Broumovsko

Pátek 17.srpen 2018

Poslední aktualizace18.08.2018 04:34

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

fffopStará garda Slovanu Broumov hrála v sobotu 17. března na charitativním halovém turnaji hráčů nad 35 let v malé kopané v polské Nowe Rudě nazvaném Gramy dla Staszka. V kvalitně obsazeném turnaji Broumov skončil na 2. místě.

Výtěžek z turnaje bude věnovaný na podporu léčby těžce nemocného Stanislawa Lesniarka, bývalého hráče a trenéra fotbalistů Nowe Rudy. Motto turnaje bylo heslo NIGDY NIE BEDZIESZ SAM. Vedle výběru Slovanu Broumov na turnaji hrály týmy z Walbrzychu, Klodzka, domácí Nowe Rudy, Scinawky, ale také tým z Francie a mužstvo složené z bývalých hráčů ligového WKS Slask Wroclaw.

"V turnaji ani tak nešlo o výsledek, i když výhra vždy potěší každého. Boje to byly neúprosné, ale hlavně šlo o to udělat radost a podpořit nemocného kamaráda," řekl brankář broumovského výběru Luboš Jansa.

Osm týmů bylo nalosováno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Potom se hrály zápasy o umístění, podle toho, kdo se jak umístil ve skupině. Broumov jasně vyhrál svoji skupinu a ve finále se utkal s také neporaženým týmem bývalých ligových fotbalistů WKS Slask Wroclaw.

"I přes bleskové vedení Slovanu 2:0 se záhy ukázala zkušenost a sehranost WKS a po konečném hvizdu rozhodčího bylo na tabuli skóre 3:5 pro polského soupeře. I přesto si myslíme, že druhé místo je úspěchem a navíc je doplněné cenou pro nejlepšího střelce turnaje, kterým byl za sedm branek vyhlášen Tomáš Mucha. Po ukončení turnaje jsme byli všichni pozvaní na posezení a doladění vztahů navázaných na hřišti," uvedl závěrem Luboš Jansa.

"Byl to velmi kvalitně obsazený a organizačně zvládnutý turnaj. Hráči Wroclawi prokázali ligové zkušenosti a zaslouženě vyhráli. Turnaj měl početnou diváckou kulisu a veškerý výtěžek byl věnován pro léčbu bývalého hráče a trenéra Piast Nowa Ruda Stanislawa Lesniarka, který několikrát zavítal na kopanou do Broumova. Příjemné bylo závěrečné posezení, kde jsme se setkali s bývalými hráči, kteří kdysi oblékali dres Slovanu Broumov. Jedním z nich byl i Irek Ciarnecki a z jeho projevu bylo patrné, že zde strávil nejlepší časy ve své fotbalové kariéře. Vzpomínal na své spoluhráče, kterými byli Joska Barvíř, Míra Rozdolský, Vašek Kotal, Martin Vlasák, Martin Ducháč, Renda Poul, Honza Klicnar a mnozí další," komentoval ještě příjemný sportovní den jeden z hráčů Václav Malich.

Starou gardu Slovanu Broumov v Polsku skvěle reprezentovali Lukáš Lorenc, Václav Malich, Luboš Jansa, Míra Fajstl ml., Jiří Kuneš, Petr Dítě, Míra Urbánek, Tomáš Mucha, Štěpán Stodola a trenér Míra Fajstl st.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benediktinské sklepy rozšiřují své působení a lákají na pravidelné degustace

Benediktinské sklepy rozšiřují své působení a lákají na pravidelné degustace

Spojení benediktinského kláštera a vína může vypadat na první pohled zvláštně, ale historie i tradic...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 17. do 19. srpna

Polická pouť, hudební festivaly Rockstock, Undergroundové kvílení 3 a Za poklady Broumovska, oslavy ...

PANTA RHEI - Když Klučanka přihlíží…

PANTA RHEI - Když Klučanka přihlíží…

Jak čas plyne, panta rhei, tak věříme, že bude Klučanka 31. srpna ve 20 hodin se zvídavostí přihlíže...

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v broumovském klášteře

Tomáš Kočko & ORCHESTR vystoupí v broumovském klášteře

Příjemný letní hudební zážitek nabídne broumovský benediktinský klášter, kam míří skladatel, hudební...

Srpen 1968 očima Jana Šolty

Srpen 1968 očima Jana Šolty

Jak vzpomínal na okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu roku 1968 tehdejší voják Ja...

Doporučujeme

Polická starostka je nominovaná v soutěži Žena regionu. O vítězce rozhodne hlasování veřejnosti!

ida

Starostka Police nad Metují Ida Jenková je v nominaci 9. ročníku celonárodní soutěže Žena regionu. Soutěž je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu a ještě při tom zvládají péči o rodinu. Hlasovat pro Idu Jenkovou můžete do 31. srpna ZDE! ...celý článek

Poslední komentáře