Broumovsko

Středa 20.únor 2019

Poslední aktualizace21.02.2019 04:21

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal

Fotbal

Královéhradecký kraj chystá podporu fotbalové akademie

Email Tisk PDF

IMG 2091Kraj ve spolupráci s městem Hradec Králové a Fotbalovou asociací České republiky (FAČR) uzavře memorandum prosazující podporu mládežnického fotbalu. Díky ní má v budoucnu vzniknout regionální fotbalová akademie, která bude sdružovat nejtalentovanější mladé hráče z kraje.

Fotbalisté Slovanu Broumov B zahájili jarní sezónu vysokým vítězstvím

Email Tisk PDF

miiicStejně jako A tým Slovanu Broumov v krajském přeboru, tak i broumovské béčko v okresním přeboru na tom v tabulce přes zimní přestávku nebylo nejlépe, a také je ohroženo sestupem. V prvním jarním zápase však na domácím hřišti rozstřílelo Velké Poříčí 6 : 0 a úspěšně vkročilo do soutěže.

Fotbalisté Slovanu Broumov A úspěšně zahájili záchranářské práce. Z Červeného Kostelci přivezli dva body

Email Tisk PDF

balonPo zimní přestávce zahájili jarní část krajského přeboru fotbalisté Slovanu Broumov A. V tabulce přezimovali na 14. příčce a jsou ohroženi sestupem. Ve svém prvním jarním kole Broumov v neděli remizoval na hřišti Červeného Kostelce 2:2 a po vítězných pokutových kopech tak získal důležité dva body.

Královéhradecký kraj se připojí do projektu Bezpečná branka. Přihlásit se mohou kluby, které mají mládežnické týmy

Email Tisk PDF

IMG 2101Bezpečné branky s kotvícím systémem proti pádu mohou nyní získat fotbalové kluby z Královéhradeckého kraje, které mají mládežnické týmy. Kraj na tento projekt uvolnil 1,65 milionu korun. Dotaci musí schválit ještě krajské zastupitelstvo.

Halový fotbalový turnaj mladších žáků v Teplicích nad Metují vyhrál Slovan Broumov

Email Tisk PDF

1.místoV sobotu 5. března 2016 se ve Sportcentru v Teplicích nad Metují konal první ročník turnaje mladších žáků, tj. ročníků 2003 a mladších. Udělena byla výjimka, že na hřišti mohl být jeden hráč starší o rok, tj. ročník 2002, stejně jako je tomu v okresní soutěži mladších žáků. První místo v turnaji zcela po zásluze obsadil Slovan Broumov, který neprohrál ani jedno utkání a všechny své zápasy vyhrál.

Kabina očima Pavla Krmaše. Tak, jak ji neznáte

Email Tisk PDF

krmasHradecký fanoušek určitě zná kádr Votroků podle postů, zcela určitě se orientuje, kdo je nejrychlejší, kdo má tvrdou střelu, nebo který hráč je nejlepší při hlavičkových soubojích. Ale co již zřejmě neví, to je například to, kdo je největší parádník, kdo nerad uklízí nebo kdo spořádá při společném obědě největší porci jídla. S nelehkými otázkami jsme se vydali zřejmě za tím nejpovolanějším, a to za kapitánem týmu Pavlem Krmašem, který své první fotbalové krůčky udělal ve Slovanu Broumov. Kdo by také měl mít větší přehled o mančaftu, než jeho vůdce.

"Zvířátkový" fotbalový turnaj vyhráli Berani z Velkého Poříčí

Email Tisk PDF

Berani Velké PoříčíVe Sportovní hale na Spořilově v Broumově se 30. ledna uskutečnil turnaj mladších přípravek – Ulita cup 2016. Turnaj by se dal nazvat i "zvířátkový", protože na něm startovali Mravenci z Police nad Metují, Berani z Velkého Poříčí, Gepardi a Pumy z Náchoda a Draci a Vlci z Broumova.

Pětatřicátníci, hoši jako květ...

Email Tisk PDF

pani1Sportcentrum v Teplicích nad Metují bylo v sobotu 31. ledna 2015 dějištěm už 7. ročníku halového fotbalového turnaje starých gard nad 35 let, který pořádá teplická stará garda Old boys. A jak napovídá titulek vypůjčený z písně Karla Hašlera, bylo se na co dívat!

Žáci Slovanu Broumov obsadili třetí místo na fotbalovém turnaji v Hradci Králové

Email Tisk PDF

zaciŽákovský tým Slovanu Broumov obsadil v neděli na mezinárodním fotbalovém turnaji v hradecké Třebši krásné 3. místo. Konkurence byla opravdu velká - dva hradecké týmy, dva týmy Viktorie Žižkov, Náchod či slovenská Skalica.

Tři broumovští hráči se prosadili v žákovských výběrech okresu Náchod

Email Tisk PDF

frydaPo turnajích starší přípravky mají za sebou Zimní halovou ligu výběrů okresů Královéhradeckého kraje také kategorie dvanáctiletých a třináctiletých hráčů. Ve výběrech Okresního fotbalového svazu Náchod se výrazně prosadili také hráči Slovanu Broumov.

Šest broumovských fotbalistů starší přípravky se podílelo na výrazném úspěchu náchodského výběru

Email Tisk PDF

zl1Šest fotbalistů starší přípravky Slovanu Broumov bylo nominováno do dvou výběrů Okresního fotbalového svazu Náchod ke třem turnajům Zimní halové ligy. Oba týmy postoupily do mezikrajského finále a navíc nejlepšími brankáři byli vyhlášeni broumovští Joeri Heerkens a Lukáš Lorenc.

Během Galavečera krajského fotbalu bylo o Broumově hodně slyšet

Email Tisk PDF

IMG 0539V pátek se uskutečnil Galavečer krajského fotbalu, jeho šestý ročník se konal v hotelu Beránek v Náchodě. Výraznou stopu zde zanechal i Broumov.

O vítězi fotbalového Sudety cupu rozhodlo 77 zápasů

Email Tisk PDF

su1Ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově se 28. a 29. prosince 2015 odehrál osmý ročník halového fotbalového turnaje Sudety cup 2015. Na turnaji startovalo 15 týmů a během dvou dnů se odehrálo 77 zápasů. Vítězství vybojoval tým Red Castle z Červeného Kostelce.

Ať už je polovina února, směje se při myšlence na přípravu hradecký Pavel Krmaš. Vánoce si užije

Email Tisk PDF

krm1Se čtvrtou adventní nedělí přichází také rozhovor s kapitánem aktuálně čtvrtého celku Fotbalové národní ligy. Pavel Krmaš, který fotbalově vyrůstal v Broumově, zažil pestrý rok, kdy se po několika letech strávených v Německu vrátil zpět do Hradce Králové. "Když jsem ještě působil v zahraničí, tak pro mě čas Vánoc byl jediný, kdy jsme se sešli všichni dohromady, i proto mám tuto část roku rád," říká pětatřicetiletý stoper.

Fotbalová přípravka Slovanu Broumov strávila nedělní dopoledne s Létajícími trenéry

Email Tisk PDF

le2Mladší a starší fotbalová přípravka Slovanu Broumov si v neděli dopoledne ve Sportovní hale na Spořilově vydatně potrénovala ve společnosti Létajících trenérů. Jedná se o projekt Fotbalové asociace České republiky s cílem ukázat základní principy a metody práce s mládeží s důrazem na obecné zásady tréninku fotbalové mládeže i v malých klubech.

Fotbalový Hafnarfjordur cup v Teplicích nad Metují vyhrál tým Káňata Broumov

Email Tisk PDF

IMG 20151205 174419Ve Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu konal fotbalový turnaj Hafnarfjordur cup nazvaný podle místního týmu FC Hafnarfjordur. Vítězem se stal tým Káňata Broumov.

Síň slávy broumovského fotbalu má již 25 členů

Email Tisk PDF

DSC 0519V Konferenčním sále infocentra v Broumově bylo v pátek vyhlášeno dalších jedenáct legend broumovského fotbalu. Unikátní Síň slávy má již 25 členů významných hráčů a funkcionářů, kteří se výrazně podíleli na historii fotbalu v Broumově. Během večera byly vyhlášeny další kategorie, hrála skupina Wajnot? z Gymnázia Broumov a vystoupily mažoretky z náchodského oddílu MONA Náchod.

Hráčem roku se stal Jan Kotyza. On, legendy a talenti budou oceněni na pátečním slavnostním večeru broumovského fotbalu

Email Tisk PDF

kozelNa zpravodajském serveru Naše Broumovsko dnes ve 12 hodin skončila anketa Hráč roku 2015 fotbalového oddílu Slovanu Broumov, jejímž vítězem se stal Jan Kotyza. Ten bude oceněn v pátek 27. listopadu v Konferenčním sále infocentra v Broumově, kde v 18 hodin začne 2. ročník vyhlašování Legend broumovského fotbalu aneb Z Broumova až do (Bundes) ligy. Vedle vyhlašování jednotlivých kategorií je připraven bohatý doprovodný program.

Brankář Drahorád rozhodl proměněnou penaltou o dvou bodech pro Broumov

Email Tisk PDF

IMG 2597Brankář Slovanu Broumov A Jakub Drahorád rozhodl v penaltovém rozstřelu o dvou bodech pro broumovský tým. V divokém zápase 14. kola krajského přeboru, ve kterém Broumov vedl, prohrával 3:1 a vyrovnal na 3:3, rozhodovaly o druhém bodu pokutové kopy. Jakub Drahorád dvě penalty chytil, ale jeho spoluhráči třikrát neproměněnou penaltou odmítli vítězství. Míč si v sedmé sérii nakonec na penaltovou značku postavil Drahorád a rozhodl.

Proti Broumovu nastoupil bývalý český reprezentant Marek Kulič

Email Tisk PDF

balonSlovan Broumov A v sobotu prohrál ve 13. kole fotbalového krajského přeboru v Kratonohách 7:0. V sestavě domácích se na druhý poločas objevil bývalý český reprezentant Marek Kulič, který vstřelil i jednu branku. Broumov prohrál pošesté za sebou a v tabulce klesl na 14. místo.

Strana 10 z 26

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře