Broumovsko

Středa 20.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Na vánoční koncert gymnázia přiletí i UFO

ufo1Na již tradiční vánoční koncert studentů Gymnázia v Broumově dorazí výjimečný host z Prahy, který zde zahraje na hang drum.

Smíšený pěvecký sbor Stěnavan oslavil 45. výročí

ste1Smíšený pěvecký sbor Stěnavan oslavil koncertem v Městském divadle v Broumově 45. výročí od svého založení. Koncert byl pořádán nejen k výročí, ale i k Dnům česko-polské křesťanské kultury. Zazněly především české národní písně od Maláta, Suka, Dvořáka či Smetany.

Luboš Pospíšil zaplnil undergroundový Eden

3Q3C4275Zpěvák, skladatel a kytarista Luboš Pospíšil v sobotu se svojí doprovodnou kapelou 5P vystoupil v undergroundovém klubu Eden v Broumově. Matador české hudební scény přilákal do klubu více než stovku lidí.

Polická ZUŠ uspěla na Dittersově soutěži komorních souborů

SpolečnáVe dnech 20. a 21. října 2016 se v severomoravském městečku Vidnava uskutečnil již 23. ročník interpretační soutěže Karla Dittersse z Dittersdorfu ve hře komorních souborů základních uměleckých škol a konzervatoří. Soubory ze Základní umělecké školy v Polici nad Metují zde získaly dvě první a jedno druhé místo.

Adventní koncert pořadaný Davidem Novotným bude letos v IC Broumovska

4Čas vánoc není jen shánění dárků, pečení cukroví či uklízení, ale také čas rozjímání a pohody. Jednou z možností je návštěva adventního koncertu, který připravil David Novotný za podpory města Broumov a Královéhradeckého kraje. Adventní koncert se uskuteční 30. listopadu 2016 v Konferenčním sále Informačního centra v Broumově od 19 hodin. Vystoupí Michaela Dolinová, Hana Křížková a Tomáš Savka.

Koncertní turné americké skupiny SAVAK: Berlín, Praha, Mnichov, Lublaň, Záhřeb, Vernéřovice...

saaav2Pátek 21. října bude v Soulkostele u Vernéřovické studánky patřit mimořádnému koncertu americké hudební skupiny SAVAK. Kapela z New Yorku přilétá na devítikoncertní evropské turné. V kontextu tohoto turné je koncert ve vesnici na Broumovsku unikátní - druhým nejmenším místem, kde hudebníci zahrají, je dvousettisícový rakouský Linec. Dále se zastaví v Berlíně, Lublani, Praze nebo v Mnichově.

Šansonové seskupení 6 NaChodníku slaví 10 let. Při koncertu k výročí pokřtí knihu

krestAutorské šansonové seskupení 6 NaChodníku slaví 10 let své existence. Koncert k výročí je spojený se křtem knihy Milana Poutníka Ještě jsou rána cítit létem. Jedním z kmotrů křtu knihy bude vedoucí Městské knihovny v Broumově Jan Meier: "Být třídním učitelem Lucie Peterkové a dalších členů 6 NaChodníku, mohl bych říct: "Já už Vás dlouho sleduju!". Skoro celých deset let, co tahle pozoruhodná sestava existuje. Rád budu u toho, až muzikantská parta 20. října vyprovodí knížku do světa."

V Soulkostele oživne Nosferatu

srumecMusic For The Space – experimentální ambient ze švýcarské Ženevy, který vznikl s cílem dát kultovnímu němému hororu Nosferatu řádně temný soundtrack – míří poprvé do Česka! Odehraje zde hned dva koncerty. Jeden v pražské kavárně Potrvá, druhý u nás v Soulkostele u Vernéřovické studánky. V sobotu 15. října ho doprovodí Stinka feat. Bazdesh.

Večery ArtCafé s klasickou hudbou zahájili talentovaní violoncellisté

 MG 1833Z Berlína do broumovského kláštera zavítal ve středu 21. září mladý violoncellista Tomáš Jamník, který zde spolu s violoncellistou Václavem Petrem vystoupil v rámci hudební kavárny ArtCafé.

Strana 10 z 65

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!