Broumovsko

Úterý 2.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"

Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"

Email Tisk PDF
seznam článků
Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

20181230 143020 01Předposlední den v roce 2018 byl v Broumově ve znamení již druhého ročníku fotbalového derby místních fanoušků pražských "S", tedy Sparty a Slavie Praha. Oproti loňskému ročníku, kdy předzápas tvořilo utkání žáků broumovského Slovanu, připravili organizátoři novinku. Předzápas totiž odehráli bývalí či ještě současní hráči Slovanu Broumov či hráči, kteří jsou s broumovským fotbalem dlouhodobě spojeni.

Jako kapitáni byli vybráni brankáři týmů, na jedné straně Renda Herzán a na té druhé Míra Remeš starší. Zápas se hrál ve velmi dobrém tempu, bylo k vidění velké množství šancí, akcí i perfektních zákroků. Hlavním aktérem zápasu se stal Honza "Kozel" Kotyza, současný člen kádru Slovanu Broumov, který nasázel hattrick a velkým dílem přispěl k výhře 5:4. Aby to bylo zajímavější, hned po utkání následovaly pokutové kopy, které se počítaly do celkového skóre. I v nich byl úspěšnější tým Rendy Herzána. Velmi povedený předzápas tedy skončil 10:8 pro tým Rendy a po malé pauze se mohlo přejít k hlavnímu zápasu.

Tradiční nástup obou celků spojený s hymnami byl velkou ozdobou celé akce. Na hráčích byla vidět odhodlanost a touha porazit svého úhlavního rivala. Začátek zápasu byl velmi opatrný, nikdo z hráčů nechtěl udělat chybu. První gól zápasu vstřelili po kombinaci ve vápně Slávisté, konkrétně Petr Možný. Na tento gól Sparťani ihned zareagovali a srovnali na 1:1 z pokutového kopu. První poločas nakonec skončil 2:1 ve prospěch hráčů Slavie.

V poločasové přestávce proběhla tradiční soutěž v kopech na láhev šampaňského. Vstupenku do této soutěže si vylosovali Jindra Kitler za Spartu a Vlasta Čihák za Slavii. Úspěšnější byl Jindra Kitler, který se trefil v pátém pokusu. Další soutěž byla pro fanoušky. Organizátoři vybrali náhodně jednoho příznivce Sparty a jednoho příznivce Slavie. Ceny si odnesli oba, přesnějším v kopech na minibranku byl fanoušek Sparty.

Do druhé půle nastoupili aktivněji Letenští, kteří dostali soupeře pod tlak a vypracovali si několik slibných šancí. Z nich padl pouze jediný gól, což bylo v konečném součtu málo. Tým Slávistů se po třech vstřelených brankách v řadě dostal do vedení 5:2, na což jejich sok už nedokázal odpovědět.

Derby opět skončilo vítězně pro "sešívané", příznivci letošního účastníka jarní fáze Evropské ligy zvítězili nakonec i v závěrečném penaltovém rozstřelu. Hráči obou celků předvedli divákům den před Silvestrem velmi kvalitní fotbalovou podívanou, a za to jim patří velký dík. Velký dík patří také rozhodčímu předzápasu a derby, Honzovi Pražákovi.

Organizátoři Filip Chládek a Ondřej Zinke by chtěli především poděkovat všem hráčům za jejich ochotu nastoupit do utkání v tak nepříznivém počasí, všem sponzorům, bez kterých by derby nebylo uspořádáno, lidem, kteří přidali ruku k dílu, ať už obsluhou v kantýně, focením, komentováním či pomocí při chystání akce a hlavně všem fanouškům, kteří dorazili a nenechali si ujít fotbalové zpestření na závěr roku. Děkujeme!

Sestavy předzápasu - tým R. Herzána 10:8 (5:4) tým M. Remeše

Tým R. Herzána - J. Kotyza, D. Hušek, J. Lehotský, J. Schubert, J. Macháček, J. Pokorný
Tým M. Remeše - M. Růžička, P. Růžička, T. Martin, L. Hanzlík, P. Dítě, L. Lorenc

Derby

AC Sparta Praha 2:5 SK Slavia Praha

Branky: V. Malich, J. Kitler - P. Možný 2x, V. Čihák 2x, J. Franc

Sestava AC Sparta Praha - M. Vítek (brankář) - L. Frydrych, L. Jansa, T. Gago, Z. Chládek, M. Chaloupka, R. Kratochvíl, V. Malich "K", M. Novák, J. Kitler, Z. Vacek

Sestava SK Slavia Praha - P. Vogel (brankář) - L. Kudláček, K. Jaroš, O. Havlík, J. Franc, O. Valeš, P. Možný, R. Stříbrný "K", J. Nigrin, V. Čihák

Sponzoři akce - Jiří Knopp, Jan Rouče, Martin Mach, Zdeněk Chládek, Pivovar Broumov, Město Broumov, Restaurace Alka, Z-Trade

Foto Jiří Ježek ml.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

Přežijí nová boží muka lidskou hloupost?

V osadě Jiráskovy Skály na jihovýchodním okraji Teplicko-adršpašských skal, známých též jako Bischof...

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Kraj ve spolupráci s městem rozšíří broumovský domov pro seniory

Krajští radní schválili záměr poskytnutí investiční podpory městu Broumov na modernizaci a rozšíření...

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Miroslav Švábl: Díky pandemii máme přesně popsané postupy na neobvyklou situaci

Když se v Oblastní nemocnici Náchod tvořil krizový scénář pro období přicházející pandemie, broumovs...

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

Pomozte kultuře v Broumovském výběžku!

P.S. ONLINE je nevšední benefiční online koncert, který spojí nadšence i profesionály, aby oživili p...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře