Broumovsko

Středa 1.duben 2020

Poslední aktualizace31.03.2020 09:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Dne dětských domovů s fotbalem v Náchodě se zúčastnily i broumovské děti

Dne dětských domovů s fotbalem v Náchodě se zúčastnily i broumovské děti

Email Tisk PDF
seznam článků
Dne dětských domovů s fotbalem v Náchodě se zúčastnily i broumovské děti
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

22730055 1561401280592271 7928803913941643671 nV sobotu 14. října 2017 se na fotbalovém stadionu v Náchodě - Bělovsi uskutečnila sportovní akce pro děti z pěti dětských domovů s názvem Den dětských domovů s fotbalem. Zúčastnilo se jí zhruba 130 dětí z dětských domovů v Holicích, Lánově, Nechanicích, Broumově a z Potštejna.

Pro děti byl připraven den plný fotbalu. Odstartoval dopoledním turnajem, kde si děti užily hru na malých hřištích. Třešničkou na dortu celého dne byla návštěva zápasu náchodského áčka s Vysokou nad Labem, kde účastníci akce viděli hned osm branek a dramatický závěr zápasu. Nejmenší děti navíc přivedly hráče na nástup utkání. Bývalý mládežnický reprezentant Jan Hable rozdal dětem po utkání několik autogramů a tím uzavřel nesmírně povedenou sportovní akci.

"Celodenní akce organizovaná fotbalistou Tomášem Strnadem za pomoci Ondřeje Nejmana, Pavla Krupy a jejich rodinných příslušníků či přátel pro děti z dětských domovů byla prostě bomba. Do poslední chvíle jsme moc netušili, o čem to bude, věděli jsme jen to, že se tam bude hrát fotbal. Hned po příjezdu se nás ujal na první pohled sympaťák, který si děti okamžitě získal. Po chvíli to na hřišti vypadalo jako v mraveništi, jednotliví trenéři si organizovali své svěřence, a to bez ohledu na věk a pohlaví – všichni se účastnili přípravy na fotbalové klání mezi jednotlivými dětskými domovy. Světe, div se, i pubertální děvčata se honila za merunou s takovým zápalem, že je nikdo nepoznával," komentovala akci ředitelka Dětského domova Broumov Hana Židová.

Po celý den skvěle fungoval cateringový servis – ovoce, pití, něco sladkého k doplnění energie... "Maminky malých fotbalistů i samotní kluci k obědu připravovali přímo na hřišti jedním slovem boží hamburgery a hranolky a také trpělivě nahazovali elektriku, která je v polních podmínkách zrazovala. Úsilí, které museli naši hostitelé vynaložit, zaslouží obdiv a veliké poděkování. Soutěže a hry vyplnily čas do začátku opravdového fotbalového klání mužů. Pro děti byl neskutečný zážitek, když dělaly doprovod těm skvělým chlapům v dresech a celý stadion jim před začátkem utkání tleskal. Zatím to viděly jen v televizi, a teď tu byly hlavními účastníky. Celý na jedničku zorganizovaný zážitkový den skončil v 18 hodin, nasedli jsme do autobusu a po zbytek večera se nemluvilo o ničem jiném než o právě prožitém dni – taková spontánnost, nadšení a radost, to už tu dlouho nebylo. Tomáši a všichni ostatní organizátoři, MOC A MOC DĚKUJEME!!!," dodala za děti a vychovatele Hana Židová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

V mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metr...

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

V Královéhradeckém kraji se k výzvě Tiskne celé Česko připojilo celkem 28 subjektů a jedním z nich j...

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

V přímém kontaktu s pozitivně testovanými byli i dva naši zaměstnanci. U obou proběhlo testování s n...

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie onemocnění SARS-CoV-2 (COVID-19), s ...

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne po...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře