Broumovsko

Pondělí 23.listopad 2020

Poslední aktualizace22.11.2020 04:31

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Police Symphony Orchestra naskakuje zpět do narozeninové desáté sezóny

Kopie souboru PSO Busking tour 2019 foto Vojtech Kaba 8 Police n MetujiSpusťte fanfáry! S Police Symphony Orchestra naskakujeme zpět do narozeninové desáté sezóny, a co by to bylo za roční oslavu bez setkání s přáteli a sousedy ve svém domovském městě? Proto jsme si pro Vás a nás přichystali koncert v naší Polici nad Metují.

Ivan Hlas: Je tady dobrej vzduch a bezvadný lidi

A18I2065 2V undergroundovém klubu Eden v Broumově v pátek 31. července hrál a zpíval Ivan Hlas, na violoncello ho doprovázel Jaroslav Olin Nejezchleba a na kytaru ekvilibrista Norbi Kovacs.

Sobotní návrat Prague Cello Quartet na festival Za poklady Broumovska

asasasasasasasBožanovský kostel sv. Máří Magdalény bude v sobotu 15. srpna od 18 hodin hostit soubor čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet. Čtveřice, která absolvovala turné mj. po Japonsku, Číně a Jižní Koreji, vystoupí na festivalu již podruhé. Zazní ozvuky jazzu, filmové i muzikálové hudby a především radost ze sdílení hudby živé.

Na festivalu Za poklady Broumovska zazní lesní rohy

h5Tento týden rozezní festival Za poklady Broumovska lesní roh v různých podobách. Dnes 5. srpna vystoupí v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích účastníci Letních hornových kurzů. V sobotu 8. srpna se pak v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina představí lektoři kurzů, Zuzana Rzounková a Jan Vobořil a jejich zahraniční kolegové, hornisté Raimund Zell a Dariusz Mikulski.

Festival Za poklady Broumovska se od srpna vrací k obvyklému formátu koncertů pro veřejnost v kostelích broumovské skupiny

po1Letní festival Za poklady Broumovska se tento týden přehoupne do své druhé poloviny. Na přelomu týdne – ve čtvrtek 30. 7. od 19:30 – nabídne v Hejtmánkovicích podvečer pod širým nebem s Cimbálovou muzikou Milana Broučka. V sobotu 1. 8. se přesune do Bezděkova nad Metují, kde v kostele sv. Prokopa vystoupí od 18 hodin hobojista Martin Daněk, cembalistka Monika Knoblochová a violoncellistka a hráčka na violu da gamba Mélusine de Pas. Vrací se tak ke svému obvyklému formátu koncertů v kostelích broumovské skupiny.

Letní hornové kurzy v Broumově nabídnou i koncerty pro veřejnost

hornaV neděli 2. srpna bude v broumovském klášteře zahájen 6. ročník mezinárodních Letních hornových kurzů. Zúčastní se jich více než 60 mladých hornistů z České republiky i okolních států. Veřejnosti nabídnou kurzy řadu koncertů přímo v prostorách broumovského kláštera a 5. srpna také v opraveném kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Zaplněný statek a skvělá atmosféra, to byl jubilejní 15. ročník Bigboše v Křinicích

BIGBOS 2020 michalbares.cz 27Návštěvníci z blízkého okolí i vzdálenějších míst dorazili v sobotu 25. července oslavit 15 let trvání festivalu Bigboš Křinice. Headlinerem výročí byla ostravská kapela Buty, vedle které vystoupili tradičně Kluci se svou show, hradečtí The Valentines, mladá talentovaná producentka MIN t z Polska a další.

Jubilejní Bigboš Křinice s BUTY již tuto sobotu

butyJubilejní 15. ročník jednodenního hudebního festivalu Bigboš začne tuto sobotu v 17 hodin. Letošním headlinerem je hudební legenda Buty, která na Broumovsku vystoupí do delší době. Program festivalu však odstartuje již v 15:30 hodin tradičním pochodem na Bigboš se Švejkem.

Poslední letošní online koncert festivalu Za poklady Broumovska představí rakouský Aureum Saxophon Quartett

quartFestival Za poklady Broumovska se pomalu blíží k polovině svého letošního programu. V sobotu 25. července představí během posledního online koncertu špičkový rakouský soubor Aureum Saxophon Quartett. Od příštího týdne se pak festival naplno vrací k tradičnímu, živému formátu koncertů.

Strana 3 z 92

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web