Broumovsko

Úterý 2.březen 2021

Poslední aktualizace 2.03.2021 04:14

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba 11. ročník mezinárodní soutěže Broumovská klávesa spouští registraci

11. ročník mezinárodní soutěže Broumovská klávesa spouští registraci

Laureáti 10. ročníku soutěže Broumovská klávesa na Slavnostním koncertě v pražském Rudolfinu foto Jaroslav WinterVe dnech 14. - 16. května 2021 se v broumovském klášteře uskuteční 11. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy do 17 let Broumovská klávesa. Soutěž v těchto dnech spouští registraci na svém webu www.broumovskaklavesa.cz. Přihlášky je možné podávat až do 3. května 2021.

Národní kulturní památka broumovského kláštera přivítá účastníky soutěže už pojedenácté. Soutěž je určena pro čtyři věkové kategorie, pro každou z nich je jednokolová. K online registraci se mohou přihlásit klavíristé do 17 let na úvodní straně webu www.broumovskaklavesa.cz.

"Pevně věříme, že se letošní soutěž Broumovská klávesa uskuteční v nezměněném formátu a daném termínu. Nicméně pokud by tomu okolnosti bránily, budeme se snažit být maximálně kreativní a flexibilní, abychom umožnili konání celé akce, samozřejmě při dodržení veškerých možných opatření proti šíření koronaviru," uvedl umělecký ředitel soutěže, koncertní pianista Ivo Kahánek, který usedne i v odborné porotě. Vedle Ivo Kahánka zasednou v porotě významní čeští klavíristé a představitelé předních hudebních institucí. Předsedou poroty bude Jan Simon, porotu doplňuje David Mareček, Milan Langer a Eliška Novotná.

"Všechny přípravy směřujeme na květnový termín a doufáme, že se nám soutěž v plánovaném termínu podaří uskutečnit. Současná situace, kdy se téměř zastavil kulturní život, je pro mladé klavíristy velmi těžká, ztrácí běžné koncertní návyky i přímý kontakt s učiteli a vrstevníky. Proto je chceme především motivovat a ukázat, že i v tak těžké době má smysl připravovat se a nevzdávat se svých cílů a snů," říká za organizátory manažerka soutěže Tereza Kramplová.

Vítězové čtyř kategorií, rozdělených dle věku, získají nejen finanční odměny, ale především možnost vystoupit živě před publikem, a to na letním hudebním festivalu Za poklady Broumovska, na Slavnostním koncertu v pražském Rudolfinu na podzim 2021 a také společně se Západočeským symfonickým orchestrem Mariánské lázně.

Mezinárodní klavírní soutěž Broumovská klávesa vznikla v roce 2011. Jejím cílem je pořádání soutěže pro děti a mládež s patřičnou odbornou platformou v široké mezinárodní působnosti. Celá idea se opírá o osvědčený systém dětského hudebního vzdělávání a dlouholetou tradici dětských soutěží v ČR. Mladí hudebníci mají nejen možnost vzájemné konfrontace na mezinárodní úrovni, ale také kontaktu se špičkovými osobnostmi českého i zahraničního klavírního umění a představiteli stěžejních hudebních institucí.

Na fotografii Jaroslava Wintera jsou laureáti 10. ročníku soutěže na Slavnostním koncertě v pražském Rudolfinu.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Tereza Machková: Gympl mi ukázal cesty, po kterých mohu jít v životě dál

Tereza Machková: Gympl mi ukázal cesty, po kterých mohu jít v životě dál

"Mám ještě v živé paměti, jak přišla Tereza do své třídy. Nastoupila o rok později, do sekundy. Byla...

Hrající trenér Hejtmánkovic Miroslav Harasevič: Postupem času ubývá chuť do fotbalu

Hrající trenér Hejtmánkovic Miroslav Harasevič: Postupem času ubývá chuť do fotbalu

Současná situace amatérským fotbalovým soutěžím rozhodně nenahrává. Jasným příkladem jsou Hejtmánkov...

Nový web cestující provede veřejnou dopravu v kraji

Nový web cestující provede veřejnou dopravu v kraji

Královéhradecký kraj spustil nový web určený cestujícím ve veřejné dopravě. Zajistí lepší informovan...

Další živé online prohlídky broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Další živé online prohlídky broumovského kláštera odhalí krásy klášterní knihovny

Ve čtvrtek 25. února a v neděli 14. března 2021 se virtuálně otevře vzácně dochovaná knihovna broumo...

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Rozhovor s psycholožkou Masarykovy školy Michaelou Krutilovou

Na několik otázek odpověděla psycholožka Masarykovy základní školy v Broumově Michaela Krutilová.

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free