Broumovsko

Úterý 23.říjen 2018

Poslední aktualizace24.10.2018 04:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovská stará garda obsadila na výborně obsazeném turnaji v Polsku 2. místo
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

fffopStará garda Slovanu Broumov hrála v sobotu 17. března na charitativním halovém turnaji hráčů nad 35 let v malé kopané v polské Nowe Rudě nazvaném Gramy dla Staszka. V kvalitně obsazeném turnaji Broumov skončil na 2. místě.

Výtěžek z turnaje bude věnovaný na podporu léčby těžce nemocného Stanislawa Lesniarka, bývalého hráče a trenéra fotbalistů Nowe Rudy. Motto turnaje bylo heslo NIGDY NIE BEDZIESZ SAM. Vedle výběru Slovanu Broumov na turnaji hrály týmy z Walbrzychu, Klodzka, domácí Nowe Rudy, Scinawky, ale také tým z Francie a mužstvo složené z bývalých hráčů ligového WKS Slask Wroclaw.

"V turnaji ani tak nešlo o výsledek, i když výhra vždy potěší každého. Boje to byly neúprosné, ale hlavně šlo o to udělat radost a podpořit nemocného kamaráda," řekl brankář broumovského výběru Luboš Jansa.

Osm týmů bylo nalosováno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Potom se hrály zápasy o umístění, podle toho, kdo se jak umístil ve skupině. Broumov jasně vyhrál svoji skupinu a ve finále se utkal s také neporaženým týmem bývalých ligových fotbalistů WKS Slask Wroclaw.

"I přes bleskové vedení Slovanu 2:0 se záhy ukázala zkušenost a sehranost WKS a po konečném hvizdu rozhodčího bylo na tabuli skóre 3:5 pro polského soupeře. I přesto si myslíme, že druhé místo je úspěchem a navíc je doplněné cenou pro nejlepšího střelce turnaje, kterým byl za sedm branek vyhlášen Tomáš Mucha. Po ukončení turnaje jsme byli všichni pozvaní na posezení a doladění vztahů navázaných na hřišti," uvedl závěrem Luboš Jansa.

"Byl to velmi kvalitně obsazený a organizačně zvládnutý turnaj. Hráči Wroclawi prokázali ligové zkušenosti a zaslouženě vyhráli. Turnaj měl početnou diváckou kulisu a veškerý výtěžek byl věnován pro léčbu bývalého hráče a trenéra Piast Nowa Ruda Stanislawa Lesniarka, který několikrát zavítal na kopanou do Broumova. Příjemné bylo závěrečné posezení, kde jsme se setkali s bývalými hráči, kteří kdysi oblékali dres Slovanu Broumov. Jedním z nich byl i Irek Ciarnecki a z jeho projevu bylo patrné, že zde strávil nejlepší časy ve své fotbalové kariéře. Vzpomínal na své spoluhráče, kterými byli Joska Barvíř, Míra Rozdolský, Vašek Kotal, Martin Vlasák, Martin Ducháč, Renda Poul, Honza Klicnar a mnozí další," komentoval ještě příjemný sportovní den jeden z hráčů Václav Malich.

Starou gardu Slovanu Broumov v Polsku skvěle reprezentovali Lukáš Lorenc, Václav Malich, Luboš Jansa, Míra Fajstl ml., Jiří Kuneš, Petr Dítě, Míra Urbánek, Tomáš Mucha, Štěpán Stodola a trenér Míra Fajstl st.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

ZUŠ Broumov přijme učitele hry na kytaru

ZUŠ Broumov přijme učitele hry na kytaru

Základní umělecká škola Broumov hledá kytaristu - pedagoga, nebo kytaristu - praktika ovládajícího h...

Martin Červíček: "V kraji je obrovská hustota železniční sítě, kterou bychom měli rozvíjet."

Martin Červíček: "V kraji je obrovská hustota železniční sítě, kterou bychom měli rozvíjet."

Železniční doprava, její rozvoj a využití v přepravě osob – to bylo hlavní téma mezinárodní dopravní...

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

"Velice mě překvapilo, jak Broumov zkrásněl," říká v rozhovoru spisovatel Pavel Göbl

Česko-polské rezidence spisovatelů pokračují v Literárním domku broumovského kláštera i na podzim. V...

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

Před derby má Police náskok na Broumov devět bodů

V 11. kole 1.A třídy uspěla Police na domácím hřišti v přestřelce s Týništěm až brankou v nastavení....

Novinka v oddělení regionální literatury

Novinka v oddělení regionální literatury

Do fondu regionální literatury Městské knihovny v Broumově přibyla v říjnu zajímavá kniha (resp. kni...

Doporučujeme

V Broumově byla podepsána koaliční dohoda. Starostou bude opět Jaroslav Bitnar

znakkkkkk

V Broumově je jasno o vedení města pro další volební období 2018 – 2022. Okamžitě po zveřejnění výsledků voleb do Zastupitelstva města Broumova uskutečněných ve dnech 5. a 6. října 2018, byla zahájena koaliční jednání. Z nich nakonec vykrystalizovala čtveřice stran a seskupení (Volba pro Broumov – VpB, Broumováci, Křesťanská a demokratická unie – Československá strana Lidová – KDU-ČSL a Nestraníci), která má v broumovském zastupitelstvu nadpoloviční počet mandátů... celý článek

Poslední komentáře