Broumovsko

Středa 23.leden 2019

Poslední aktualizace24.01.2019 04:37

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Festival Za poklady Broumovska pokračuje v sobotu 9. července ve Vernéřovicích

michalove

Druhý koncert hudebního festivalu Za poklady Broumovska bude patřit rodákům z Broumovska, bratrům Šimonu a Matoušovi Michalovým. Umění těchto mladých houslistů, kteří v současné době působí ve Spojených státech amerických, si mohou návštěvníci festivalu vychutnat v sobotu 9. července od 18 hodin v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích.

Když Beatles zněli klášterní Zahradou*

jz-20110701-212005

Vracíme se ke koncertu slovenské revivalové skupiny The Backwards na fotografiích Jana Záliše a na zvukové slideshow Jana Fliegera. Koncert v Zahradě* broumovského benediktinského kláštera v pátek 1. července 2011 zhlédlo okolo 450 diváků.

Kostel v Ruprechticích zaplnily při prvním koncertu hudebního festivalu Za poklady Broumovska stovky lidí

simg_2690

6. ročník festivalu Za poklady Broumovska začal v sobotu 2. července 2011 koncertem v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích. Ani špatné počasí neodradilo stovky lidí, kteří si nechtěli nechat ujít zahajovací koncert s názvem Vita Caroli, což je společný projekt harfenistky Kateřiny Englichové, hobojisty Viléma Veverky a herce Jana Čenského. Již příští sobotu 9. července se milovníci klasické hudby mohou těšit na další z festivalových pokladů – koncert houslistů bratrů Šimona a Matouše Michalových v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích.

Video: The Backwards koncertovali v Zahradě* kláštera v Broumově

beatle7

První prázdninový den s nepříliš letním počasím byl v Broumově v Zahradě* benediktinského kláštera završen vystoupením nejznámější The Beatles revivalové kapely, slovenskými The Backwards.

Video: Rocková skupina Imodium natočila nový videoklip

imodium11

Broumovská rocková skupina Imodium natočila nový videoklip k písni Polarity ze stejnojmenného alba. Jde o první vysokorozpočtový videoklip kapely, který natočila produkční společnost POPOJEDEM PRODUCTION.

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná již tuto sobotu

harfa

Tuto sobotu 2. července začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Úvodní festivalový podvečer bude patřit harfenistce Kateřině Englichové a hobojistovi Vilému Veverkovi, které doprovodí recitací herec Jan Čenský.

Video: Žáci umělecké školy v Broumově převzali absolventské šerpy

absolventi

Absolventské šerpy převzali žáci Základní umělecké školy na závěrečném koncertu žáků ZUŠ Broumov ve čtvrtek 23. června. Koncert v bývalé Kreslírně klášterního gymnázia v Broumově proběhl ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska. 

Nový klip broumovské skupiny Imodium bude mít 27. června premiéru

imodium1

Nový videoklip ze singlu Polarity broumovské rockové skupiny Imodium bude mít oficiální premiéru v pondělí 27. června 2011. Klip se v minulém týdnu natáčel v areálu benediktinského kláštera v Broumově.

Broumovská kytara na fotografiích Jana Záliše

1

Již 15. ročník festivalu Broumovská kytara se konal v sobotu v areálu dětského hřiště v Broumově. V soutěžní části se jak divákům tak i odborné porotě nejvíc líbila skupina The Rest, která si odnesla obě dvě ceny. Hosty festivalu byly skupiny Turbo, Imodium, Skyline, Pumpa a Sto zvířat.

Strana 71 z 78

Doporučujeme

Novoroční přání starosty Broumova Jaroslava Bitnara

jarda

Vážení Broumováci, milí čtenáři serveru Naše Broumovsko,

v tomto uspěchaném světě vám všem přeji především radost a pohodu. Přeji všem, abyste se uměli radovat i z maličkostí a abyste nějaké ty neférovosti života zvládali s úsměvem na tváři. Přeji vám krásný a úspěšný rok 2019... celý článek

Poslední komentáře