Broumovsko

Neděle 21.červenec 2019

Poslední aktualizace22.07.2019 04:22

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Broumovské neviňátko Stinka stále hledá něco nového

Broumovské neviňátko Stinka stále hledá něco nového

seznam článků
Broumovské neviňátko Stinka stále hledá něco nového
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

46476098 320442612122664 3143553518187577344 nZpěvačka, multiinstrumentalistka a spisovatelka Hana Lundiaková, řečená Stinka, nastupuje spolu s dalšími dvěma broumovskými rodáky kytaristou Martinem Doležalem a basákem Ondrou Červeným na konci listopadu do studia Jámor.

Renomovaný producent Ondřej Ježek už se Stinkou natočil dvě alba Krrrva! A Bído, čau... V novém složení bude kapela točit prvně a nemůže se dočkat. Kolekce deseti písní na nové desce nese silný víceznačný titul Neviňátko. Hudebně a textově můžeme, podle slov muzikantů i zpěvačky, očekávat "přímočarou esenci současnosti, folk to nebude... spíš dost nářez".

Velká část chystaného alba vznikala v Broumově, kde také všichni tři muzikanti vystudovali vyhlášené gymnázium, nahrávat se bude v Praze na Ořechovce. Jednu z písní už ale Hana nahrála v Chicagu u Stevea Albiniho. "Bylo to něco jako sen," říká Hana k natáčení s analogovým mágem, u kterého točila Nirvana, Pixies, PJ Harvey, Neurosis, a dodává: "Byl to nečekaný dárek od kamarádů z kapely Alpha Strategy, ale pevně věřím, že se tam jednou vrátím, i s klukama, bylo to kouzelný."

V těchto dnech se Martin, Ondřej a Hana plně soustředí na přípravy do studia. "Není to sranda, jak si lidi myslí, je za tím spousta dřiny, probděných nocí, nervů a energie. Dělat nezávislou muziku bez domácího studia stojí dost krve, neumím to jen tak lechtat a taky pořád hledám něco nového, nové zvuky, přístupy, je to vzrušující, nestát pořád na vyhřátém místě a jít cestou změn," upřesňuje frontmanka. "A je potom úžasný, když se nám ozvou třeba z Německa, že chtějí, abysme přijeli zahrát, že se jim moc líbí naše hudba."

Před 14 dny Stinka spustila crowdfoundingový projekt, kde skupina shání prostředky na financování nahrávacího studia a výrobu CD a LP. Fanoušci si na serveru Hithit můžou koupit Neviňátko v předstihu, a pomoci tak s klasickým problémem, který řeší většina nezávislých alternativních umělců. Stinka věří, že se jí podaří sehnat pro Neviňátko i patrony či sponzory. Jak říká Hana: "Filmaři, divadelníci i spisovatelé mají granty, ale muzikanti našeho ražení si o žádnou grantovou podporu zažádat nemůžou, není kde. Naštěstí máme fanoušky, kteří s námi do toho jdou vždycky po hlavě, a těšíme se jejich důvěře."

Letošek byl pro frontmanku velmi inspirativní a bohatý, několikrát byla v Německu, v Polsku, točila v Chicagu. Poznala několik geniálních muzikantů. Mezi jinými fenomenálního bubeníka Miloše Dvořáčka, který doprovodí Stinku na celém albu Neviňátko.

Rok 2019 tak bude pro kapelu rokem velké sklizně. V únoru vyjde Neviňátko a brzy budou následovat dvě Haniny nové knihy Parazit a Pod zákonem. Stinku si přijďte poslechnout živě třeba do Broumova na festival Zimní bigboš mezi svátky 28. prosince.

Anebo ji najdete zde na sítích: FB a www.stinkamusic.com.

Foto Anna Baštýřová a Radúz Dětinský

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dnes se budou v Polici nad Metují promítat filmy horolezce, filmaře, fotografa a cestovatele Miroslava Šmída

Dnes se budou v Polici nad Metují promítat filmy horolezce, filmaře, fotografa a cestovatele Miroslava Šmída

Dnes se v Polici nad Metují, v rámci Nové Terasy 2019, uskuteční promítání krátkých filmů horolezce,...

Tenisté vzpomínali na Petra Vojtěcha a Josefa Prouzu

Tenisté vzpomínali na Petra Vojtěcha a Josefa Prouzu

V sobotu 6. července se na tenisových kurtech ve Velké Vsi uskutečnil již třetí ročník tenisového tu...

Veřejná sbírka na podporu Dominiky, Nikol a Patrika

Veřejná sbírka na podporu Dominiky, Nikol a Patrika

Pomoc je určena na podporu osiřelých nezaopatřených dětí, jejichž matka zemřela násilným činem, a kt...

Netradiční spojení dvou hudebních nástrojů nabídne čtvrtý koncert v Šonově

Netradiční spojení dvou hudebních nástrojů nabídne čtvrtý koncert v Šonově

Netradiční spojení dvou hudebních nástrojů – saxofonu a akordeonu – nabídne čtvrtý koncert festivalu...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. července

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 19. do 21. července

Tři představení festivalu Malé letní divadlení, další koncerty festivalů Za poklady Broumovska a Var...

Doporučujeme

S Evou Blažkovou o ocenění hejtmana Královéhradeckého kraje

evaaa

Ing. Eva Blažková, předsedkyně správní rady Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV, převzala dne 8. května 2019 na Pivovarském náměstí v Hradci Králové z rukou hejtmana KHK PhDr. Jiřího Štěpána "Pamětní medaili hejtmana Královéhradeckého kraje" za dlouhodobý rozvoj a podporu broumovské nemocnice... celý článek

 

Poslední komentáře