Broumovsko

Úterý 21.listopad 2017

Poslední aktualizace22.11.2017 04:50

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Z knihovníkova posluchačského deníčku

prrrrCo se děje v Kovopodniku u Pitašů, to je prostě úžasné; zdejší dramaturgie a frekvence skvělých vystoupení silně připomíná náchodský Tepnaklub 70. letech – i tehdy se nad jeho pořady vznášel lehký opar neuvěřitelna. Že tohle probíhá v Šonově a v Broumově je o to fantastičtější.

Události a komentáře Police Symphony Orchestra

19221459 1525811600772674 2877371711039695461 oVítám Vás u sledování pravidelného zpravodajství ze světa útvaru Police Symphony Orchestra. A začneme hned skandální novinkou!

Michal Prokop přivezl do Edenu kompletní Framus Five a zase to stálo za to

IMG 0856V undergroundovém klubu Eden v Broumově vystoupil v pátek 9. června Michal Prokop se svojí skupinou Framus Five v sestavě Luboš Andršt, Jan Hrubý, Pavel Razim, Jiří Šíma, Roman Bobík Kubát, Zdeněk Wimpy Tichota a Jan Kolář. Jak už to v Edenu bývá, byl to opět velmi vydařený koncert.

Švýcarský buben hang drum ve Velkém Poříčí

cČerstvě posečená louka s mladou výsadbou listnatých a ovocných stromů, uprostřed rozlehlé louky se tyčí třímetrová socha ze dvou dubových trámů mírně se rozevírajících k nebi a o kousek dál leží hrbolatá kláda s hloučkem dětí. Rodiče o nich mají přehled z hlediště půlkruhového svahu pod lesem – přírodního divadla De Spiel. Na koncert Jiřího Šámala sem 3. června přišlo okolo šedesáti lidí.

Takový ty slova, jako čmeláčci, huňatý a milý s kapkou medu...

prokopTZa studentských let to bývala jedna z nejzpívanějších písní. Po mazlivém úvodu následuje burácivý refrén: Až si pro mě příjdou funebráci. Řeč je o písni Blues o spolykaných slovech, kterou už roky těší své poblikum Michal Prokop. On a jeho kapela Framus Five vystoupí v pátek 9. června od 20 hodin v undergroundovém klubu Eden v Broumově. Jistě zazní i "funebráci".

Celostátní soutěž v sólové hře na elektrickou kytaru má vítěze z Broumova

1Silná konkurence, velká jména v porotě, vysoká úroveň a vynikající individuální výkony - to je Hradecké Guitarreando - prestižní celonárodní soutěž kytaristů. Letošní ročník byl vypsán pro sólové hráče na elektrickou kytaru a baskytaru.

Polický symfonický orchestr hrál podruhé ve Vambeřicích

03 VšichniV sobotu 27. května uspořádal Police symphony orchestra (dále PSO) na schodech svatyně Matky Boží ve Vambeřicích již druhý koncert. Nová, možná už tradice, vznikla loni dohodou, jak už to bývá, dvou lidí. Radkowského burmistra a polické starostky. Však od Jana Bednarczyka dostala při zahájení Ida Jenková krásnou kytici. Každý, z Police i z orchestru, dobře ví za co.

Broumovská skupina Vivian hrála na Mistrovství Evropy v kopané žen

18741494 616617508544668 1665425120 nRocková kapela Vivian z Broumova je na scéně od roku 2014. Od té doby stihla vydat debutové album a zvítězit v juniorské kategorii soutěže Skutečná liga. Kromě toho se jí letos podařilo probojovat mezi tři poslední kapely soutěže UEFA EURO-WU17. Těm bylo umožněno zahrát si na stadiónech před začátkem fotbalových zápasů Mistrovství Evropy žen U17.

Vítězství dětí Základní umělecké školy v Polici nad Metují

Jursa 4TVe finále soutěže ve hře na smyčcové nástroje získali ve svých kategoriích první ceny houslistka Anna Novotná, violoncellistka Kája Soukupová a kontrabasista Josef Jursa. Pepa byl navíc vybrán, aby vystoupil na nedělním Koncertu vítězů, Karolína získala mimořádné ocenění za muzikální projev. Tyto úspěchy dosáhli žáci polické Základní umělecké školy (ZUŠ) v ústředním kole smyčcové soutěže v Liberci v polovině května.

Strana 7 z 67

Doporučujeme

Mobilní aplikace může pomoci získat peníze na výměnu oken ve vižňovském kostele

3

Žádost broumovského děkanství byla Nadací ČEZ zařazena do projektu Pomáhej pohybem. Celé je to založeno na tom, že jedinec si musí na svůj telefon nainstalovat aplikaci od ČEZu "pomáhej pohybem", zaregistrovat se a při každé fyzické aktivitě (chůze, běh, tanec, posilovna, jizda na kole atd) aplikaci zapnout. Ta mu na základě např. ujetých kilometrů přiřadí určitý počet bodů a ty musí následně přiřadit projektu (v tomto případě je to oprava oken v kostele svaté Anny ve Vižňově)... celý článek

Poslední komentáře