Broumovsko

Neděle 25.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Fotbalový Sudety cup 2018 vyhrál po sedmi letech tým Káňat

Fotbalový Sudety cup 2018 vyhrál po sedmi letech tým Káňat

Email Tisk PDF
seznam článků
Fotbalový Sudety cup 2018 vyhrál po sedmi letech tým Káňat
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

s1V pátek a v sobotu, 28. a 29. prosince 2018, se ve Sportovní hale na Spořilově v Broumově hrál 11. ročník legendárního turnaje v sálové kopané Sudety cup, který volně navazuje na bývalý LoMa cup. Hrál se tedy už 23. ročník. Podruhé v historii vyhrál tým Káňat, který zopakoval své vítězství z roku 2011.

V turnaji startovalo 12 mužstev, z toho dvě z Polska. Na palubovku broumovské haly vyběhli hráči z Broumova, Hradce Králové, Trutnova, Náchoda a Červeného Kostelce. V pátek se hrálo ve dvou skupinách, dopolední a odpolední, v sobotu o celkové umístění.

Ve finále se utkali překvapení turnaje Bakelit složený z broumovských a hradeckých hráčů a týmem Káňat. Zápas byl vyrovnaný, ale zaslouženě vyhrál tým Káňat 2:1. Na 3. místě skončil tým Cuba Libre, který porazil mužstvo Slovanu Broumov.

"Páteční den nám moc nevyšel, nedařilo se nám hlavně v koncovce, kdy jsme i největší šance zazdili. Dvě výhry nám však stačily na postup ze 4. místa. Druhý den jsme se vrátili k naší hře, která nás zdobí. Po dvou výhrách a shodou okolností ve skupině jsme měli jistý postup z prvního místa. Semifinále jsme hráli s klukama z broumovského A týmu. Zápas byl svázán taktikou obou týmů a rozhodoval se až na penalty, kde jsme měli více štěstí. Některé proměněné penalty z naši strany ale byly luxusní, třeba Járy Jaroše, Davida Svobody nebo Jakuba Valtery. Ve finále jsme narazili na Bakelit složený z mladých šikovných fotbalistů s matadorem Vlastou Čihákem. Zápas začal opatrně z obou stran a po naší chybě v obraně se Bakelit dostal do vedení pěknou střelou o tyč. Tento moment nás nakopl k většímu nasazení a po chybě gólmana Bakelitu náš zkušený útočník Valtera srovnal na 1:1. Tento moment rozhodl finále, jelikož jsme se dostali do pohody a Jára Jaroš svojí bombou dával na 2:1 a rozhodl o našem vítězství po sedmi letech. Dík patří všem Káňatům," popsal vítězné tažení Káňat kapitán týmu František Dunovský.

Za vítězný tým nastoupili: Michal Moravec, Jaroslav Jaroš, Ondřej Seidel, David Svoboda, Jakub Valtera, Marek Kancok, Lukáš Khun, Jirka Tošovský a František Dunovský.

Nejstarším hráčem turnaje byl vyhlášený Vlasta Čihák z Broumova, nejlepším hráčem Jiří Vondráček z Červeného Kostelce, nejlepším střelcem turnaje se stal Denis Samko z Hradce Králové a nejlepším brankářem Ondřej Tobiáš z Trutnova.

"Turnaj proběhl bez větších problémů, bylo pár drobných zranění. Maraton zápasů odřídili rozhodčí Pavel Vítek, Michal Šedivý a Martin Pálka. Chybět nemohly ikony turnaje moderátor Jarda Louda a zapisovatelka Helena Chaloupková, kterým patří mé poděkování, stejně jako Robertu Frydrychovi, který se staral o administrativu turnaje. Další dík patří sponzorům, Městu Broumov za finanční podporu, a dále firmám Pivovar Broumov, Pivovar Primátor, JM Sport, Veba, Z-Trade a Stappert," řekl na závěr hlavní pořadatel turnaje Jiří Martinec.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obnova Hřebenovky je v plném proudu. Rozhledna na Velké Deštné se otevře již v říjnu

Obnova Hřebenovky je v plném proudu. Rozhledna na Velké Deštné se otevře již v říjnu

Projekt na obnovu historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí s evropskou dotací přes tři m...

Děkuji!

Děkuji!

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 se nám po dlouhodobém úsilí podařilo před polickým kostelem odhalit a vysv...

Zelený palec (Green Thumb)

Zelený palec (Green Thumb)

Práce v kůlně a na podzimku nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jenže koho by to alespoň trochu nepoh...

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Netradiční, a navíc rodinné spojení saxofonu, klarinetu a varhan nabídne devátý koncert festivalu, k...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Mezinárodní horolezecký filmový festival, koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Varhanní léto, ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře