Broumovsko

Neděle 5.červenec 2020

Poslední aktualizace 4.07.2020 04:16

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Hradecký trenér Kotal prohnal tým z okresního přeboru

Hradecký trenér Kotal prohnal tým z okresního přeboru

Email Tisk PDF
kotal4
kotal5
kotal1
kotal2
kotal3
  • Předchozí
  • 1 of 5
  • Další

Trenér Hradce Králové Václav Kotal v sobotu 26. března trénoval hráče týmu z okresního přeboru Sokol Hejtmánkovice. Tréninkovou jednotku s koučem Gambrinus ligy vyhráli Hejtmánkovičtí díky projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal.

Trenér Kotal nepřijel za svými novými svěřenci sám, ale vzal si s sebou jedenáctku svých kmenových hráčů, takže po tréninku proběhl ještě přátelský zápas.

V Hejtmánkovicích se bude ještě dlouho vzpomínat na fotbalový den s hradeckým trenérem Kotalem a jeho týmem. Už během tréninku se u hřiště tísnilo mnoho lidí. A měli se na co koukat. Kouč udílel pokyny a profesionálové z Gambrinus ligy předváděli cviky svým kolegům, aby vše lépe pochopili a vstřebali. „Baví mě to, máme se co učit," komentoval trénink Zdeněk Vacek ze Sokola Hejtmánkovice, který měl kromě sportovních úkolů v sobotu i další povinnosti. „Než jsem šel trénovat, zatápěl jsem tady v udírně, aby byly pro lidi připravené klobásky," vyprávěl fotbalista, který se v civilu živí jako hospodský.

„Zítra hrají Hejtmánkovice mistrovské utkání, takže jsme se domluvili, že trénink bude v takovém nasazení, aby byla zachovaná kvalita cviků. Nemusí to být v maximální rychlosti," přiblížil průběh Kotal. „Je to náročný, ale pohoda," usmíval se unaveně hráč Hejtmánkovic Miloš Nyč, když se vracel na půlku hřiště po zakončení připravené herní situace.

„Pojď, dohráváme situace až do konce," burcoval hejtmánkovické duo útočníků trenér Hradce Králové poté, co jejich akce skončila odrazem balónu od tyče zpět do hřiště. Dva na dva, tři na tři, zpracování centru a rychlé zakončení – herní situace se střídaly rychle za sebou a brankáři byli neustále v permanenci. „Přese mě přihrávka na nabíhajícího hráče a hned zakončení," instruoval trenér hráče, když byl v roli pasivního obránce a nad jeho hlavou měly létat balony.

„Jsem rád, že jsme se mohli do projektu Gambrinusu Kopeme za fotbal zapojit. Sokol Hejtmánkovice to vzal za správný konec a dnes tu mohli přivítat hradecké fotbalisty," pochvaloval si předseda Okresního fotbalového svazu Náchod, který přihlížel tréninku společně s Ladislavem Škorpilem. Sportovní manažer Hradce Králové se společně s trenérem a hráči po tréninku účastnil krátké diskuze s fanoušky. Odpovídali na nejrůznější otázky, rozdali podpisy, ale duševně se už připravovali na přátelské utkání, které následovalo.

Do hradeckých dresů se převlékla jen část hráčů Gambrinus ligy. Tým doplnili fotbalisté Hejtmánkovic. V modrých dresech Hejtmánkovic zase nastoupili vedle místních hráčů hradečtí profesionálové a dokonce trenér Kotal. I na hřišti byl bývalý hráč pražské Sparty nepřehlédnutelnou postavou a s velkým přehledem rozdával svým spoluhráčům milimetrové nahrávky.

Hrálo se dvakrát půl hodiny a z vítězství 3:2 se radovali hráči v modrých dresech s logem projektu Kopeme za fotbal na prsou. Přestože o výsledek nešlo, v kronice hejtmánkovického fotbalu bude jistě zapsán zlatým písmem.

Projekt Kopeme za fotbal se rozjel v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě střetnutí s profesionály mohou také vyhrát trénink s koučem z Gambrinus ligy a mnoho dalších zajímavých cen. Do projektu je v současnosti ve 13 regionech zapojeno přes 400 týmů.

Video z akce.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Festival Za poklady Broumovska pokračuje koncertem v Polici nad Metují

Festival Za poklady Broumovska pokračuje koncertem v Polici nad Metují

V sobotu 4. července pokračuje festival Za poklady Broumovska dalším živým koncertem pro veřejnost. ...

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

Broumovské noviny jsou nejlepší zpravodaj v Královéhradeckém kraji za rok 2019

V soutěži o nejlepší obecní zpravodaj měst a obcí v Královéhradeckém kraji za rok 2019 zvítězily v k...

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

Noční hrané prohlídky odhalí v klášteře tajemství broumovského meteoritu

V pátek 3. července startují v národní kulturní památce broumovského kláštera Noční hrané prohlídky....

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 3. do 5. července

Koncerty dvou festivalů, cyklistický závod, vernisáž a možnost navštívit kostely na Broumovsku. To j...

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začalo dopravní omezení v Broumově. Vznikne nový prostor před úřadem a místo pro přecházení

Dnes začnou stavební práce na rekonstrukci místa pro přecházení a úpravě prostoru před městským úřad...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře