Broumovsko

Čtvrtek 15.duben 2021

Poslední aktualizace17.04.2021 04:30

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Divadlo Za panem Petrem Hlavatým

Za panem Petrem Hlavatým

Email Tisk PDF
seznam článků
Za panem Petrem Hlavatým
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

Petr Hlavatý 6Dne 29. prosince 2020 v ranních hodinách opustil tento svět a nás, divadelní ochotníky, náš dlouholetý divadelní kolega a kamarád pan Petr Hlavatý. Kdo jste jej znali, věnujme mu společnou vzpomínku.

Hrál postupně ve dvou divadlech. V Broumově a Meziměstí. V obou souborech patřil mezi přední herce a byl na přehlídkách porotami často oceňován. Začínal hrát v 60. letech minulého století ještě se starým broumovským souborem, a protože dobře zpíval, neminula jej ani operetka. Později se přestěhoval do Meziměstí a naskočil do tehdy dobře rozjetého Divadelního souboru J. K. Tyl na nádraží v Meziměstí. A byl dobrou posilou. Meziměšťáci byli velice aktivní soubor a každým rokem (až na nějakou drobnou výjimku) nabízeli divákům novou divadelní hru. A během toho roku nejen nastudovali hru novou, ale současně hráli po okolních divadlech i těch vzdálených. Od Bruntálu až po Chomutov. A přes různá okresní a krajská soutěžní kola se v těchto asi 30 letech probojovali 6x na národní divadelní přehlídku ve Vysokém nad Jizerou.

To píši o sedmdesátých až devadesátých létech 20. století. V roce 2005 se slavilo 200 let od vzniku broumovského divadla, leč Broumov už řadu let neměl herecký soubor. A tak byli požádáni někteří herci z Meziměstí, aby pomohli založit nový herecký soubor v Broumově. Nastudována byla Jiráskova Lucerna, protože ta zase slavila 100 let od své premiéry. Pan Petr Hlavatý ztvárnil roli vrchního. I nový soubor si po několik let vedl velice dobře a každoročně měl novou hru.

Jenže právě v době, kdy by broumovské divadlo potřebovalo dodat nějakou další energii, Petr už nepomůže. Odešel v plné síle, bez nějakého viditelného chátrání. V posledním čase se staral o svoji milou starou matku, a jak se říká, posloužil jí až do hrobu. Pochoval ji před několika měsíci. Měli se rádi. Za dřívějších časů by se řeklo, že si jej maminka vzala s sebou.

Je mi to Petře moc líto, že už si spolu nezahrajeme a ani nezavzpomínáme na ta hojná léta, která jsme spolu prožili v divadle a s divadlem. Ale také vím, že mi v té horní divadelní šatně budeš držet místo.

Naposled, divadelní "Zlom vaz".

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Broumov 2028: Aktivní občan(ství)

Jsme přesvědčeni, že i v malém městě, jako je Broumov, to může tepat životem, a to díky propojené a ...

Free World Broumov 2021

Free World Broumov 2021

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o 2. ročníku akce Free World Broumov, která by se měla uskutečnit po...

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

Emil Kopecký se chystá na cestu kolem republiky po hraničních patnících

V neděli 18. dubna 2021 vyrazí z Hvězdy v Broumovských stěnách Emil Kopecký se svým psem Kazanem na ...

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Zplodinami hoření se nadýchala kočka

Šest jednotek požární ochrany bylo v pátek odpoledne zalarmováno kvůli ohlášenému požáru v bytě v do...

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Broumov 2028: Člověk & kandidatura

Věříme, že kandidatura Broumova na titul Evropské hlavní město kultury je příležitostí pro každého z...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free