Broumovsko

Středa 20.září 2017

Poslední aktualizace20.09.2017 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba

Hudba

Broumovský hudební večer pokřtí vzácnou historickou nahrávku

housleZajímavou hudební akci připravuje v těchto dnech Agentura pro rozvoj Broumovska. 7. února od 19 hodin se v sále Dřevník broumovského kláštera uskuteční Broumovský hudební večer spojený s křtem nového CD.

Další ročník soutěže Česko zpívá přináší příležitost pro pěvecké talenty

ČESKO ZPÍVÁ 2016 Vítězky kateg 9 14 let Adriana Hrdličkova Nela Duchačová Tereza DrábkováDalší ročník moderně pojaté a stále populárnější pěvecké soutěže s mezinárodní účastí Česko zpívá 2017 byl vyhlášen. Talentovaní začínající zpěváci se právě nyní mohou hlásit do již 11. ročníku, využít tak příležitost předvést svůj talent před odbornou a hvězdnou porotou a šanci nastartovat svou pěveckou kariéru. Ti nejlepší se zařadí po bok Evy Matějovské, Michala Horáka, Veroniky Mertové, Michala Šepse a dalších úspěšných účastníků předchozích ročníků soutěže. Uzávěrka přihlášek je 31. ledna 2017.

Police Symphony Orchestra žije!

3Milý fanoušku a čtenáři. Tečka. Děkujeme, že čteš tyto řádky! Vykřičník. Děkujeme, že chodíš na naše koncerty a rád nás posloucháš. Tečka. Pauza. A nesmírně Ti děkujeme, pokud jsi právě i Ty přidal ruku k dílu a pomohl nám postavit se na vlastní nohy! Vykřičník. Objetí. Úsměv. Radost.

Jiří Šámal zahrál v polické BB Kavárně na zvukovou sochu

R4BuB9pbX0MD IHAhfOGqxZDHU690D2Jiří Šámal zahrál v pátek v zaplněné BB Kavárně v Polici nad Metují hned vedle Muzea papírových modelů na zvukovou sochu. Původně stavební inženýr, dnes čerstvě v důchodu, pochází z Hranic na Moravě, ale od vysokoškolských let žije trvale v Praze. Ve volném čase rád hraje na Hang Drum – nejvíc ho baví veřejná produkce na ulici (basking). "Je to povolené magistrátem od devíti rána do deseti večer. Takřka kdekoliv se můžu v Praze usadit," říká Jiří Šámal.

Mladí hudebníci dokázali vybrat statisíce na nové nástroje!

Priloha c. 1Mladé hudební těleso Police Symphony Orchestra z Police nad Metují vybralo díky své vtipně pojaté kampani Potřebujeme jiné nástroje částku 458 490 korun na portálu HitHit.com za 45 dní, což je mnohem více, než si vysnili! Orchestr si tak zakoupí nástroje, které ke své činnosti nutně potřebuje, a postaví se tak na vlastní nohy!

Žesťový kvintet Scholasticus pokřtil během třetí adventní neděle svoje první CD

s1Třetí adventní neděle patřila žesťovému kvintetu Scholasticus, který vystoupil v broumovském Městském divadle. Součástí adventního koncertu byl křest jejich prvního CD. Hostem večera byla místní sopranistka Romana Rošková.

Ve speciálním vánočním programu s Concept Art Orchestra vystoupí i Dan Bárta

conceptVe středu 14. prosince nabídne broumovský klášter nevšední hudební událost: Vánoce s Concept Art Orchestra. Hostem vánočního programu připraveného speciálně pro město Broumov bude i zpěvák Dan Bárta.

Na druhou adventní neděli se otevřely brány kostela sv. Ducha

br1V Broumově je již tradicí, že na druhou adventní neděli se otevírají brány kostela sv. Ducha, který je jinak veřejnosti nepřístupný. O hudební program se postarala umělecká agentura Braunensis Art v podání broumovského rodáka a člena souboru opery Národního divadla Jakuba Hrubého, trumpetisty kapely 100 zvířat Pavla Herzoga a klávesisty stejné kapely Petra Hostinského.

Adventní koncert podpořil broumovské děti z Dětského domova a Martina Rozuma z Hejtmánkovic

ad21Adventní koncert, který pořádá již několik let David Novotný i za podpory města Broumova, lákal veřejnost na muzikálové "hvězdy" Hanu Křížkovou, Michaelu Dolinovou a Tomáše Savku. Cílem koncertu byl nejen příjemný poslech, ale také finanční pomoc pro Martina Rozuma a Dětský domov Broumov.

Strana 9 z 65

Doporučujeme

Výstavu Okuje ještě žhavé v undergroundovém klubu Eden uvedl básník Jaroslav Erik Frič

ffffric

Jeden můj dávný přítel, nedávno po smrti, v jednom rozhovoru řekl: "Tento národ v roce 1938 ztratil sebedůvěru, v roce 1948 sebeúctu a v roce 1968 i svědomí. Je to děsivá pravda, chladně a krutě vyjádřená. Vzpomněl jsem si na tu větu, když jsem četl v replice Jana Pohorského z roku 2013 na jeden článek Revolver Revue slova: "Část našeho národa absolutně neví, co je čest, morálka, a co to vůbec je občanský postoj." Řeč je o tomtéž, slova stále platná...celý článek

Poslední komentáře

Fotka dne

misa

Míša posílá velké díky...

Dne 5. září dostala Míša tolik potřebný vertikalizační stojan. Všem, kteří se zúčastnili benenfičního odpoledne pro Míšu a podpořili ji, posláme velké poděkování!