Broumovsko

Úterý 31.březen 2020

Poslední aktualizace31.03.2020 09:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo

Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo

Email Tisk PDF
seznam článků
Trocha smůly, ale nakonec krásné 4. místo
Strana 2
Všechny strany

rychnovwebTým Slovanu Broumov se v sobotu 29. února zúčastnil fotbalového turnaje starší přípravky GENERALI Junior Cup - Masters team v Rychnově nad Kněžnou a obsadil 4. místo. Kdyby nám někdo před turnajem toto umístění nabídl, brali bychom ho všemi deseti. Během turnaje však ambice rostly, a tak jsme nakonec byli malinko zklamaní. Turnaj však všem broumovským hráčům přidal řadu nových zkušeností.

Fotbalový klub FC Spartak Rychnov nad Kněžnou pořádal už 3. ročník tohoto turnaje pro hráče narozené v roce 2009. Týmy se mohly posílit i třemi hráči o rok staršími, a tak i za Broumov hráli kluci z mladších žáků. V prvních dvou ročnících zde startoval i tým Sparty Praha, na kterou jsme se trochu těšili. Sparta se nakonec turnaje nezúčastnila.

Hrálo se venku na umělé trávě na hřišti s rozměry pro mladší žáky se sedmi hráči v poli a brankářem. To byla třeba velká novinka pro hráče přípravky, kteří hrají svoji soutěž s pěti hráči v poli. Chladné počasí, během dopoledne se sníh změnil v déšť, panovaly velmi těžké podmínky, přesto je nutné před výkonem broumovských hráčů smeknout klobouk.

Slovan ve skupině porazil Rokytnici 2:1, domácí Rychnov 1:0, remizoval s Předměřicema 2:2 a skupinu tak vyhrál. Začínalo se však od nuly. Před čtvrtfinálovým zápasem si všichni uvědomovali, že se rozhodne o úspěchu či neúspěchu. Po počáteční nervozitě však tým zápas zvládl a s přehledem porazil Malšovu Lhotu 2:0.

A šlo se do semifinále a boj o medaile (ty nakonec dostali úplně všichni). Broumov narazil na Předměřice, se kterými už hrál ve skupině a remíza trochu mrzela. Kvůli "strašnému" počasí se hrací doba zkrátila z 20 na 10 minut, což zřejmě nakonec Broumovu uškodilo. Asi v polovině zápasu si Broumov dal nešťastný vlastní gól, který rozhodl o osudu utkání. Broumov bojoval, zatlačil soupeře, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Nesmírnou smůlou byla i střela těsně před koncem zápasu, která jen orazítkovala tyč soupeřovy branky.

Z vysněného finále nakonec byl zápas o 3. místo s Rychnovem. Po 10 minutách remíza 1:1 a rozhodovaly pokutové kopy. Broumov po dvou sériích vedl 2:0, ale vedení nedotáhl do konce, a nakonec tento rozstřel prohrál. V první chvíli zklamání, které někteří i obrečeli.

Broumov rozhodně nezklamal. Nebudu tentokrát zmiňovat jednotlivce, nikdo z hráčů výrazně nevynikal. Naopak vynikal celý tým.

Slovan Broumov na turnaji v Rychnově reprezentovali: Patrik Pavelka, Martin Deňo, Matyáš Macháček, Šárka Kašparová, Denis Jeremiáš, Michal Mucha, Filip Lukašák, Ondřej Kubásek, Šimon Kotyza, Ondřej Veverka a brankář Tomáš Freiwald.

obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

Úspěšný sportovec nyní pomáhá potřebným

V mládí hrál fotbal a před čtyřmi lety se stal juniorským Mistrem České republiky v běhu na 800 metr...

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

Gymnázium Broumov se zapojilo do projektu Tiskne celé Česko

V Královéhradeckém kraji se k výzvě Tiskne celé Česko připojilo celkem 28 subjektů a jedním z nich j...

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

Výskyt nákazy koronavirem se nevyhýbá ani broumovskému regionu

V přímém kontaktu s pozitivně testovanými byli i dva naši zaměstnanci. U obou proběhlo testování s n...

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Ambulantní péče v době pandemie – naše postřehy a doporučení

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci s výskytem pandemie onemocnění SARS-CoV-2 (COVID-19), s ...

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Papež varoval před zhoubným hříchem sklíčenosti

Vatikán. O vodě jakožto symbolu spásy kázal papež František při ranní eucharistii v úterý 4. týdne po...

Doporučujeme

Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa spustila registraci pro desátý ročník

kalvesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa už zná termín svého příštího ročníku. 10. ročník soutěže, určené klavíristům do 17 let, se uskuteční 24.–26. dubna 2020. Registrace pro účastníky již byla spuštěna... celý článek

 

Poslední komentáře