Broumovsko

Pátek 27.duben 2018

Poslední aktualizace27.04.2018 04:03

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Broumovským fotbalistům začíná záchranářská mise. V neděli hrají v Červeném Kostelci

Broumovským fotbalistům začíná záchranářská mise. V neděli hrají v Červeném Kostelci

Email Tisk PDF
seznam článků
Broumovským fotbalistům začíná záchranářská mise. V neděli hrají v Červeném Kostelci
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

IMG 5167V neděli 12. března nastoupí fotbalisté Slovanu Broumov k prvnímu jarnímu zápasu krajského přeboru v Červeném Kostelci. Broumovští fotbalisté jsou po podzimu v tabulce na 14. místě. Ze soutěže spadnou tři, nebo dokonce čtyři týmy, Broumov tedy čeká dramatický boj o záchranu. Jak se tým připravuje a jaká je situace odpovídá trenér Jindřich Kitler.

Kdy jste zahájili zimní přípravu?

Zimní přípravu jsme zahájili už 10. ledna. Začali jsme 14tidenním kondičním běháním, aby hráči nabrali objem. Potom jsme už přešli na naši umělou trávu, kde jsme už začali pracovat s balónem. Byly v tom ale stále zařazeny i posilovací věci. S míčem se soustředíme na první a druhý dotyk, nutíme hráče, aby s rozehrávkou nespěchali.

V rámci zpestření tréninku jste zařadili i cvičení na trampolínách.

Ano, byli jsme dvakrát. Trochu jsme se odreagovali od běhání, byla u toho legrace a hlavně pro hráče to byl nápor i na jiné svalové partie. Myslím si, že sto svůj účel a smysl mělo, právě kvůli odlišnému pohybu.

Jak se vám dařilo v přípravných zápasech?

Připravili jsme si šest přípravných utkání. První zápas se hrál s náchodským dorostem. Náchod byl běhavý a my jsme dostali lekci z branek, které padaly po našich chybách, a prohráli jsme 4:0. Další zápas jsme hráli 1. poločas proti Náchodu A a 2. poločas proti béčku. Zápas jsme prohráli 5:1, ale opět musím říci, třeba za stavu 0:2 jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili. Poločas jsme prohráli 4:1, ten druhý už byl lepší v tom smyslu, že si hráči začali lépe plnit věci, které jsme si řekli.

Třetí utkání jsme hráli v polské Nové Rudě, která hraje o soutěž výš. Poločas jsme začali špatně a po dvou individuálních chybách jsme o dvě branky prohrávali. Druhý poločas se obraz hry změnil, kluci začali běhat, chtěli balón, nebáli se hrát jeden na jednoho. Padaly i branky a vedli jsme 4:2. Následovalo však 10 minut, při kterých jsme soupeři nechali vstřelit dva laciné góly. S tímto zápasem jsem však spokojený. Naposledy jsme nastoupili v Hradci proti Olympii ve značně slepené sestavě, protože se najednou omluvili čtyři hráči, se kterými jsem počítal. V zápase jsme vedli 3:1. Začátek 2. poločasu však byl z naší strany nespolehlivý a během 5 minut jsme dostali tři branky. Nakonec jsme prohráli 5:4.

Dalším přípravným zápasem bylo měření sil s Policí nad Metují. Hráči se snažili plnit herní věci, které jsme si řekli před utkáním, a herní přechod do zakončení byl velice slušný. Po dvou brankách Hečka a jedné Wilkeho, Šimona a Rolníka jsme vyhráli 5:2. V posledním zápase jsme místo domluveného Ohnišova narychlo nastoupili opět proti Náchodu a prohráli jsme 8:2. Dobrý dojem ze zápasu zcela pokazila poslední dvacetiminutovka, kdy jsme úplně vypadli z role a obdrželi čtyři branky.

Dostáváte hodně branek!

Na Olympii nastoupil v obraně po dlouhé době Martin Růžička a zlom cítím v tom, že na kluky začal mluvit a bylo to znát. Jinak jsme daleko od hráčů a nedůrazní v osobních soubojích, lehké přihrávky řešíme složitě a kazíme rozehrávku. Z toho dostáváme nejvíc gólů.

Kolik hráčů máš před jarní částí k dispozici?

Bylo jich 20, ale už jsou tu dvě zranění, a také Honza Kotyza se nakonec rozhodl, že za nás z rodinných důvodů hrát nebude. On každý zápas může být jiný, hráči se budou omlouvat i z pracovních důvodů.

Přišli někteří noví hráči?

Z Otovic se vrací Tomáš Němeček. Ten když na sobě bude pracovat, tak bude přínosem. Dalším je Lukáš Novák, který hrál v Hejtmánkovicích. Ten by měl zlepšit přístup. No a třetí posilou je Míra Hečko. Ten je po operaci kolene a vrací se do Broumova z Hradce Králové. Hrál i v Německu tak návrat byl složitější. Pomohl nám však hradecký Pavel Krmaš, takže Hečko je nyní broumovský hráč. Když se dá do kupy, tak bude velmi platný. Je to důrazný koncový hráč.

Na kterých hráčích budeš stavět?

V brance samozřejmě Jakub Drahorád. Ten ale má někdy pracovní povinnosti, takže ho bude muset zastoupit brankář Janouch z dorostu, případně Láďa Hanzlík, který dříve chytával. V obraně bych si moc přál, aby zdraví vydrželo Martinovi Růžičkovi, když ne tak v obranné fázi by měli být oporami Ondra Gago a David Panny. Záloha, to je jasné, Erwin Wilke a Jakub Šimon. Ti by měli hnát kluky dopředu, ti mají srdíčko. V útoku Marek Gago, ten však, ale bude mít i jiné posty. No a samozřejmě Míra Hečko a Tomáš Němeček. Ti by se mohli prosazovat.

V březnu vás čeká úvodní zápas v Kostelci, potom klíčové utkání s Novým Městem nad Metují a výjezd na Slavii Hradec Králové. Co od těchto zápasů očekáváš?

Chtěli bychom bodovat hned v Kostelci. Kluci by dostali zdravé sebevědomí, a pak hrajeme s Novým Městem, což je velmi důležité utkání. Je dobré, že ho máme hned v úvodu a chtěli bychom rozhodně doma zvítězit. Cíl je pro nás všechny jasný, je to záchrana v krajském přeboru.

Díky, věříme vám, bojujte!

(Pozn. redakce: Chci vyjádřit obdiv a respekt Jindrovi Kitlerovi, který se svému týmu věnuje na úkor svého volného času a rodiny.)

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Festival Za poklady Broumovska má své kouzlo," říká hobojista Vilém Veverka

"Festival Za poklady Broumovska má své kouzlo," říká hobojista Vilém Veverka

13. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude zahájen Benefičním koncertem, který se usk...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. dubna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 27. do 29. dubna

Stezka odvahy, promítání filmů, Slavnosti piva a klobás, Vinná brána, zahájení grilovací sezóna v ho...

Úplná uzavírka silnice přes Pěkov začne 9. května

Úplná uzavírka silnice přes Pěkov začne 9. května

V průjezdním úseku obce Pěkov, který prošel v loňském roce kompletní rekonstrukcí, dojde opět k úpln...

V Broumově si připomněli Den Země

V Broumově si připomněli Den Země

Již od roku 1970 si 22. dubna každoročně a celosvětově připomínáme, že o naši rodnou zeměkouli je po...

Setkání se spisovatelkou Evou Prchalovou

Setkání se spisovatelkou Evou Prchalovou

Spisovatelka Eva Prchalová končí svůj měsíční rezidenční pobyt v klášterním domku spisovatelů v Brou...

Doporučujeme

Zakladatelka PSO Petra Soukupová je ve finále hlasování Nadace Via o Cenu Via Bona

petra

Nadace Via vybrala 15 nejinspirativnějších příběhů dobra za poslední rok. Z těchto příběhů pěti kategorií vzejdou držitelé letošní filantropické Ceny Via Bona. Veřejnost může na webu www.cenaviabona.cz vybrat ten nejsilnější z nich. Jednou z finalistek v kategorii Mladý srdcař je zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová!... celý článek

Poslední komentáře