Broumovsko

Neděle 12.červenec 2020

Poslední aktualizace11.07.2020 04:33

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Prohry Police nad Metují a Broumova v krajském přeboru fotbalistů

Prohry Police nad Metují a Broumova v krajském přeboru fotbalistů

Email Tisk PDF
micuda

Fotbalistům krajského přeboru začala jarní sezóna nedělním 17. kolem. Police nad Metují prohrála na hřišti Převýšova 5 : 1, muži Slovanu Broumov také prohráli v Týništi nad Orlicí 4 : 1.

Spartak Police nad Metují přijel na hřiště vedoucího Převýšova. Ten od začátku vyvinul ohromný tlak a v 9. minutě bylo o výsledku rozhodnuto, když domácí vstřelili 3 branky. Do kabin se šlo za stavu 4 : 0 pro domácí. Ve druhém poločase si první tým tabulky vedení s přehledem pohlídal. Na konečných 1 : 5 za Polici nad Metují korigoval Kudláček z pokutového kopu.

Sestava Police nad Metují: Kučera – Kollert – Kudláček – Pášma – Šnábl – Seidlman – Hauschke J. – Šimon – Švorčík – Klapkovský – Hauk.
Náhradníci: Tauc, Řezníček, Tér, Vlk

Po výsledkově úspěšné zimní přípravě odjeli muži Slovanu Broumov do Týniště nad Orlicí. Se 14. týmem tabulky si však neporadili a prohráli 4 : 1. Miroslav Harasevič k zápasu řekl: "Broumov přijel do Týniště téměř kompletní, chyběli Jan Strelec (očekává každým dnem potomka) a Lukáš Novák (nemoc). Začátek zápasu byl ovlivněn dlouhým čekáním na zahájení utkání, kdy domácím nefungovala technika a nebyli schopni připravit zápis, takže zápas začal s 35 minutovým zpožděním. Podle rozhodčích by mělo dojít ke kontumaci výsledku ve prospěch Broumova. Vše se bude řešit u zeleného stolu. Broumovští byli v prvním poločase nejspíše ještě v zimním spánku. Nedařila se jim kombinace a domácí využívali jejich chyb k rychlým brejkům. Mnohdy se jednalo o přečíslení 4 na 2, 5 na 3. Z počátku se to ještě broumovské obraně dařilo řešit, ale přišla nešťastná chvíle v 15 minutě, kdy si domácí útočník posunul míč rukou bez povšimnutí rozhodčího, ale nedokázal tuto výhodu využít díky skvělému zákroku gólmana Dvořáčka. Jenže hned z následujícího rohu se domácí ujali vedení 1:0. Broumov pokračoval v mdlém výkonu, ale přesto mohl vyrovnat. Po zdařilé kombinaci postupoval sám na brankáře Jan Kotyza, ale přehodil jak brankáře, tak i domácí branku. Hosty tento moment mohl o několik okamžiků mrzet dvojnásob, neboť z následujícího protiútoku domácí zvýšili na 2:0. Poté se hra vyrovnala a začal hrát i Broumov, ale několik rohů a standardních situací bylo nevyužito a tak přišel trest. Další centr z pravé strany dopravil domácí útočník do sítě Broumova potřetí. Chvíli před odchodem do kabin ještě domácí opět z brejku přečíslili obranu hostí a domácí kanonýr Merganc prostřelil blokujícího stopera hostí 4:0. O poločasové rozmluvě v kabině nastoupili broumovští jako vyměnění a bylo jich plné hřiště, k čemuž přispělo i střídání. Do středu zálohy nastoupil po dlouhé době Růžička a byl to právně on, kdo režíroval hru Broumova, když svými kolmicemi vybízel broumovské útočníky ke skórování. V prvním momentě ještě Hanzlík nedal v jasné příležitosti, ale za pár okamžiků se již nemýlil a snížil na 1:4. Další zlomový moment přišel jen o několik okamžiků později, kdy střídající Šolc šel 2x sám na brankáře. V prvním případě nastřelil tyč a ve druhém branku netrefil vůbec. V tuto chvíli Broumov domácí jasně přehrával, škoda jen, že některá z jasných příležitostí nebyla využita, protože Broumov mohl dosáhnout ještě alespoň na remízu."

Sestava Slovanu Broumov: Dvořáček - Panny, Harasevič, Vejprava, Michálek - Schubert, Šimon, Jaroš, Štejnar - Kotyza, Hanzlík

Střídali: M.Růžička, Šolc, Hovorka

V příštím kole v neděli 27. března hostí Broumov tým Nového Bydžova B a do Police nad Metují přijede tým Přepych. Začátek obou utkání je v 15 hodin.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

Festival Za poklady Broumovska o víkendu online i naživo

V sobotu 11. července od šesti hodin uvede festival Za poklady Broumovska záznam prvního letošního k...

Beseda s Robertem Šlachtou

Beseda s Robertem Šlachtou

Robert Šlachta. Pro někoho kontroverzní policista, pro jiného úctyhodná osobnost, každopádně člověk,...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 10. do 12. července

Hudba, filmy a tvořivé dílny, to je ve zkratce nabídka na akce na Broumovsku pro víkend od 10. do 12...

Výchova čtenářů v Čechách

Výchova čtenářů v Čechách

Myslím si, že jsem už o sobě psal, že jsem bibliofil. A se svou vrozenou skromností se touto vlastno...

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

Wihanův rok: Ještě než odjedu do Ameriky

V letošním roce uplyne sto let od úmrtí jednoho z nejvýznamnějších rodáků z Police nad Metují. 1. kv...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře