Broumovsko

Pondělí 14.říjen 2019

Poslední aktualizace14.10.2019 11:29

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Broumovské neviňátko Stinka stále hledá něco nového

Broumovské neviňátko Stinka stále hledá něco nového

seznam článků
Broumovské neviňátko Stinka stále hledá něco nového
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

46476098 320442612122664 3143553518187577344 nZpěvačka, multiinstrumentalistka a spisovatelka Hana Lundiaková, řečená Stinka, nastupuje spolu s dalšími dvěma broumovskými rodáky kytaristou Martinem Doležalem a basákem Ondrou Červeným na konci listopadu do studia Jámor.

Renomovaný producent Ondřej Ježek už se Stinkou natočil dvě alba Krrrva! A Bído, čau... V novém složení bude kapela točit prvně a nemůže se dočkat. Kolekce deseti písní na nové desce nese silný víceznačný titul Neviňátko. Hudebně a textově můžeme, podle slov muzikantů i zpěvačky, očekávat "přímočarou esenci současnosti, folk to nebude... spíš dost nářez".

Velká část chystaného alba vznikala v Broumově, kde také všichni tři muzikanti vystudovali vyhlášené gymnázium, nahrávat se bude v Praze na Ořechovce. Jednu z písní už ale Hana nahrála v Chicagu u Stevea Albiniho. "Bylo to něco jako sen," říká Hana k natáčení s analogovým mágem, u kterého točila Nirvana, Pixies, PJ Harvey, Neurosis, a dodává: "Byl to nečekaný dárek od kamarádů z kapely Alpha Strategy, ale pevně věřím, že se tam jednou vrátím, i s klukama, bylo to kouzelný."

V těchto dnech se Martin, Ondřej a Hana plně soustředí na přípravy do studia. "Není to sranda, jak si lidi myslí, je za tím spousta dřiny, probděných nocí, nervů a energie. Dělat nezávislou muziku bez domácího studia stojí dost krve, neumím to jen tak lechtat a taky pořád hledám něco nového, nové zvuky, přístupy, je to vzrušující, nestát pořád na vyhřátém místě a jít cestou změn," upřesňuje frontmanka. "A je potom úžasný, když se nám ozvou třeba z Německa, že chtějí, abysme přijeli zahrát, že se jim moc líbí naše hudba."

Před 14 dny Stinka spustila crowdfoundingový projekt, kde skupina shání prostředky na financování nahrávacího studia a výrobu CD a LP. Fanoušci si na serveru Hithit můžou koupit Neviňátko v předstihu, a pomoci tak s klasickým problémem, který řeší většina nezávislých alternativních umělců. Stinka věří, že se jí podaří sehnat pro Neviňátko i patrony či sponzory. Jak říká Hana: "Filmaři, divadelníci i spisovatelé mají granty, ale muzikanti našeho ražení si o žádnou grantovou podporu zažádat nemůžou, není kde. Naštěstí máme fanoušky, kteří s námi do toho jdou vždycky po hlavě, a těšíme se jejich důvěře."

Letošek byl pro frontmanku velmi inspirativní a bohatý, několikrát byla v Německu, v Polsku, točila v Chicagu. Poznala několik geniálních muzikantů. Mezi jinými fenomenálního bubeníka Miloše Dvořáčka, který doprovodí Stinku na celém albu Neviňátko.

Rok 2019 tak bude pro kapelu rokem velké sklizně. V únoru vyjde Neviňátko a brzy budou následovat dvě Haniny nové knihy Parazit a Pod zákonem. Stinku si přijďte poslechnout živě třeba do Broumova na festival Zimní bigboš mezi svátky 28. prosince.

Anebo ji najdete zde na sítích: FB a www.stinkamusic.com.

Foto Anna Baštýřová a Radúz Dětinský

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Holky a mašiny, záplaty na…

Holky a mašiny, záplaty na…

"Jo, holka, dědouch už teď jezdí jako ponocnej. Ale dřív, to ho nesměl nikdo předjet, jinak bych s n...

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance slaví 18. narozeniny!

Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů Webrovkafest na Klučance slaví 18. narozeniny!

V letošním roce se už po osmnácté uskuteční Charitativní festival na podporu dětí z dětských domovů ...

Nobelovu cenu za literaturu získala Olga Tokarczuk

Nobelovu cenu za literaturu získala Olga Tokarczuk

Nobelovu cenu za literaturu pro rok 2018 získala polská spisovatelka Olga Tokarczuková. Ve čtvrtek t...

Co dělat, aby nedošlo k požáru v komíně? Pravidelná údržba a dohled odborníka

Co dělat, aby nedošlo k požáru v komíně? Pravidelná údržba a dohled odborníka

Téměř v sedmdesátce případů vyjížděli hasiči v Královéhradeckém kraji za uplynulou topnou sezónu k p...

Začala volejbalová halová sezóna dětí

Začala volejbalová halová sezóna dětí

V neděli 6. října začala volejbalová sezóna dětem. V letošním roce se krajská soutěž pro oblast Nách...

Doporučujeme

Rozhovor s Jirkou Malíkem o suchu, zádrži vody a modelech Zdoňov a Křinice

malikttt

Jiří Malík, předseda spolku Živá voda, vyhrál počátkem září se svým modelem Zádrže vody na Zdoňovsku kategorii Nápad v 11. ročníku soutěže E.ON Energy Globe. V současné době zároveň dokončuje druhý model, který se věnuje oblasti Křinicka. Oba tyto modely přicházejí s návrhem nápravy vysušené krajiny a zádrže vody. Podrobnosti vysvětluje Jiří Malík v rozhovoru... celý článek

 

Poslední komentáře

Fotka dne

2019 09 04 Broumov Klaster Mlhoviny Pano 8bit