Broumovsko

Středa 20.listopad 2019

Poslední aktualizace21.11.2019 04:06

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival

Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival

seznam článků
Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

bibibgV sobotu 27. července ve 14 hodin odstartuje v Broumově-Křinicích 14. ročník letního hudebního festivalu Bigboš Křince. Chybět nebude ani oblíbený pochod se Švejkem, bohaté občerstvení a samoobslužná pípa.

Headlinerem letošního ročníku Bigboše je jedinečná Vladivojna La Chia – české zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Její hudba k filmu Nevinnost byla nominována na Českého lva a Cenu české filmové kritiky. Dříve založila psychedelic rockovou kapelu Banana, se kterou vydala tři úspěšná a kritikou oceňovaná alba a předskakovala před Marilinem Mansonem. Jela také turné s finskou kapelou Waltari.

Na festivalu vystoupí s 4Triem a fanoušci se mohou těšit také na novou nadílku triček, které nesou motivy například Dívka s mírně kompulzivní poruchou jedoucí na zebřci nebo Punkerky s andělem a pejskem.

K večeru rozpohybuje publikum svou ojedinělou hudbou a projevem Ventolin, vlastním jménem David Doubek, dříve známý člen kapely "Kazety". Ve svém nynějším projektu se věnuje více elektronické hudbě a DJingu. Ventolina můžete znát i ze speciálního dílu pořadu AZ-kvíz, kde vystupoval po boku Jamese Cola.

Těšit se můžete také na mělnické The OXX. Tato kapela zazářila v minulých letech na festivalu Zimní Bigboš a očekává se od nich znovu skvělý, nejen hudební zážitek. Stejně tak tomu bude v případě pražské kapely Audio Attaché či garážové party Cigarette Syndrome, která letos vystoupila také na Rock for People v Hradci Králové.

Samozřejmě tradičně rozproudí vlnu tance, skoku a pohody místní kapela Kluci. Zahraniční hudební zastoupení obstará kapela BOŽKÒW z Polska.

Po loňském premiérovém úspěchu Pochodu na Bigboš, jehož oblíbenost zapříčinila také kárka plná občerstvení a živá hudba, pokračují organizátoři v tradici již 2. ročníkem Pochodu. Fanoušci nepřijdou ani o samoobslužnou pivní pípu či masové a vegetariánské občerstvení. V areálu mohou zájemci stanovat.

Vstupenky lze zakoupit na smsticket.cz nebo přímo na místě. Další informace zájemci najdou na www.bigbos.cz a na facebookových stránkách.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Policie vyšetřuje násilnou smrt na Broumovsku

Policie vyšetřuje násilnou smrt na Broumovsku

Těsně před půlnocí v neděli 17. listopadu 2019 přijali policisté oznámení od jedenapadesátiletého mu...

Teplický tip na zdravou rybí svačinku

Teplický tip na zdravou rybí svačinku

První kolo celostátní gastronomické soutěže Svačina roku Rio Mare 2019 je uzavřeno. Nyní odborná por...

Police i Broumov přezimují na pátých místech tabulky

Police i Broumov přezimují na pátých místech tabulky

Skončila podzimní fotbalová sezóna ročníku 2019/2020. Oba týmy z Broumovska, které hrají nejvyšší kr...

Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov byla opět úspěšná

Humanitární sbírka pro Diakonii Broumov byla opět úspěšná

V sobotu 9. listopadu se opět po roce konala v Novém Městě nad Metují Humanitární sbírka. Občané moh...

Barevní volejbalisté hráli na turnaji v Novém Městě nad Metují

Barevní volejbalisté hráli na turnaji v Novém Městě nad Metují

V neděli 10. listopadu se uskutečnil v Novém Městě nad Metují krajský festivalový turnaj pro oblast ...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře