Broumovsko

Středa 30.září 2020

Poslední aktualizace30.09.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo

Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo

Email Tisk PDF
seznam článků
Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo
Strana 2
Všechny strany

rychnovwebTým Slovanu Broumov se v sobotu 29. února zúčastnil fotbalového turnaje starší přípravky GENERALI Junior Cup - Masters team v Rychnově nad Kněžnou a obsadil 4. místo. Kdyby nám někdo před turnajem toto umístění nabídl, brali bychom ho všemi deseti. Během turnaje však ambice rostly, a tak jsme nakonec byli malinko zklamaní. Turnaj však všem broumovským hráčům přidal řadu nových zkušeností.

Fotbalový klub FC Spartak Rychnov nad Kněžnou pořádal už 3. ročník tohoto turnaje pro hráče narozené v roce 2009. Týmy se mohly posílit i třemi hráči o rok staršími, a tak i za Broumov hráli kluci z mladších žáků. V prvních dvou ročnících zde startoval i tým Sparty Praha, na kterou jsme se trochu těšili. Sparta se nakonec turnaje nezúčastnila.

Hrálo se venku na umělé trávě na hřišti s rozměry pro mladší žáky se sedmi hráči v poli a brankářem. To byla třeba velká novinka pro hráče přípravky, kteří hrají svoji soutěž s pěti hráči v poli. Chladné počasí, během dopoledne se sníh změnil v déšť, panovaly velmi těžké podmínky, přesto je nutné před výkonem broumovských hráčů smeknout klobouk.

Slovan ve skupině porazil Rokytnici 2:1, domácí Rychnov 1:0, remizoval s Předměřicema 2:2 a skupinu tak vyhrál. Začínalo se však od nuly. Před čtvrtfinálovým zápasem si všichni uvědomovali, že se rozhodne o úspěchu či neúspěchu. Po počáteční nervozitě však tým zápas zvládl a s přehledem porazil Malšovu Lhotu 2:0.

A šlo se do semifinále a boj o medaile (ty nakonec dostali úplně všichni). Broumov narazil na Předměřice, se kterými už hrál ve skupině a remíza trochu mrzela. Kvůli "strašnému" počasí se hrací doba zkrátila z 20 na 10 minut, což zřejmě nakonec Broumovu uškodilo. Asi v polovině zápasu si Broumov dal nešťastný vlastní gól, který rozhodl o osudu utkání. Broumov bojoval, zatlačil soupeře, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Nesmírnou smůlou byla i střela těsně před koncem zápasu, která jen orazítkovala tyč soupeřovy branky.

Z vysněného finále nakonec byl zápas o 3. místo s Rychnovem. Po 10 minutách remíza 1:1 a rozhodovaly pokutové kopy. Broumov po dvou sériích vedl 2:0, ale vedení nedotáhl do konce, a nakonec tento rozstřel prohrál. V první chvíli zklamání, které někteří i obrečeli.

Broumov rozhodně nezklamal. Nebudu tentokrát zmiňovat jednotlivce, nikdo z hráčů výrazně nevynikal. Naopak vynikal celý tým.

Slovan Broumov na turnaji v Rychnově reprezentovali: Patrik Pavelka, Martin Deňo, Matyáš Macháček, Šárka Kašparová, Denis Jeremiáš, Michal Mucha, Filip Lukašák, Ondřej Kubásek, Šimon Kotyza, Ondřej Veverka a brankář Tomáš Freiwald.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Festival Za poklady Broumovska uzavřel koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Festival Za poklady Broumovska uzavřel koncert Pavla Šporcla a Gipsy Way Ensemble

Už 15. ročník letního festivalu klasické hudby Za poklady Broumovska zakončil v neděli 27. září v br...

Střelecké premiéry Routka a Muchy

Střelecké premiéry Routka a Muchy

Máme tady dvě střelecké premiéry. Broumovský Míra Routek poprvé vstřelil branku v dresu Spartaku Pol...

Novorozený chlapeček v náchodském babyboxu

Novorozený chlapeček v náchodském babyboxu

Zdravotníci náchodské nemocnice v sobotu ráno našli v babyboxu novorozeného chlapečka. Je to poprvé ...

Objevovali jsme broumovské podzemí

Objevovali jsme broumovské podzemí

Ojedinělou akci, kterou historie města nepamatuje, uskutečnila Komise cestovního ruchu a zahraniční ...

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Kvalita života v obcích na Broumovsku

Strategická rada regionu Broumovsko (SRRB) a STEM – Ústav empirických výzkumů budou letos na podzim ...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web