Broumovsko

Sobota 6.červen 2020

Poslední aktualizace 5.06.2020 05:54

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival

Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival

seznam článků
Bigboš Křinice – to je víc, než jen festival
Strana 2
Strana 3
Všechny strany

bibibgV sobotu 27. července ve 14 hodin odstartuje v Broumově-Křinicích 14. ročník letního hudebního festivalu Bigboš Křince. Chybět nebude ani oblíbený pochod se Švejkem, bohaté občerstvení a samoobslužná pípa.

Headlinerem letošního ročníku Bigboše je jedinečná Vladivojna La Chia – české zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a výtvarnice. Její hudba k filmu Nevinnost byla nominována na Českého lva a Cenu české filmové kritiky. Dříve založila psychedelic rockovou kapelu Banana, se kterou vydala tři úspěšná a kritikou oceňovaná alba a předskakovala před Marilinem Mansonem. Jela také turné s finskou kapelou Waltari.

Na festivalu vystoupí s 4Triem a fanoušci se mohou těšit také na novou nadílku triček, které nesou motivy například Dívka s mírně kompulzivní poruchou jedoucí na zebřci nebo Punkerky s andělem a pejskem.

K večeru rozpohybuje publikum svou ojedinělou hudbou a projevem Ventolin, vlastním jménem David Doubek, dříve známý člen kapely "Kazety". Ve svém nynějším projektu se věnuje více elektronické hudbě a DJingu. Ventolina můžete znát i ze speciálního dílu pořadu AZ-kvíz, kde vystupoval po boku Jamese Cola.

Těšit se můžete také na mělnické The OXX. Tato kapela zazářila v minulých letech na festivalu Zimní Bigboš a očekává se od nich znovu skvělý, nejen hudební zážitek. Stejně tak tomu bude v případě pražské kapely Audio Attaché či garážové party Cigarette Syndrome, která letos vystoupila také na Rock for People v Hradci Králové.

Samozřejmě tradičně rozproudí vlnu tance, skoku a pohody místní kapela Kluci. Zahraniční hudební zastoupení obstará kapela BOŽKÒW z Polska.

Po loňském premiérovém úspěchu Pochodu na Bigboš, jehož oblíbenost zapříčinila také kárka plná občerstvení a živá hudba, pokračují organizátoři v tradici již 2. ročníkem Pochodu. Fanoušci nepřijdou ani o samoobslužnou pivní pípu či masové a vegetariánské občerstvení. V areálu mohou zájemci stanovat.

Vstupenky lze zakoupit na smsticket.cz nebo přímo na místě. Další informace zájemci najdou na www.bigbos.cz a na facebookových stránkách.

obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Benefiční online koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera vynesl přes půl milionu korun na podporu místní kultury

Nevšední online benefiční koncert P.S. ONLINE spojil nadšence s profesionály, 31. května 2020 společ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 5. do 7. června

Vernisáže výstav, divadlo, kino pro děti, koncert či mykologická akce. To jsou tipy na akce, které s...

Golf je zábava pro celou rodinu

Golf je zábava pro celou rodinu

Začnu i tento díl golfovým slovníkem.

"Všechno je jinak."

"Všechno je jinak."

Znáte ten židovský vtip o rabínovi na smrtelné posteli? Jeho svatost a učenost byla věhlasná, a tak ...

Návrat do Edenu

Návrat do Edenu

"Ten, kdo má obavy o své zdraví, nechť raději zůstane doma, aby nevymrzoval. Já na tento blázinec má...

Doporučujeme

Benefiční koncert Police Symphony Orchestra z broumovského kláštera – P. S. ONLINE

Police Symphony Orchestra galakoncert foto Tomáš Hejzlar 6537 nahled

Mladí hudební nadšenci z Police Symphony Orchestra často a rádi pořádají koncerty pro dobrou věc. Během deseti let existence orchestru na dobročinné účely věnovali téměř 1,2 milionu korun a s neslábnoucí energií hodlají pokračovat i nyní. V neděli 31. května od 20 hodin odehrají speciální benefiční koncert P. S. ONLINE, oproti jiným online přenosům pojatý velmi netradičně - skloubí hudbu a pohyb s poetikou barokní perly broumovského výběžku... celý článek

 

Poslední komentáře