Broumovsko

Úterý 29.září 2020

Poslední aktualizace28.09.2020 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Poslední srpnový koncert festivalu Za poklady Broumovska přiveze do Broumova dětský sbor Jitro

jitroNa dvojici posledních mimořádně divácky úspěšných koncertů festivalu Za poklady Broumovska souborů Prague Cello Quartet v Božanově a Pražského žesťového souboru a varhaníka Aleše Bárty v Broumově naváže poslední srpnový koncert v podání královéhradeckého dětského sboru Jitro. Pod vedením sbormistra Jiřího Skopala vystoupí v sobotu 29. srpna od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově.

Klavír v taneční, populární a jazzové hudbě - nově na ZUŠ!

zuzuPro zájemce zlepšit se, nebo začít studovat hru na klavír nejen "klasickým způsobem" má od 1. září 2020 naše Základní umělecká škola Broumov novinku. Novinku v podobě možnosti navštěvovat hodiny klavíru u mladého polského jazzmana Marka Tutka (hovořícího česky), se kterým jsme se domluvili na spolupráci.

Mladý symfonický orchestr rozezní při neobvyklém turné nádražní budovy

Busking tour 2019 foto Vojtech Kaba 8 Police n MetujiMladí hudebníci z Police nad Metují, kteří si říkají Police Symphony Orchestra, zakončí letošní prázdniny sérií koncertů ve vybraných nádražních budovách. Partnerem jejich turné je totiž Správa železnic. Pro téměř šedesátihlavý orchestr byla vytipována nádraží v Plzni (27.8.), v Pardubicích (29.8.) a turné zakončí v Praze (30.8.).

Předposlední "pokladový" koncert se konal v broumovském kostele sv. Petra a Pavla

Za Poklady 22.8.2020 michalbares.cz 43Barokní i moderní program zazněl na předposledním srpnovém koncertu festivalu Za poklady Broumovska 22. srpna 2020 v kostele sv. Petra a Pavla v Broumově v podání Pražského žesťového souboru a varhaníka Aleše Bárty.

Na předposledním srpnovém koncertu festivalu Za poklady Broumovska vystoupí Pražský žesťový soubor s Alešem Bártou

pl1Už 15. ročník festivalu Za poklady Broumovska pomalu míří ke svému finále. Předposlední srpnový koncert letní přehlídky přivítá v sobotu 22. srpna od šesti hodin Pražský žesťový soubor a varhaníka Aleše Bártu v broumovském kostele sv. Petra a Pavla.

Police Symphony Orchestra naskakuje zpět do narozeninové desáté sezóny

Kopie souboru PSO Busking tour 2019 foto Vojtech Kaba 8 Police n MetujiSpusťte fanfáry! S Police Symphony Orchestra naskakujeme zpět do narozeninové desáté sezóny, a co by to bylo za roční oslavu bez setkání s přáteli a sousedy ve svém domovském městě? Proto jsme si pro Vás a nás přichystali koncert v naší Polici nad Metují.

Ivan Hlas: Je tady dobrej vzduch a bezvadný lidi

A18I2065 2V undergroundovém klubu Eden v Broumově v pátek 31. července hrál a zpíval Ivan Hlas, na violoncello ho doprovázel Jaroslav Olin Nejezchleba a na kytaru ekvilibrista Norbi Kovacs.

Sobotní návrat Prague Cello Quartet na festival Za poklady Broumovska

asasasasasasasBožanovský kostel sv. Máří Magdalény bude v sobotu 15. srpna od 18 hodin hostit soubor čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet. Čtveřice, která absolvovala turné mj. po Japonsku, Číně a Jižní Koreji, vystoupí na festivalu již podruhé. Zazní ozvuky jazzu, filmové i muzikálové hudby a především radost ze sdílení hudby živé.

Na festivalu Za poklady Broumovska zazní lesní rohy

h5Tento týden rozezní festival Za poklady Broumovska lesní roh v různých podobách. Dnes 5. srpna vystoupí v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích účastníci Letních hornových kurzů. V sobotu 8. srpna se pak v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina představí lektoři kurzů, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil a jejich zahraniční kolegové, hornisté Raimund Zell a Dariusz Mikulski.

Strana 2 z 92

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web