Broumovsko

Pondělí 1.červen 2020

Poslední aktualizace 3.06.2020 04:04

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Když Beatles zněli klášterní Zahradou*

jz-20110701-212005

Vracíme se ke koncertu slovenské revivalové skupiny The Backwards na fotografiích Jana Záliše a na zvukové slideshow Jana Fliegera. Koncert v Zahradě* broumovského benediktinského kláštera v pátek 1. července 2011 zhlédlo okolo 450 diváků.

Kostel v Ruprechticích zaplnily při prvním koncertu hudebního festivalu Za poklady Broumovska stovky lidí

simg_2690

6. ročník festivalu Za poklady Broumovska začal v sobotu 2. července 2011 koncertem v kostele sv. Jakuba Většího v Ruprechticích. Ani špatné počasí neodradilo stovky lidí, kteří si nechtěli nechat ujít zahajovací koncert s názvem Vita Caroli, což je společný projekt harfenistky Kateřiny Englichové, hobojisty Viléma Veverky a herce Jana Čenského. Již příští sobotu 9. července se milovníci klasické hudby mohou těšit na další z festivalových pokladů – koncert houslistů bratrů Šimona a Matouše Michalových v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích.

Video: The Backwards koncertovali v Zahradě* kláštera v Broumově

beatle7

První prázdninový den s nepříliš letním počasím byl v Broumově v Zahradě* benediktinského kláštera završen vystoupením nejznámější The Beatles revivalové kapely, slovenskými The Backwards.

Video: Rocková skupina Imodium natočila nový videoklip

imodium11

Broumovská rocková skupina Imodium natočila nový videoklip k písni Polarity ze stejnojmenného alba. Jde o první vysokorozpočtový videoklip kapely, který natočila produkční společnost POPOJEDEM PRODUCTION.

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná již tuto sobotu

harfa

Tuto sobotu 2. července začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Úvodní festivalový podvečer bude patřit harfenistce Kateřině Englichové a hobojistovi Vilému Veverkovi, které doprovodí recitací herec Jan Čenský.

Video: Žáci umělecké školy v Broumově převzali absolventské šerpy

absolventi

Absolventské šerpy převzali žáci Základní umělecké školy na závěrečném koncertu žáků ZUŠ Broumov ve čtvrtek 23. června. Koncert v bývalé Kreslírně klášterního gymnázia v Broumově proběhl ve spolupráci s Agenturou pro rozvoj Broumovska. 

Nový klip broumovské skupiny Imodium bude mít 27. června premiéru

imodium1

Nový videoklip ze singlu Polarity broumovské rockové skupiny Imodium bude mít oficiální premiéru v pondělí 27. června 2011. Klip se v minulém týdnu natáčel v areálu benediktinského kláštera v Broumově.

Broumovská kytara na fotografiích Jana Záliše

1

Již 15. ročník festivalu Broumovská kytara se konal v sobotu v areálu dětského hřiště v Broumově. V soutěžní části se jak divákům tak i odborné porotě nejvíc líbila skupina The Rest, která si odnesla obě dvě ceny. Hosty festivalu byly skupiny Turbo, Imodium, Skyline, Pumpa a Sto zvířat.

Hudební festival Za poklady Broumovska začíná za dva týdny

pokl2

Už za dva týdny začíná 6. ročník hudebního festivalu Za poklady Broumovska. Od soboty 2. července do soboty 3. září se každý sobotní podvečer rozezní jeden z deseti unikátních barokních kostelů na Broumovsku hudbou starých mistrů i současných autorů.

Strana 81 z 88

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře