Broumovsko

Sobota 23.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

fffopStará garda Slovanu Broumov hrála v sobotu 17. března na charitativním halovém turnaji hráčů nad 35 let v malé kopané v polské Nowe Rudě nazvaném Gramy dla Staszka. V kvalitně obsazeném turnaji Broumov skončil na 2. místě.

Výtěžek z turnaje bude věnovaný na podporu léčby těžce nemocného Stanislawa Lesniarka, bývalého hráče a trenéra fotbalistů Nowe Rudy. Motto turnaje bylo heslo NIGDY NIE BEDZIESZ SAM. Vedle výběru Slovanu Broumov na turnaji hrály týmy z Walbrzychu, Klodzka, domácí Nowe Rudy, Scinawky, ale také tým z Francie a mužstvo složené z bývalých hráčů ligového WKS Slask Wroclaw.

"V turnaji ani tak nešlo o výsledek, i když výhra vždy potěší každého. Boje to byly neúprosné, ale hlavně šlo o to udělat radost a podpořit nemocného kamaráda," řekl brankář broumovského výběru Luboš Jansa.

Osm týmů bylo nalosováno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Potom se hrály zápasy o umístění, podle toho, kdo se jak umístil ve skupině. Broumov jasně vyhrál svoji skupinu a ve finále se utkal s také neporaženým týmem bývalých ligových fotbalistů WKS Slask Wroclaw.

"I přes bleskové vedení Slovanu 2:0 se záhy ukázala zkušenost a sehranost WKS a po konečném hvizdu rozhodčího bylo na tabuli skóre 3:5 pro polského soupeře. I přesto si myslíme, že druhé místo je úspěchem a navíc je doplněné cenou pro nejlepšího střelce turnaje, kterým byl za sedm branek vyhlášen Tomáš Mucha. Po ukončení turnaje jsme byli všichni pozvaní na posezení a doladění vztahů navázaných na hřišti," uvedl závěrem Luboš Jansa.

"Byl to velmi kvalitně obsazený a organizačně zvládnutý turnaj. Hráči Wroclawi prokázali ligové zkušenosti a zaslouženě vyhráli. Turnaj měl početnou diváckou kulisu a veškerý výtěžek byl věnován pro léčbu bývalého hráče a trenéra Piast Nowa Ruda Stanislawa Lesniarka, který několikrát zavítal na kopanou do Broumova. Příjemné bylo závěrečné posezení, kde jsme se setkali s bývalými hráči, kteří kdysi oblékali dres Slovanu Broumov. Jedním z nich byl i Irek Ciarnecki a z jeho projevu bylo patrné, že zde strávil nejlepší časy ve své fotbalové kariéře. Vzpomínal na své spoluhráče, kterými byli Joska Barvíř, Míra Rozdolský, Vašek Kotal, Martin Vlasák, Martin Ducháč, Renda Poul, Honza Klicnar a mnozí další," komentoval ještě příjemný sportovní den jeden z hráčů Václav Malich.

Starou gardu Slovanu Broumov v Polsku skvěle reprezentovali Lukáš Lorenc, Václav Malich, Luboš Jansa, Míra Fajstl ml., Jiří Kuneš, Petr Dítě, Míra Urbánek, Tomáš Mucha, Štěpán Stodola a trenér Míra Fajstl st.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Řidiči, pozor na pávy!

Řidiči, pozor na pávy!

Že silnice, hlavně v noci, přebíhá různá lesní zvěř, je zcela běžné a většina řidičů s tím počítá. Ř...

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Dvaadvacátá Broumovská kytara byla rekordní

Po dvaadvaceti letech se pořadatelé hudebního festivalu Broumovská kytara, ti minulí i současní, doč...

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v sobotu zahájí druhou letní výstavu

Galerie Dům v broumovském klášteře zve na vernisáž výstavy Maria Kotrby Neměnné základní vztahy, kte...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. června

Svatojánský jarmark ve Žďáru nad Metují, Běh z Police do Police, oslava výročí hasičské zbrojnice v ...

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

Pět mladých sokolů létá nad Broumovskem

V polovině června bylo na hnízdištích sokolů ve skalních rezervacích Broumovska živo. Celkem pět mlá...

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře