Broumovsko

Neděle 8.prosinec 2019

Poslední aktualizace 9.12.2019 04:08

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Sport Fotbal Za Broumov se střelecky prosadili mladíci Ponikelský a Lehotský

Za Broumov se střelecky prosadili mladíci Ponikelský a Lehotský

Email Tisk PDF

micedvaV prvním zápase 1. A třídy fotbalisté Slovanu Broumov přivítali na domácím hřišti Týniště nad Orlicí. Hned první branku sezóny, a svoji první v mužské kategorii, vstřelil patnáctiletý Matěj Ponikelský. Těsně před koncem se trefil i další benjamínek mužstva Dominik Lehotský.

Krajský přebor

TJ Červený Kostelec - Spartak Police nad Metují 0 : 2 (0 : 1)

Střelci: 10. Franc Pavel, 69. Káva Matěj

Sestava Police: Vacho Libor, Ansuma Musa, Kudláček Ladislav, Franc Pavel (46. Awuku Felix), Jandík Marek (C), Havrda Ondřej, Růžička Pavel (64. Melichar Jan), Klapkovský Josef (91. Rieger Bohuslav), Hauschke Jakub, Mucha Tomáš (46. Káva Matěj), Jaroš Jaroslav (80. Tošovský Jiří)

"Jako nováček jsme vstupovali do soutěžního ročníku s pokorou, ale i s cílem se pokusit na hřišti okresního rivala bodovat. Po zásluze získáváme tři body a děkuji celému kolektivu za předvedený výkon,! řekl předseda polického oddílu Karel Klimeš.

Trenér Kostelce Petr Liška dodal: "Dnes k nám přijel nováček soutěže, který před sezónou dobře posílil. První poločas byli hosté lepší, druhý jsme přidali, ale bohužel svoje tutovky neproměnili, proto přišel trest."

1. A třída

Slovan Broumov - SK Týniště nad Orlicí 4 : 0 (3 : 0)

Střelci: 29. Ponikelský Matěj. 34. Wilke Ervín, 45. Hečko Miroslav (Pokutový kop), 87. Lehotský Dominik

Sestava Broumova: Drahorád Jakub, Gago Ondřej, Pokorný Jiří, Hečko Miroslav (C), Wilke Ervín, Ponikelský Matěj (72. Lehotský Dominik), Spišák Ondřej, Svoboda David, Kindl Jakub (75. Lehotský Jiří), Michálek Jan, Smrček Pavel (58. Štejnar Martin)

"V Broumoveě se dnes konal zápis do klubové a možná i krajské historie. Dvě z našich čtyřech branek vstřelili naši benjaminkové Ponikelský a Lehotský. První jmenovaný navíc připravil další dvě branky. Kluci s námi trenuji již od zimy, ale dnes měli premiéru v dospělém fotbale a oběma je teprve 15let! Mužstvo start do soutěže zvládlo, takže diváci snad odcházeli spokojeni. Dnes převládla spokojenost a hrdost," řekl trenér Broumova Ondřej Zinke.

Vedoucí mužstva Týniště Lukáš Ráček dodal: "Po předchozím vydařeném pohárovém zápase odjížděli naši hráči do Broumova pozitivně naladěni s cílem bodovat. Začali jsme velkým tlakem a dostali se do několika šancí, které jsme neproměnili. Bohužel po dvaceti minutách jako když mávne proutkem a po prvním gólu domácích se naše hra úplně přestala dařit. Domácí udeřili nakonec 4x a poslední ranou do vazu bylo vyloučení našeho hráče rozhodčím, který viděl fotbal poprvé v životě."

1. B třída

Sokol Hejtmánkovice - Sokol Malšovice 3 : 2 (3 : 2)

Střelci: 8. Strelec Jan, 18. Novák Lukáš, 27. Novák Lukáš - 26. Etflaiš Ondřej, 31. Libřický Zdeněk (Pokutový kop)

Sestava Hejtmánkovic: Remeš Miroslav, Harasevič Miroslav, Harasevič Václav, Strelec Jan, Franc Jiří (46. Růžička Pavel), Hušek David (87. Stupka Petr), Novák Lukáš, Richter Filip (78. Bohatec Martin), Schubert Jan (65. Prokeš Daniel), Gago Tomáš (C), Růžička Martin

"Premiéra v krajské soutěži se nám vydařila jak výsledkově, tak i herně. V prvním poločase jsme vstřelili 3 branky a další šance neproměnili. Ve druhém poločase jsme kvalitního soupeře do šance již nepustili a sami žádnou z příležitostí nevyužili, a tak po zásluze zůstaly první body doma," řekl hrající trenér Hejtmánkoviv Míra Harasevič.

Trenér Malšovic Jiří Blecha dodal: "Na půdě nováčka jsme se v úvodu nesrovnali s "nakloněnou rovinou" a menšími rozměry hřiště, což domácí využili k získání dvougólového vedení. Po snížení Etflaišem jsme vyrobili v obraně fatální chybu, kterou domácí okamžitě zužitkovali. Naštěstí Libřický proměnil penaltu. Ve druhém poločase se většinou hrálo od šestnáctky po šestnáctku s tím, že my na rozdíl od domácích jsme si nevytvořili žádnou gólovou šanci a v součtu s prvním poločasem tak body po zásluze získali domácí."

Sokol Lípa nad Orlicí - Lokomotiva Meziměstí 2 : 1 (0 : 0)

Střelci: 50. Charvát Erik, 81. Kafka Radim - 47. Hanzlík Ladislav

Sestava Meziměstí: Sejkora Jakub, Škola Adam (71. Frydrych Tomáš), Šnábl Petr (C), Hanzlík Ladislav, Gajdoš Petr, Bureš Pavel, Smrček Jakub (46. Sedláček Jan), Jirásek Vojtěch (46. Bartoš Jiří), Mucha Josef, Škoda Jakub, Šprinc Petr

"V uplakaném počasí se hrál v Lípě fotbal solidní úrovně, ke které přispěl výborně hrající soupeř z Meziměstí. V první půli jsme si vytvořili převahu, ze které jsme vytěžili pět brankových příležitostí. Ty zůstali nevyužity. Po změně stran udeřili hosté a šli do vedení. My jsme ukázali morální sílu a dvěma krásnými góly jsme utkání dovedli do vítězného konce. Velký podíl na vyhrané bitvě mají ex Albrechtičtí "šutéři" Hořínek a Sršeň," komentoval zápas vedoucí Lípy Libor Beran.

Člen výboru Meziměstí Patrik Urban dodal: "Vyrovnaný zápas, ve kterém byli domácí opět šťastnější. Doufám, že příští zápas s Lípou už konečně zvládneme."

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Hejtman Štěpán seznámil ministra zemědělství, jak kraj pomáhá v boji se suchem a kůrovcem

Hejtman Štěpán seznámil ministra zemědělství, jak kraj pomáhá v boji se suchem a kůrovcem

Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes zavítal do Královéhradeckého kraje. Hejtman Jiří Štěpán ho s...

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

Adventní jarmark v Centru Walzel potěšil velké i malé návštěvníky

V Meziměstí se obyvatelé i přespolní sešli první prosincovou neděli, aby přivítali advent, období pl...

Pro rok 2020 připravuje broumovský klášter opět řadu kulturních a vzdělávacích akcí

Pro rok 2020 připravuje broumovský klášter opět řadu kulturních a vzdělávacích akcí

I v následujícím roce bude ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov pokračovat bohatý celor...

První sníh způsobil potíže motoristům

První sníh způsobil potíže motoristům

Sníh, který napadl v noci z pondělí na úterý, způsobil potíže především účastníkům dopravy. Potíže m...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. prosince

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 6. do 8. prosince

Koncert v Edenu, trh v Polici, čertohrátky v Adršpachu, mikulášská nadílka, diskotéka, trh a koncert...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře