Broumovsko

Neděle 25.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Fotbalisté Slovanu Broumov již ladí formu na jaro

Fotbalisté Slovanu Broumov již ladí formu na jaro

Email Tisk PDF

fotDva měsíce, přesně tolik času mají broumovští fotbalisté pod vedením trenéra Kitlera na přípravu pro jarní část Královéhradeckého krajského přeboru. Dva měsíce jsou doba, během které se musí poskládat a sehrát tým, který půjde za záchranou páté nejvyšší soutěže. Úkol to bude rozhodně náročný, neboť čtrnáctá příčka v polovině sezony nevěstí do odvetné části nic jednoduchého. V přípravě hráče čeká půltucet utkání, ve kterých se utká nejen s mladými běhavými soupeři, ale i se zahraničním celkem. Podaří se náročná cesta?

Vstup do sezony budil ze spaní

O tom, jak náročná bude letošní sezona, se tým přesvědčil hned v úvodu soutěže. Trvalo totiž dlouhých devět zápasů, než si Slovan připsal první body. V tu dobu se již datoval říjen a kromě nuly na bodovém kontě vnášel slzy do očí i pohled na skóre, které bylo nemilosrdné v poměru 1:20. Právě udržená nula i při pokračující gólové impotenci při ofenzivním snažením vedla k bodovému zisku po utkání s Lázněmi Bělohrad, které si však bonusový bod připsaly v penaltovém rozstřelu.

Ani premiérový bodový zisk ovšem k nakopnutí brankostroje a pozvednutí nálady v kabině Slovanu nevedlo a hořké výsledky ještě pokračovaly. Až do konce října se konto o další body nerozšířilo, ve skóre přibyla jen jedna vstřelená branka oproti deseti obdrženým. Nálada byla na bodu mrazu.

Podzim skončil příliš brzy

Los však byl na konci podzimu milosrdný a pro až neuvěřitelnou střeleckou formu se zimní přestávka mohla zdát jako příliš brzká. Důležité utkání s přímým soupeřem v bojích o záchranu s Dobruškou totiž vyzněl pro domácí na výbornou, když Svoboda a následně v závěru Gago zajistili spolu s udrženou nulou brankáře Drahoráda premiérovou výhru Broumova v poměru 2:0.

Hned v následujícím utkání Slovan odpálil zcela jiný střelný prach, když v utkání s posledním Provodovem dokázal již do poločasu brankami Šimona a Wilkeho s přispěním jednoho vlastního gólu jít do šatny s třígólovým náskokem. Ten krátce po výměně stran ještě navýšil Gago. Penalta pro Provodov znamenala snížení, na nějž na nejlepší možnou odpověď vsadil ještě před hodinou hry Rolník. V samotném závěru pak proti již oslabenému soupeři výsledek 1:6 stvrdil Michálek a výrazně tak zlepšil pohled na kurzové sázky na Slovan.

Touto druhou výhrou v řadě notně sebevědomí broumovští se na domácí půdě na podzim představili ještě jednou, když hostili Kostelec nad Orlicí. Soupeře z druhé poloviny tabulky domácí pokořili již v první polovině, když na Hanzlíkovu trefu navázal z penalty Wilke. Ve druhé půli sice kostelečtí snížili, ale poslední slovo si vzal v samotném závěru znovu Wilke a stvrdil výhru 3:1 a tedy i podzimní zisk deseti bodů.

Příprava na tuhý boj

Tyto body stačí na aktuální 14. příčku s dvoubodovou ztrátou na Nové Město, zároveň zajišťují náskok pěti bodů právě na Dobrušku. Aktuálně již dva týdny probíhající zimní příprava bude obsahovat kromě fyzické přípravy i prozatím šest pevně stanovených přátelských utkání. To první z nich bude v neděli 29. ledna od 10 hodin, kdy bude Broumov soupeřem dorost Náchodu. S Náchodem se svěřenci trenéra Kitlera střetnou i o týden později, to však s B mužstvem mužů. Víkendová utkání v následujících týdnech přípravy ještě doplní střetnutí s fotbalisty polské Nowe Rudy, dorostenci hradecké Olympie, Police nad Metují a v generálce tým Ohnišova. Ostrý start jara pak čeká na hráče v neděli 12. března od 14:30, kdy zajíždí na půdu druhého Červeného Kostelce. Jarní premiéra na domácí půdě bude o týden později od 15 hodin, kdy Broumov hostí pouze o dva body lépe si počínající Nové město. O fotbalovou zábavu bude rozhodně postaráno.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizov...

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova. Vítězství v anketě Strom roku2020...

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Poslední zářijový den zachvátil požár skladovací halu se senem a slámou nedaleko obce Suchý Důl. Na ...

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí 19. října odstartoval po celé Evropě Zelený týden EU 2020. Akce, jejímž letošním tématem j...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web