Broumovsko

Neděle 25.srpen 2019

Poslední aktualizace25.08.2019 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"

Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"

Email Tisk PDF
seznam článků
Předsilvestrovské derby fanoušků pražských "S"
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17
Strana 18
Strana 19
Strana 20
Strana 21
Všechny strany

20181230 143020 01Předposlední den v roce 2018 byl v Broumově ve znamení již druhého ročníku fotbalového derby místních fanoušků pražských "S", tedy Sparty a Slavie Praha. Oproti loňskému ročníku, kdy předzápas tvořilo utkání žáků broumovského Slovanu, připravili organizátoři novinku. Předzápas totiž odehráli bývalí či ještě současní hráči Slovanu Broumov či hráči, kteří jsou s broumovským fotbalem dlouhodobě spojeni.

Jako kapitáni byli vybráni brankáři týmů, na jedné straně Renda Herzán a na té druhé Míra Remeš starší. Zápas se hrál ve velmi dobrém tempu, bylo k vidění velké množství šancí, akcí i perfektních zákroků. Hlavním aktérem zápasu se stal Honza "Kozel" Kotyza, současný člen kádru Slovanu Broumov, který nasázel hattrick a velkým dílem přispěl k výhře 5:4. Aby to bylo zajímavější, hned po utkání následovaly pokutové kopy, které se počítaly do celkového skóre. I v nich byl úspěšnější tým Rendy Herzána. Velmi povedený předzápas tedy skončil 10:8 pro tým Rendy a po malé pauze se mohlo přejít k hlavnímu zápasu.

Tradiční nástup obou celků spojený s hymnami byl velkou ozdobou celé akce. Na hráčích byla vidět odhodlanost a touha porazit svého úhlavního rivala. Začátek zápasu byl velmi opatrný, nikdo z hráčů nechtěl udělat chybu. První gól zápasu vstřelili po kombinaci ve vápně Slávisté, konkrétně Petr Možný. Na tento gól Sparťani ihned zareagovali a srovnali na 1:1 z pokutového kopu. První poločas nakonec skončil 2:1 ve prospěch hráčů Slavie.

V poločasové přestávce proběhla tradiční soutěž v kopech na láhev šampaňského. Vstupenku do této soutěže si vylosovali Jindra Kitler za Spartu a Vlasta Čihák za Slavii. Úspěšnější byl Jindra Kitler, který se trefil v pátém pokusu. Další soutěž byla pro fanoušky. Organizátoři vybrali náhodně jednoho příznivce Sparty a jednoho příznivce Slavie. Ceny si odnesli oba, přesnějším v kopech na minibranku byl fanoušek Sparty.

Do druhé půle nastoupili aktivněji Letenští, kteří dostali soupeře pod tlak a vypracovali si několik slibných šancí. Z nich padl pouze jediný gól, což bylo v konečném součtu málo. Tým Slávistů se po třech vstřelených brankách v řadě dostal do vedení 5:2, na což jejich sok už nedokázal odpovědět.

Derby opět skončilo vítězně pro "sešívané", příznivci letošního účastníka jarní fáze Evropské ligy zvítězili nakonec i v závěrečném penaltovém rozstřelu. Hráči obou celků předvedli divákům den před Silvestrem velmi kvalitní fotbalovou podívanou, a za to jim patří velký dík. Velký dík patří také rozhodčímu předzápasu a derby, Honzovi Pražákovi.

Organizátoři Filip Chládek a Ondřej Zinke by chtěli především poděkovat všem hráčům za jejich ochotu nastoupit do utkání v tak nepříznivém počasí, všem sponzorům, bez kterých by derby nebylo uspořádáno, lidem, kteří přidali ruku k dílu, ať už obsluhou v kantýně, focením, komentováním či pomocí při chystání akce a hlavně všem fanouškům, kteří dorazili a nenechali si ujít fotbalové zpestření na závěr roku. Děkujeme!

Sestavy předzápasu - tým R. Herzána 10:8 (5:4) tým M. Remeše

Tým R. Herzána - J. Kotyza, D. Hušek, J. Lehotský, J. Schubert, J. Macháček, J. Pokorný
Tým M. Remeše - M. Růžička, P. Růžička, T. Martin, L. Hanzlík, P. Dítě, L. Lorenc

Derby

AC Sparta Praha 2:5 SK Slavia Praha

Branky: V. Malich, J. Kitler - P. Možný 2x, V. Čihák 2x, J. Franc

Sestava AC Sparta Praha - M. Vítek (brankář) - L. Frydrych, L. Jansa, T. Gago, Z. Chládek, M. Chaloupka, R. Kratochvíl, V. Malich "K", M. Novák, J. Kitler, Z. Vacek

Sestava SK Slavia Praha - P. Vogel (brankář) - L. Kudláček, K. Jaroš, O. Havlík, J. Franc, O. Valeš, P. Možný, R. Stříbrný "K", J. Nigrin, V. Čihák

Sponzoři akce - Jiří Knopp, Jan Rouče, Martin Mach, Zdeněk Chládek, Pivovar Broumov, Město Broumov, Restaurace Alka, Z-Trade

Foto Jiří Ježek ml.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Obnova Hřebenovky je v plném proudu. Rozhledna na Velké Deštné se otevře již v říjnu

Obnova Hřebenovky je v plném proudu. Rozhledna na Velké Deštné se otevře již v říjnu

Projekt na obnovu historické hřebenové trasy v česko-polském pohraničí s evropskou dotací přes tři m...

Děkuji!

Děkuji!

Ve čtvrtek 15. srpna 2019 se nám po dlouhodobém úsilí podařilo před polickým kostelem odhalit a vysv...

Zelený palec (Green Thumb)

Zelený palec (Green Thumb)

Práce v kůlně a na podzimku nepatří k mým oblíbeným aktivitám. Jenže koho by to alespoň trochu nepoh...

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Koncert v Teplicích nad Metují je věnovaný mladé nastupující generaci

Netradiční, a navíc rodinné spojení saxofonu, klarinetu a varhan nabídne devátý koncert festivalu, k...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 23. do 25. srpna

Mezinárodní horolezecký filmový festival, koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Varhanní léto, ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře