Broumovsko

Sobota 23.březen 2019

Poslední aktualizace24.03.2019 04:22

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"

Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"

Email Tisk PDF
seznam článků
Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

20181230 143020 01Předposlední den v roce 2018 byl v Broumově ve znamení již druhého ročníku fotbalového derby místních fanoušků pražských "S", tedy Sparty a Slavie Praha. Oproti loňskému ročníku, kdy předzápas tvořilo utkání žáků broumovského Slovanu, připravili organizátoři novinku. Předzápas totiž odehráli bývalí či ještě současní hráči Slovanu Broumov či hráči, kteří jsou s broumovským fotbalem dlouhodobě spojeni.

Jako kapitáni byli vybráni brankáři týmů, na jedné straně Renda Herzán a na té druhé Míra Remeš starší. Zápas se hrál ve velmi dobrém tempu, bylo k vidění velké množství šancí, akcí i perfektních zákroků. Hlavním aktérem zápasu se stal Honza "Kozel" Kotyza, současný člen kádru Slovanu Broumov, který nasázel hattrick a velkým dílem přispěl k výhře 5:4. Aby to bylo zajímavější, hned po utkání následovaly pokutové kopy, které se počítaly do celkového skóre. I v nich byl úspěšnější tým Rendy Herzána. Velmi povedený předzápas tedy skončil 10:8 pro tým Rendy a po malé pauze se mohlo přejít k hlavnímu zápasu.

Tradiční nástup obou celků spojený s hymnami byl velkou ozdobou celé akce. Na hráčích byla vidět odhodlanost a touha porazit svého úhlavního rivala. Začátek zápasu byl velmi opatrný, nikdo z hráčů nechtěl udělat chybu. První gól zápasu vstřelili po kombinaci ve vápně Slávisté, konkrétně Petr Možný. Na tento gól Sparťani ihned zareagovali a srovnali na 1:1 z pokutového kopu. První poločas nakonec skončil 2:1 ve prospěch hráčů Slavie.

V poločasové přestávce proběhla tradiční soutěž v kopech na láhev šampaňského. Vstupenku do této soutěže si vylosovali Jindra Kitler za Spartu a Vlasta Čihák za Slavii. Úspěšnější byl Jindra Kitler, který se trefil v pátém pokusu. Další soutěž byla pro fanoušky. Organizátoři vybrali náhodně jednoho příznivce Sparty a jednoho příznivce Slavie. Ceny si odnesli oba, přesnějším v kopech na minibranku byl fanoušek Sparty.

Do druhé půle nastoupili aktivněji Letenští, kteří dostali soupeře pod tlak a vypracovali si několik slibných šancí. Z nich padl pouze jediný gól, což bylo v konečném součtu málo. Tým Slávistů se po třech vstřelených brankách v řadě dostal do vedení 5:2, na což jejich sok už nedokázal odpovědět.

Derby opět skončilo vítězně pro "sešívané", příznivci letošního účastníka jarní fáze Evropské ligy zvítězili nakonec i v závěrečném penaltovém rozstřelu. Hráči obou celků předvedli divákům den před Silvestrem velmi kvalitní fotbalovou podívanou, a za to jim patří velký dík. Velký dík patří také rozhodčímu předzápasu a derby, Honzovi Pražákovi.

Organizátoři Filip Chládek a Ondřej Zinke by chtěli především poděkovat všem hráčům za jejich ochotu nastoupit do utkání v tak nepříznivém počasí, všem sponzorům, bez kterých by derby nebylo uspořádáno, lidem, kteří přidali ruku k dílu, ať už obsluhou v kantýně, focením, komentováním či pomocí při chystání akce a hlavně všem fanouškům, kteří dorazili a nenechali si ujít fotbalové zpestření na závěr roku. Děkujeme!

Sestavy předzápasu - tým R. Herzána 10:8 (5:4) tým M. Remeše

Tým R. Herzána - J. Kotyza, D. Hušek, J. Lehotský, J. Schubert, J. Macháček, J. Pokorný
Tým M. Remeše - M. Růžička, P. Růžička, T. Martin, L. Hanzlík, P. Dítě, L. Lorenc

Derby

AC Sparta Praha 2:5 SK Slavia Praha

Branky: V. Malich, J. Kitler - P. Možný 2x, V. Čihák 2x, J. Franc

Sestava AC Sparta Praha - M. Vítek (brankář) - L. Frydrych, L. Jansa, T. Gago, Z. Chládek, M. Chaloupka, R. Kratochvíl, V. Malich "K", M. Novák, J. Kitler, Z. Vacek

Sestava SK Slavia Praha - P. Vogel (brankář) - L. Kudláček, K. Jaroš, O. Havlík, J. Franc, O. Valeš, P. Možný, R. Stříbrný "K", J. Nigrin, V. Čihák

Sponzoři akce - Jiří Knopp, Jan Rouče, Martin Mach, Zdeněk Chládek, Pivovar Broumov, Město Broumov, Restaurace Alka, Z-Trade

Foto Jiří Ježek ml.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

Tenisté na turnaji vzpomínali na Josefa Prouzu

Ve Sportcentru v Teplicích nad Metují se v sobotu 9. března konal již tradiční tenisový turnaj čtyřh...

Kočovná úča

Kočovná úča

UČÍM RÁDA – oslavila jsem narozeniny a přišel nový pracovní projekt. Z kočovné "umělkyně" se stala i...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. března

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 22. do 24. března

Festival dokumentárních filmů Jeden svět, Dny otevřených dveří na střelnici Walzel, dvě kina, prezen...

V broumovské nemocnici vznikne sál ke stabilizaci pacientů

V broumovské nemocnici vznikne sál ke stabilizaci pacientů

Rekonstrukce interny Nemocnice Broumov jde do finále. Rada Královéhradeckého kraje vybrala stavebník...

"Enduro démon" a Mistr ČR vyprodal sál v Pellyho domech v Polici nad Metují

"Enduro démon" a Mistr ČR vyprodal sál v Pellyho domech v Polici nad Metují

V pátek 15. března se v Polici nad Metují na sále Pellyho domů konala beseda s Frantou Žilákem. Fran...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře