Broumovsko

Úterý 19.únor 2019

Poslední aktualizace19.02.2019 04:59

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Májový promenádní koncert v broumovské Alejce

alejka3

Dechová hudba Broumovanka hrála v neděli 8. května v parku Alejka na odpoledním promenádním koncertu v Broumově, který se pořádal v rámci projektu Broumov – Město stromů 2010 – 2011.

Koncert laureátů uzavřel 1. ročník Broumovské klávesy

img_8725

Nedělním vystoupením laureátů v klášterním kostele svatého Vojtěcha v Broumově byl ukončen 1. ročník klavírní soutěže pro mládež Broumovská klávesa. Celý koncert nahrával Český rozhlas Hradec Králové.

Mezinárodní klavírní soutěž pro mládež Broumovská klávesa byla zahájena

klavesa1

Pět hlavních cen udělili pořadatelé v první den Mezinárodní klavírní soutěže pro mládež Broumovská klávesa. Soutěžící jsou rozděleni do 3 kategorií podle svého věku. V první den konání soutěže v pátek 6. května své umění předvedla 2. kategorie, děti ve věku 11 - 12 let. Úroveň výkonů přihlášených žáků byla dle pořadatelů vysoká a měla skutečně mezinárodní parametry.

Prvomájový jazzový koncert v klášterním kostele v Broumově

ruzicka3

Vyvrcholením akcí, jež v Broumově na prvního máje proběhly u příležitosti zahájení letní kulturní sezóny, byl podvečerní jazzový koncert v klášterním kostele svatého Vojtěcha.

Hronovský Čapkův sál na vlně reggae

united4

Mezinárodní uskupení muzikantů s názvem United Flavour, vyrazilo na turné po českých a slovenských hudebních klubech k představení své druhé studiové nahrávky s názvem "Attitude". Jedna ze šestnácti zastávek patřila v pátek 29. dubna 2011 i hronovskému publiku v Čapkově sálu.

Akordeonový orchestr sklidil dlouhotrvající potlesk

img_8754

Velký aplaus sklidil čtyřicetičlenný akordeonový orchestr z německé Postupimi, který včera 26. dubna 2011 při svém turné po České republice vystoupil v Broumově. Původně plánované vystoupení pod dubem v klášterní Zahradě* bylo pro nepřízeň počasí přeloženo do kostela svatého Vojtěcha.

Čtyřicetičlenný orchestr vystoupí v Broumově

akordeon

Akordeonový orchestr z německé Postupimi vystoupí v úterý 26. dubna 2011 v 18 hodin pod dubem v klášterní Zahradě* v Broumově. Čtyřicetičlenný soubor mladých muzikantů má v repertoáru nejznámější melodie z populárních muzikálů, filmovou a klasickou hudbu i popové písně.

Mezinárodní klavírní soutěž pro děti a mládež Broumovská klávesa – 1. ročník

klavesa1

Agentura pro rozvoj Broumovska (APRB) již delší dobu a k oboustranné spokojenosti spolupracuje s klavírním virtuosem MgA. Ivo Kahánkem, PhD. Z této ověřené spolupráce vyšla i myšlenka uspořádání klavírní soutěže pro děti a mládež právě v Broumově, v místě, kde hudba zněla již od nepaměti a zní dodnes.

Ivan Hlas hrál a zpíval v Šonově

ivan10

Přes "kulturní krizi", jež se zřejmě nezadržitelně do Šonova blíží, jsme mohli tuto sobotu být svědky dalšího kulturního svátku. Parta dobrovolníků kolem S.G. Pitaše – Music Theatre tentokráte do vesničky na česko-polském pomezí pozvala "hitmakera" české hudební scény Ivana Hlase se svým komorním triem s názvem Ivan Hlas Trio.

Strana 73 z 78

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře