Broumovsko

Sobota 23.leden 2021

Poslední aktualizace23.01.2021 04:52

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Fotbalisté Slovanu Broumov již ladí formu na jaro

Fotbalisté Slovanu Broumov již ladí formu na jaro

Email Tisk PDF

fotDva měsíce, přesně tolik času mají broumovští fotbalisté pod vedením trenéra Kitlera na přípravu pro jarní část Královéhradeckého krajského přeboru. Dva měsíce jsou doba, během které se musí poskládat a sehrát tým, který půjde za záchranou páté nejvyšší soutěže. Úkol to bude rozhodně náročný, neboť čtrnáctá příčka v polovině sezony nevěstí do odvetné části nic jednoduchého. V přípravě hráče čeká půltucet utkání, ve kterých se utká nejen s mladými běhavými soupeři, ale i se zahraničním celkem. Podaří se náročná cesta?

Vstup do sezony budil ze spaní

O tom, jak náročná bude letošní sezona, se tým přesvědčil hned v úvodu soutěže. Trvalo totiž dlouhých devět zápasů, než si Slovan připsal první body. V tu dobu se již datoval říjen a kromě nuly na bodovém kontě vnášel slzy do očí i pohled na skóre, které bylo nemilosrdné v poměru 1:20. Právě udržená nula i při pokračující gólové impotenci při ofenzivním snažením vedla k bodovému zisku po utkání s Lázněmi Bělohrad, které si však bonusový bod připsaly v penaltovém rozstřelu.

Ani premiérový bodový zisk ovšem k nakopnutí brankostroje a pozvednutí nálady v kabině Slovanu nevedlo a hořké výsledky ještě pokračovaly. Až do konce října se konto o další body nerozšířilo, ve skóre přibyla jen jedna vstřelená branka oproti deseti obdrženým. Nálada byla na bodu mrazu.

Podzim skončil příliš brzy

Los však byl na konci podzimu milosrdný a pro až neuvěřitelnou střeleckou formu se zimní přestávka mohla zdát jako příliš brzká. Důležité utkání s přímým soupeřem v bojích o záchranu s Dobruškou totiž vyzněl pro domácí na výbornou, když Svoboda a následně v závěru Gago zajistili spolu s udrženou nulou brankáře Drahoráda premiérovou výhru Broumova v poměru 2:0.

Hned v následujícím utkání Slovan odpálil zcela jiný střelný prach, když v utkání s posledním Provodovem dokázal již do poločasu brankami Šimona a Wilkeho s přispěním jednoho vlastního gólu jít do šatny s třígólovým náskokem. Ten krátce po výměně stran ještě navýšil Gago. Penalta pro Provodov znamenala snížení, na nějž na nejlepší možnou odpověď vsadil ještě před hodinou hry Rolník. V samotném závěru pak proti již oslabenému soupeři výsledek 1:6 stvrdil Michálek a výrazně tak zlepšil pohled na kurzové sázky na Slovan.

Touto druhou výhrou v řadě notně sebevědomí broumovští se na domácí půdě na podzim představili ještě jednou, když hostili Kostelec nad Orlicí. Soupeře z druhé poloviny tabulky domácí pokořili již v první polovině, když na Hanzlíkovu trefu navázal z penalty Wilke. Ve druhé půli sice kostelečtí snížili, ale poslední slovo si vzal v samotném závěru znovu Wilke a stvrdil výhru 3:1 a tedy i podzimní zisk deseti bodů.

Příprava na tuhý boj

Tyto body stačí na aktuální 14. příčku s dvoubodovou ztrátou na Nové Město, zároveň zajišťují náskok pěti bodů právě na Dobrušku. Aktuálně již dva týdny probíhající zimní příprava bude obsahovat kromě fyzické přípravy i prozatím šest pevně stanovených přátelských utkání. To první z nich bude v neděli 29. ledna od 10 hodin, kdy bude Broumov soupeřem dorost Náchodu. S Náchodem se svěřenci trenéra Kitlera střetnou i o týden později, to však s B mužstvem mužů. Víkendová utkání v následujících týdnech přípravy ještě doplní střetnutí s fotbalisty polské Nowe Rudy, dorostenci hradecké Olympie, Police nad Metují a v generálce tým Ohnišova. Ostrý start jara pak čeká na hráče v neděli 12. března od 14:30, kdy zajíždí na půdu druhého Červeného Kostelce. Jarní premiéra na domácí půdě bude o týden později od 15 hodin, kdy Broumov hostí pouze o dva body lépe si počínající Nové město. O fotbalovou zábavu bude rozhodně postaráno.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

"Táto, ty jsi všechno prohrál!" "Ano, ale zahrál jsem si!"

"Táto, ty jsi všechno prohrál!" "Ano, ale zahrál jsem si!"

Titulek je vypůjčený od legendární dvojice Grossmann – Šimek. Ale napadl mne i teď. V komické povídc...

V Polici nad Metují hořela dřevěná veranda u rodinného domu

V Polici nad Metují hořela dřevěná veranda u rodinného domu

V ulici Na Sibiři v Polici nad Metují zasahovaly v pondělí odpoledne tři jednotky hasičů u požáru dř...

Spěchal na "umělku"?

Spěchal na "umělku"?

V Hvězdecké ulici pomohli v pátek s odstraněním následků dopravní nehody profesionální hasiči z Brou...

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Jsou tomu již téměř dva roky, co byla v Broumově zprovozněna nová služba SENIOR TAXI. Od samého počá...

Undergroundový klub Eden v nové síle

Undergroundový klub Eden v nové síle

Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavře...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free