Broumovsko

Pátek 20.září 2019

Poslední aktualizace21.09.2019 04:44

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Do Hejtmánkovic míří fotbalisté z Gambrinus ligy!

Do Hejtmánkovic míří fotbalisté z Gambrinus ligy!

Email Tisk PDF
gambrinus

Fotbal je největší sportovní fenomén na světě. Ovlivňuje naše životy, přináší nám pozitivní i negativní emoce. Prostě nás nikdy nenechá v klidu. A nemusí jít o Ligu mistrů, stačí zajít i na ty nejnižší soutěže a o zábavu máme postaráno. Nejvíce se pak fotbalová témata přetřásají v hospodě u piva.

U nás na Broumovsku se kolem fotbalu už brzy budou dít nečekané, až šokující věci. Do Hejtmánkovic na konci března přijede tým Gambrinus ligy FC Hradec Králové. Ještě nedávno by nikoho ani ve snu nenapadlo, že borci, kteří v letošním ročníku Gambrinus ligy porazili i Spartu, se budou prohánět po trávníku v Hejtmánkovicích. V malé obci na Broumovsku, v níž žije 657 obyvatel, se už mohou těšit na velký fotbalový den. V sobotu 26. března si budou užívat místní hráči i diváci. Nejprve v půl jedenácté zvedne domácím fotbalovým hrdinům mandle trenér hradeckého áčka Václav Kotal. Úspěšný kouč devátého týmu tabulky Gambrinus ligy povede hodinový trénink účastníka okresního přeboru. Po obědě je na programu beseda na fotbalové téma a v půl druhé se bude hrát pořádný fotbal. Václav Kotal s sebou přiveze do Hejtmánkovic kompletní tým Gambrinus ligy. Klapka, Černý, Pilař a spol. se promíchají s domácími fotbalisty a sehrají přátelské utkání. O mimořádný zážitek budou mít v Sokole Hejtmánkovice postaráno na dlouhé roky.

Jak je tohle všechno možné? V létě 2010 rozjel Gambrinus projekt Kopeme za fotbal, do něhož se mohou zapojit týmy na okresní úrovni. Aby se jim lépe fotbalově žilo, dostali od Gambrinusu sadu dresů a další užitečné věci. „Konečně si někdo všiml i malých vesnických mužstev. V době, kdy jsou ohroženy dotace do malých sportovních jednot a činnost klubů závisí na sponzorech, tak se nám každá podobná pomoc náramně hodí," pochvaluje si projekt Pavel Hečko z Hejtmánkovic a odkazuje na stránky www.kopemezafotbal.cz.

Fotbalisté z Hejtmánkovic byli na podzim roku 2010 v náchodském okrese nejlepší, když získali v projektu Kopeme za fotbal 46 bodů. Druhý Sokol Mezilesí jich nasbíral jen polovinu. Letos na jaře ale může být všechno jinak. Fotbalistům totiž může pomoci každý z nás. V dlouhodobé soutěži se počítají nejen výsledky na hřišti, ale i výkony podávané v hospodě. Takže pijme Gambrinus a nosme klukům zátky od vypitých láhví. Pivo nám chutná, tak určitě do konečného účtu přispějeme slušnou porcí víček. Každý do dna vyprázdněný půllitr zvyšuje šanci, že u nás zase uvidíme pány fotbalisty. Kdo dá dohromady nejvíce bodů, může se těšit na úžasný fotbalový zážitek.

Ať už teď pojede do Hejtmánkovic Hradec Králové nebo příště do Božanova nebo Teplic nad Metují jiný mančaft z Gambrinus ligy, cestou jim naženou strach billboardy a plakáty s hvězdami Broumovska v čele. Ať se jim začnou třást kolena už pár kilometrů před cílem. A my všichni vyrazíme fandit našim borcům. Vždyť koho by napadlo, že kluci, kteří hrají proto, aby si udělali žízeň, si kopnou proti Teplicím, Mladé Boleslavi nebo Liberci! Ať ukážou profíkům, jak je fotbal baví, a že umíme docela slušně hrát i tady u nás na východě Čech.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. září

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 20. do 22. září

Undergroundové kvílení a Psychedelic Umani, vycházka do krajiny, úklidová akce, turnaj v nohejbale č...

Je za námi pátý ročník Příměstských táborů spolku Bavíme se sportem

Je za námi pátý ročník Příměstských táborů spolku Bavíme se sportem

Již pátým rokem organizuje spolek Bavíme se sportem z. s. Příměstské tábory, které se letos konaly v...

Hradec Králové si připomene sametovou revoluci sérií akcí

Hradec Králové si připomene sametovou revoluci sérií akcí

V rámci připomenutí 30. výročí Sametové revoluce se rozhodl Královéhradecký kraj společně s městem H...

Festival Psychedelic Umami v Soulkostele

Festival Psychedelic Umami v Soulkostele

První ročník festivalu labelu Psychedelic Umami se bude o nadcházejícím víkendu konat ve vernéřovick...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře