Broumovsko

Středa 27.květen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo

Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo

Email Tisk PDF
seznam článků
Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo
Strana 2
Všechny strany

rychnovwebTým Slovanu Broumov se v sobotu 29. února zúčastnil fotbalového turnaje starší přípravky GENERALI Junior Cup - Masters team v Rychnově nad Kněžnou a obsadil 4. místo. Kdyby nám někdo před turnajem toto umístění nabídl, brali bychom ho všemi deseti. Během turnaje však ambice rostly, a tak jsme nakonec byli malinko zklamaní. Turnaj však všem broumovským hráčům přidal řadu nových zkušeností.

Fotbalový klub FC Spartak Rychnov nad Kněžnou pořádal už 3. ročník tohoto turnaje pro hráče narozené v roce 2009. Týmy se mohly posílit i třemi hráči o rok staršími, a tak i za Broumov hráli kluci z mladších žáků. V prvních dvou ročnících zde startoval i tým Sparty Praha, na kterou jsme se trochu těšili. Sparta se nakonec turnaje nezúčastnila.

Hrálo se venku na umělé trávě na hřišti s rozměry pro mladší žáky se sedmi hráči v poli a brankářem. To byla třeba velká novinka pro hráče přípravky, kteří hrají svoji soutěž s pěti hráči v poli. Chladné počasí, během dopoledne se sníh změnil v déšť, panovaly velmi těžké podmínky, přesto je nutné před výkonem broumovských hráčů smeknout klobouk.

Slovan ve skupině porazil Rokytnici 2:1, domácí Rychnov 1:0, remizoval s Předměřicema 2:2 a skupinu tak vyhrál. Začínalo se však od nuly. Před čtvrtfinálovým zápasem si všichni uvědomovali, že se rozhodne o úspěchu či neúspěchu. Po počáteční nervozitě však tým zápas zvládl a s přehledem porazil Malšovu Lhotu 2:0.

A šlo se do semifinále a boj o medaile (ty nakonec dostali úplně všichni). Broumov narazil na Předměřice, se kterými už hrál ve skupině a remíza trochu mrzela. Kvůli "strašnému" počasí se hrací doba zkrátila z 20 na 10 minut, což zřejmě nakonec Broumovu uškodilo. Asi v polovině zápasu si Broumov dal nešťastný vlastní gól, který rozhodl o osudu utkání. Broumov bojoval, zatlačil soupeře, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Nesmírnou smůlou byla i střela těsně před koncem zápasu, která jen orazítkovala tyč soupeřovy branky.

Z vysněného finále nakonec byl zápas o 3. místo s Rychnovem. Po 10 minutách remíza 1:1 a rozhodovaly pokutové kopy. Broumov po dvou sériích vedl 2:0, ale vedení nedotáhl do konce, a nakonec tento rozstřel prohrál. V první chvíli zklamání, které někteří i obrečeli.

Broumov rozhodně nezklamal. Nebudu tentokrát zmiňovat jednotlivce, nikdo z hráčů výrazně nevynikal. Naopak vynikal celý tým.

Slovan Broumov na turnaji v Rychnově reprezentovali: Patrik Pavelka, Martin Deňo, Matyáš Macháček, Šárka Kašparová, Denis Jeremiáš, Michal Mucha, Filip Lukašák, Ondřej Kubásek, Šimon Kotyza, Ondřej Veverka a brankář Tomáš Freiwald.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

Golf není nic pro kluky, kteří se bojí, že je porazí holka!

V předchozím článku jsem vás seznamoval jednak s golfovým hřištěm Grosshof v Broumově a taky jsem se...

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

V broumovské Soukenické ulici hořel byt

Třem jednotkám hasičů byl v pátek před 10. hodinou vyhlášen poplach kvůli ohlášenému požáru v bytě v...

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Unikátní expozice představí v klášteře zdobné upomínkové sklo a porcelán

Ze sbírek šesti soukromých sběratelů byla Institutem regionální paměti sestavena výstava více než tř...

Selhání veřejnoprávní televize

Selhání veřejnoprávní televize

Zprávy na komerčních stanicích nesleduji, ale pokud se České televize týká, přijde mi, že její refer...

Návrat do Masarykovy školy

Návrat do Masarykovy školy

Pokud se již nestane nic zásadního, měly by děti v pondělí chodit opět školy. Tedy ne všechny, zájem...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře