví i akrobacie

Police nad Metují bude hostit představení plné žonglování, provazochodectví i akrobacie

Email Tisk PDF
seznam článků
Police nad Metují bude hostit představení plné žonglování, provazochodectví i akrobacie
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Všechny strany

plov2Police nad Metují bude hostit představení plné žonglování, provazochodectví i akrobacie. (BRA)TŘI V TRICKU přivezou umění, v němž jsou cirkusové disciplíny kombinovány s pohybovým divadlem, tzv. nový cirkus, který v Čechách zažívá rozkvět od roku 2009.

Vystoupení Bratrů v tricku je rozhodně věcí, kterou byste si neměli nechat ujít. Kromě skvělého divadelního představení uvidíte provazochodectví, akrobacii nebo žonglování. Tato kombinace pohybového divadla, cirkusového humoru a románu Rozmarné léto od Vladislava Vančury je velmi ojedinělým zážitkem, který oceňují diváci na českých i světových scénách. Adam Jarchovský a Václav Jelínek, duo účinkující od roku 2009, si pro toto představení přizvalo ještě Kristýnu Vlčkovou a společně vytvářejí jemnou grotesku milostného trojúhelníku během slunečného léta.

Show Plovárna, se kterou Bratři v tricku 25. května 2015 navštíví Kolárovo divadlo v Polici nad Metují, na vás dýchne svou poetickou atmosférou a jemným humorem.

Václav Jelínek a Adam Jarchovský tvoří od roku 2009 umělecké duo Bratři v tricku. Skrz Letní Letnou, trutnovský festival nového cirkusu Cirk-UFF a Finsko či Španělsko se prožonglovali až na EXPO 2010 do Šanghaje. Zde vystoupili v rámci souboru pouličního divadla V.O.S.A. Theatre a potkali tu akrobatku Kristýnu Vlčkovou. Bratrům tak přibyla sestra, z dua bylo trio a z Bratrů se stali (bra)Tři v tricku.

Kristýna Vlčková studovala francouzskou cirkusovou školu v Bordeaux. Její specializací je horizontální lano a tuto náročnou techniku si velmi dobře osvojila. Václav Jelínek a Adam Jarchovský dokonale ovládají žonglování, jejich talent u nás nemá konkurenci, především v tzv. passingu (dialogové žonglování) a jeho inovaci.

ro svou první celovečerní inscenaci si Bratři v tricku určili tematiku plovárenskou a nalezli inspiraci u dvou důležitých lidí. Spisovatel Vladislav Vančura (blahé paměti) přispěl poetikou Rozmarného léta. A režisérka Veronika Reidlbauchová, která má s novým cirkusem zkušenosti, se uvolila vzít celý projekt do svých rukou. Bratři v tricku již účinkovali např. ve Španělsku, Finsku, Švédsku, Lotyšsku, Itálii, Izraeli, Číně a Makedonii. Velký úspěch sklízejí také jejich další vystoupení: Prasečí cirkus, Malíři nebo V tricku. Premiéra představení Plovárna se konala v roce 2013 v pražském divadle Ponec.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Poděkování hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána

Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán ve svém prohlášení ocenil práci společensky aktivních li...

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Předvánoční návštěva Domova pro seniory v Broumově

Ve čtvrtek 12. prosince potěšili návštěvou a dárky klienty Domova pro seniory v Broumově starosta mě...

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Žena se odstěhovala a nedala o sobě vědět

Náchodská policie pátrá po pobytu těhotné mladé ženy se třemi dětmi, která odešla z dočasného bydliš...

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

Poslední letošní koncert v Edenu. Krucipüsk!

V pátek 13. prosince se od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově ocitnete na jiné planetě...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 13. do 15. prosince

Oslava 6. narozenin Centra Walzel, Adventní trh v klášteře, galavečer boxu, koncert skupiny Krucipüs...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře