Broumovsko

Pátek 22.červen 2018

Poslední aktualizace25.06.2018 04:45

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Kostel v Ruprechticích zaplnily při prvním koncertu hudebního festivalu Za poklady Broumovska stovky lidí

simg_2690

6. ročník festivalu Za poklady Broumovska začal v sobotu 2. července 2011 koncertem v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích. Ani špatné počasí neodradilo stovky lidí, kteří si nechtěli nechat ujít zahajovací koncert s názvem Vita Caroli, což je společný projekt harfenistky Kateřiny Englichové, hobojisty Viléma Veverky a herce Jana Čenského. Již příští sobotu 9. července se milovníci klasické hudby mohou těšit na další z festivalových pokladů – koncert houslistů bratrů Šimona a Matouše Michalových v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích.

Video: The Backwards koncertovali v Zahradě* kláštera v Broumově

beatle7

První prázdninový den s nepříliš letním počasím byl v Broumově v Zahradě* benediktinského kláštera završen vystoupením nejznámější The Beatles revivalové kapely, slovenskými The Backwards.

Video: Rocková skupina Imodium natočila nový videoklip

imodium11

Broumovská rocková skupina Imodium natočila nový videoklip k písni Polarity ze stejnojmenného alba. Jde o první vysokorozpočtový videoklip kapely, který natočila produkční společnost POPOJEDEM PRODUCTION.

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná již tuto sobotu

harfa

Tuto sobotu 2. července začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Úvodní festivalový podvečer bude patřit harfenistce Kateřině Englichové a hobojistovi Vilému Veverkovi, které doprovodí recitací herec Jan Čenský.

Video: Žáci umělecké školy v Broumově převzali absolventské šerpy

absolventi

Absolventské šerpy převzali žáci Základní umělecké školy na závěrečném koncertu žáků ZUŠ Broumov ve čtvrtek 23. června. Koncert v bývalé Kreslírně klášterního gymnázia v Broumově proběhl ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska. 

Nový klip broumovské skupiny Imodium bude mít 27. června premiéru

imodium1

Nový videoklip ze singlu Polarity broumovské rockové skupiny Imodium bude mít oficiální premiéru v pondělí 27. června 2011. Klip se v minulém týdnu natáčel v areálu benediktinského kláštera v Broumově.

Broumovská kytara na fotografiích Jana Záliše

1

Již 15. ročník festivalu Broumovská kytara se konal v sobotu v areálu dětského hřiště v Broumově. V soutěžní části se jak divákům tak i odborné porotě nejvíc líbila skupina The Rest, která si odnesla obě dvě ceny. Hosty festivalu byly skupiny Turbo, Imodium, Skyline, Pumpa a Sto zvířat.

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná za dva týdny

pokl2

Už za dva týdny začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Od soboty 2. července do soboty 3. září se každý sobotní podvečer rozezní jeden z deseti unikátních barokních kostelů na Broumovsku hudbou starých mistrů i současných autorů.

Tiskové zprávy festivalu Za poklady Broumovska

pokl_tz

Zveřejňujeme seznam tiskových zpráv k hudebnímu festivalu Za poklady Broumovska. Seznam se pravidelně po každém koncertu aktualizuje a umožňuje přístup veřejnosti i zástupcům médií.

Strana 65 z 71

Doporučujeme

Broumov má questy. Nový turistický produkt láká k návštěvě turisty, na své si ale přijdou i místní

IMG 0208 kopie

Město Broumov má dva nové turistické okruhy. Slavnostní otevření pro odbornou veřejnost se uskutečnilo v pátek 8. června ve výstavní síni LOKART. Po krátké prezentaci, proč a jakým způsobem se Město Broumov rozhodlo této myšlence dát hmotnou podobu, starosta města Jaroslav Bitnar symbolicky přestřihl pásku a společně se pak se všemi vydal jeden quest vyzkoušet na vlastní kůži... celý článek

Poslední komentáře