Broumovsko

Sobota 16.únor 2019

Poslední aktualizace17.02.2019 04:35

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Krausberry se vrací do Edenu. V únoru zde ještě zahrají Krucipüsk, Národ Sobě, Vladivojsko a Marco Mendoza

Krausberry se vrací do Edenu. V únoru zde ještě zahrají Krucipüsk, Národ Sobě, Vladivojsko a Marco Mendoza

seznam článků
Krausberry se vrací do Edenu. V únoru zde ještě zahrají Krucipüsk, Národ Sobě, Vladivojsko a Marco Mendoza
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Všechny strany

krausTéměř přesně po roce vystoupí opět v undergroundovém klubu Eden v Broumově skupina Krausberry. Koncert začne v sobotu ve 20 hodin. Hned týden poté zde během sobotního večera zahrají kapely Krucipüsk, Národ Sobě a Vladivojsko. A aby toho nebylo málo, tak v neděli 25. února uvede pořadatel Standa Pitaš amerického baskytaristu Marca Mendozu.

Legendární skupina Krausberry hrála už v roce 2013 v Šonově v areálu "u oveček". Martin Kraus tehdy vyzval publikum, jestli si s nimi někdo nechce zahrát. Nabídku využil Jirka Rambousek ml. a Martina Krause jeho výkon tak zaujal, že v loňském roce už jako předkapela hrála Jirkova skupina Mini Rambo Band. Nezapomenutelná byla v Šonově Krausova glosa: "Proč nás zvete, když tu máte takové muzikanty?" Nabízí se odpověď: "Krausberry se prostě líbí!"

V sobotu 17. února v Edenu vystoupí trio Krucipüsk, Národ sobě a Vladivojsko. Krucipüsk hraje metal, thrash metal a hardcore. Aktuálně vystupuje kapela ve složení Tomáš Hajíček, Matěj Čejchan, Josef Křeček a Tomáš Hájíček ml.. Tomáš Hájíček je jediný původní člen skupiny Krucipüsk. V Divadle Ta Fantastika ztvárnil vedlejší roli žebráka v muzikálu Obraz Doriana Graye. V roce 2010 si zahrál roli učitele Horáka ve filmu Bastardi, na němž se podílel i jako spoluautor hudby. V roce 2014 spolupracoval i na filmu Burácení.

Hronovská kapela Národ Sobě, původně ještě pod názvem Plove Vor, odehrála svůj první koncert v prostorách gymnázia v Broumově. Hudební kritik Jaroslav Špulák ji v časopisu Rock&Pop označil za jednu z nejosobitějších kapel ve východních Čechách. Od roku 1990 kapela vystupovala na různých akcích východočeského kraje, kde doprovázela kapely jako Tři Sestry, Mňága a Žďorp, Do řady, Garage, následovalo i divoké vystoupení na punk rockovém festivalu v Polsku. V roce 1991 zahajoval Národ Sobě legendární trutnovský festival Trend. V roce 1993 se kapela rozpadá, především ze studijních důvodů jednotlivých členů, kteří se rozprchli po republice po různých VŠ. Na jaře roku 2013 se po 20 letech dává kapela opět dohromady a začíná opět koncertovat.

Zpěvačka, skladatelka a textařka Vladivojna La Chia vystoupila v lednu 2016 v broumovském klášteře s kytaristou Alešem Bajgarem. Prohlásila tehdy, že se jí tu líbí a už v říjnu 2016 hrála v undergroundovém klubu Eden, kam si ještě přibrala violoncellistku Terezii Kovalovou. Z plánovaného koncertu jejího metalového projektu Vladivojsko v březnu loňského roku pro její nemoc nakonec sešlo. Vladivojna se tedy vrací do Broumova a pravděpodobně zazní song příznačný pro náš region - Sudety.

Marco Mendoza je jedním z nejvytíženějších a nejvyhledávanějších baskytarových hráčů současné epochy. Do České republiky se tento fenomenální baskytarista, člen superskupiny The Dead Daisies (v minulosti též Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent či Blue Murder) vrací už po několikáté. Tentokrát je to s jeho sólovým projektem a navazuje tak na podzimní veleúspěšnou evropskou Viva La Rock Tour. Opět se Broumov staví na roveň kulturních velkoměst, která navštěvují hudební veličiny. Marco Mendoza band zahraje jenom ve třech městech v republice a jedno z těchto měst je Broumov.

Undergroundový klub Eden se již dostal do hledáčku světoznámých kapel a je jasné, že je to servisem pořadatelů, prostředím klubu, akustikou a špičkovým zvukem, který už roky vytváří zvukař Roman Kaur.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kra...

Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách

Hasiči zachraňovali zraněnou osobu z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách

Při záchraně zraněné osoby z nepřístupného terénu v Adršpašských skalách spolupracovaly ce středu od...

Odstartovala registrace na 9. ročník soutěže Broumovská klávesa

Odstartovala registrace na 9. ročník soutěže Broumovská klávesa

Mezinárodní soutěž pro mladé klavíristy Broumovská klávesa letos míří do 9. ročníku, na který právě ...

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. února

Nabídka akcí na Broumovsku pro víkend od 15. do 17. února

Sraz turistů, Přejezd Javořích hor, dva lyžařské závody, plesy, maškarní pro děti, ochutnávka destil...

Starší přípravka obsadila v dalekém Jičíně 5. místo

Starší přípravka obsadila v dalekém Jičíně 5. místo

V sobotu 9. února startovala starší přípravka Slovanu Broumov ve vzdáleném Jičíně. V konkurenci osmi...

Doporučujeme

"Zahraniční pobyt byl pro mě jednou z nejdůležitějších životních zkušeností," říká Eva Vodochodská z Broumova

eva

Díky Vzdělávacímu fondu AMOS se archivářka Eva Vodochodská mohla vydat na dvouměsíční pracovní stáž do Diecézního archivu v rakouském městě Sankt Pölten. Níže najdete krátký rozhovor o její zahraniční zkušenosti, a kdo by se chtěl inspirovat, může zažádat o stipendium v letošní výzvě fondu AMOS. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2019... celý článek

 

Poslední komentáře