Broumovsko

Středa 20.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Broumovská skupina Vivian hrála na Mistrovství Evropy v kopané žen

18741494 616617508544668 1665425120 nRocková kapela Vivian z Broumova je na scéně od roku 2014. Od té doby stihla vydat debutové album a zvítězit v juniorské kategorii soutěže Skutečná liga. Kromě toho se jí letos podařilo probojovat mezi tři poslední kapely soutěže UEFA EURO-WU17. Těm bylo umožněno zahrát si na stadiónech před začátkem fotbalových zápasů Mistrovství Evropy žen U17.

Vítězství dětí Základní umělecké školy v Polici nad Metují

Jursa 4TVe finále soutěže ve hře na smyčcové nástroje získali ve svých kategoriích první ceny houslistka Anna Novotná, violoncellistka Kája Soukupová a kontrabasista Josef Jursa. Pepa byl navíc vybrán, aby vystoupil na nedělním Koncertu vítězů, Karolína získala mimořádné ocenění za muzikální projev. Tyto úspěchy dosáhli žáci polické Základní umělecké školy (ZUŠ) v ústředním kole smyčcové soutěže v Liberci v polovině května.

Skupina Energit předvedla v Edenu parádní koncert. A blíží se další lahůdka

IMG 0668V undergroundovém klubu Eden v Broumově v pátek 19. května vystoupila skupina Energit. Kapela ve složení Luboš Andršt - kytara, Vladimír Guma Kulhánek - basová kytara, Jiří Zelí Zelenka - bicí a Jan Holeček - klávesy Hammond během koncertu pokřtila své nové album Time's Arrow.

Již brzy s Police Symphony Orchestra

FOTONáš drahý fanoušku, čas kvapí neustále kupředu a sotva jsme se vzpamatovali z úspěšných a kladnými reakcemi ověnčených zimních koncertů, nezahálíme a pilně se připravujeme na nadcházející setkání s našimi příznivci. Věříme, že mezi nimi nebudeš chybět ani Ty!

Na svůj jediný koncert v České republice přijede australská kapela Vdelli do Broumova

vdeliTVdelli je australsko americká blues rocková kapela, která v pátek 12. května od 20 hodin odehraje v České republice jen jeden koncert, a to v undergroundovém klubu Eden v Broumově.

Mladí klavíristé poměřili své hudební síly v Broumovské klávese

TTTUplynulý víkend 5. - 7. května byl ve znamení Broumovské klávesy, mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy. Poměřit své síly přijelo do broumovského kláštera sedmapadesát soutěžících z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Ukrajiny, Černé Hory a Vietnamu.

Wajnot? On The Road

wajGymnaziální kapela Wajnot? se vydala na studentský festival spřátelené střední školy v Břeclavi a pojala to opravdu stylově. Podle jedné z vlastních písní s názvem On The Road nasedla do legendárního minibusíku T2 a vypravila se "na cestu".

Broumovská kapela Mamut s. r. o. oslavila 15 let své existence

ma5Broumovská kapela Mamut s. r. o. oslavila poslední dubnový pátek v Kulturním sále Střelnice v Broumově 15 let své existence. Akci moderoval hudební publicista Jaroslav Špulák.

Hudební festival Za poklady Broumovska symbolicky zahájil Jaroslav Svěcený

JW 170501 3011Koncertem pro deset strun se v pondělí 1. května rozezněl sál Dřevník broumovského kláštera. Vystoupení Jaroslava Svěceného a Miloslava Klause symbolicky zahájilo letošní 12. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska.

Strana 6 z 65

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!