Broumovsko

Pondělí 16.září 2019

Poslední aktualizace17.09.2019 04:43

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival

Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival

seznam článků
Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

bibibgV sobotu 27. července ve 14 hodin odstartuje v Broumově-Křinicích 14. ročník letního hudebního festivalu Bigboš Křince. Chybět nebude ani oblíbený pochod se Švejkem, bohaté občerstvení a samoobslužná pípa.

Headlinerem letošního ročníku Bigboše je jedinečná Vladivojna La Chia – české zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Její hudba k filmu Nevinnost byla nominována na Českého lva a Cenu české filmové kritiky. Dříve založila psychedelic rockovou kapelu Banana, se kterou vydala tři úspěšná a kritikou oceňovaná alba a předskakovala před Marilinem Mansonem. Jela také turné s finskou kapelou Waltari.

Na festivalu vystoupí s 4Triem a fanoušci se mohou těšit také na novou nadílku triček, které nesou motivy například Dívka s mírně kompulzivní poruchou jedoucí na zebřci nebo Punkerky s andělem a pejskem.

K večeru rozpohybuje publikum svou ojedinělou hudbou a projevem Ventolin, vlastním jménem David Doubek, dříve známý člen kapely "Kazety". Ve svém nynějším projektu se věnuje více elektronické hudbě a DJingu. Ventolina můžete znát i ze speciálního dílu pořadu AZ-kvíz, kde vystupoval po boku Jamese Cola.

Těšit se můžete také na mělnické The OXX. Tato kapela zazářila v minulých letech na festivalu Zimní Bigboš a očekává se od nich znovu skvělý, nejen hudební zážitek. Stejně tak tomu bude v případě pražské kapely Audio Attaché či garážové party Cigarette Syndrome, která letos vystoupila také na Rock for People v Hradci Králové.

Samozřejmě tradičně rozproudí vlnu tance, skoku a pohody místní kapela Kluci. Zahraniční hudební zastoupení obstará kapela BOŽKÒW z Polska.

Po loňském premiérovém úspěchu Pochodu na Bigboš, jehož oblíbenost zapříčinila také kárka plná občerstvení a živá hudba, pokračují organizátoři v tradici již 2. ročníkem Pochodu. Fanoušci nepřijdou ani o samoobslužnou pivní pípu či masové a vegetariánské občerstvení. V areálu mohou zájemci stanovat.

Vstupenky lze zakoupit na smsticket.cz nebo přímo na místě. Další informace zájemci najdou na www.bigbos.cz a na facebookových stránkách.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Neuvěřitelný zážitek fotbalistů Hejtmánkovic v Javornici

Neuvěřitelný zážitek fotbalistů Hejtmánkovic v Javornici

V sobotu hráli fotbalisté Hejtmánkovic svůj zápas 1. B třídy v Javornici na Rychnovsku. Že utkání sk...

Škola okem studentů je nová soutěž pro středoškoláky

Škola okem studentů je nová soutěž pro středoškoláky

Centrum podpory uměleckých aktivit Impuls ve spolupráci Královéhradeckým krajem vyhlašuje video sout...

Istanbulská Medusa

Istanbulská Medusa

"Ty jsi z Evropy?" provalí se ke mně otázka skrze mračno kouře. Zapátrám očima a potáhnu z vodní dým...

V Broumově diskutoval hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán

V Broumově diskutoval hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán

Obyvatelé Broumova zasypali hejtmana Jiřího Štěpána dotazy a žádostmi. Nejvíce je trápí doprava a ch...

Lezecký polygon ve Velkém Poříčí bojuje o titul Stavba roku

Lezecký polygon ve Velkém Poříčí bojuje o titul Stavba roku

Šanci stát se Stavbou roku má unikátní lezecký polygon HZS Královéhradeckého kraje ve Velkém Poříčí ...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře