Broumovsko

Pátek 10.červenec 2020

Poslední aktualizace10.07.2020 04:38

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Dne dětských domovů s fotbalem v Náchodě se zúčastnily i broumovské děti

Dne dětských domovů s fotbalem v Náchodě se zúčastnily i broumovské děti

Email Tisk PDF
seznam článků
Dne dětských domovů s fotbalem v Náchodě se zúčastnily i broumovské děti
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

22730055 1561401280592271 7928803913941643671 nV sobotu 14. října 2017 se na fotbalovém stadionu v Náchodě - Bělovsi uskutečnila sportovní akce pro děti z pěti dětských domovů s názvem Den dětských domovů s fotbalem. Zúčastnilo se jí zhruba 130 dětí z dětských domovů v Holicích, Lánově, Nechanicích, Broumově a z Potštejna.

Pro děti byl připraven den plný fotbalu. Odstartoval dopoledním turnajem, kde si děti užily hru na malých hřištích. Třešničkou na dortu celého dne byla návštěva zápasu náchodského áčka s Vysokou nad Labem, kde účastníci akce viděli hned osm branek a dramatický závěr zápasu. Nejmenší děti navíc přivedly hráče na nástup utkání. Bývalý mládežnický reprezentant Jan Hable rozdal dětem po utkání několik autogramů a tím uzavřel nesmírně povedenou sportovní akci.

"Celodenní akce organizovaná fotbalistou Tomášem Strnadem za pomoci Ondřeje Nejmana, Pavla Krupy a jejich rodinných příslušníků či přátel pro děti z dětských domovů byla prostě bomba. Do poslední chvíle jsme moc netušili, o čem to bude, věděli jsme jen to, že se tam bude hrát fotbal. Hned po příjezdu se nás ujal na první pohled sympaťák, který si děti okamžitě získal. Po chvíli to na hřišti vypadalo jako v mraveništi, jednotliví trenéři si organizovali své svěřence, a to bez ohledu na věk a pohlaví – všichni se účastnili přípravy na fotbalové klání mezi jednotlivými dětskými domovy. Světe, div se, i pubertální děvčata se honila za merunou s takovým zápalem, že je nikdo nepoznával," komentovala akci ředitelka Dětského domova Broumov Hana Židová.

Po celý den skvěle fungoval cateringový servis – ovoce, pití, něco sladkého k doplnění energie... "Maminky malých fotbalistů i samotní kluci k obědu připravovali přímo na hřišti jedním slovem boží hamburgery a hranolky a také trpělivě nahazovali elektriku, která je v polních podmínkách zrazovala. Úsilí, které museli naši hostitelé vynaložit, zaslouží obdiv a veliké poděkování. Soutěže a hry vyplnily čas do začátku opravdového fotbalového klání mužů. Pro děti byl neskutečný zážitek, když dělaly doprovod těm skvělým chlapům v dresech a celý stadion jim před začátkem utkání tleskal. Zatím to viděly jen v televizi, a teď tu byly hlavními účastníky. Celý na jedničku zorganizovaný zážitkový den skončil v 18 hodin, nasedli jsme do autobusu a po zbytek večera se nemluvilo o ničem jiném než o právě prožitém dni – taková spontánnost, nadšení a radost, to už tu dlouho nebylo. Tomáši a všichni ostatní organizátoři, MOC A MOC DĚKUJEME!!!," dodala za děti a vychovatele Hana Židová.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Hudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12...

Výchova čtenářů v Čechách

Výchova čtenářů v Čechách

Myslím si, že jsem už o sobě psal, že jsem bibliofil. A se svou vrozenou skromností se touto vlastno...

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

V letošním roce uplyne sto let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků z Police nad Metují. 1. kv...

Absolvent broumovského gymnázia nechá nahlédnout do své filmové tvorby

Absolvent broumovského gymnázia nechá nahlédnout do své filmové tvorby

Polický filmař Martin Hrnčíř, absolvent Gymnázia Broumov, patří k nejmladší generaci tvůrčích autorů...

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují se rozezněl druhým živým koncertem festivalu

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují se rozezněl druhým živým koncertem festivalu

V sobotu 4. července 2020 se rozezněl kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují druhým živý...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře