Broumovsko

Středa 20.leden 2021

Poslední aktualizace20.01.2021 09:55

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Kytarová extratřída Gary Lucas plní svůj slib

Kytarová extratřída Gary Lucas plní svůj slib

seznam článků
Kytarová extratřída Gary Lucas plní svůj slib
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Všechny strany

lu5Tento čtvrtek 18. června se v Broumově odehraje vskutku ojedinělá věc. Do města zavítá na tři dny na pozvání Stanislava G. Pitaše opravdový kytarový guru, světová extratřída a nominant na cenu Grammy. Gary Lucas.

Renomovaný časopis Rolling Stones jej nazval zázrakem moderní kytary a britský časopis Classic Rock ho zahrnul mezi 100 nejlepších žijících kytaristů. A právě ve čtvrtek od 21 hodin vystoupí Gary Lucas v undergroundovém klubu Eden.

Až se nechce věřit, že zde bude hrát člověk, který byl nepostradatelnou součástí kapely Magic Band Captaina Beefhearta, stál na jednom pódiu s Nickem Cavem, Patti Smith, Lou Reedem, Peterem Hammillem, Jeffem Buckleym a s mnohými dalšími hudebními velikány.

Gary Lucas měl již v Broumově vystupovat 7. března s projektem Frankenstein, což by byla evropská premiéra. Bohužel nemoci nechodí po horách, ale po lidech, a tak se dlouho připravovaný koncert musel pro nemoc Garyho zrušit. Ještě z nemocničního lůžka kytarový mág slíbil, že jakmile se do Evropy dostane, tak koncert v Broumově bude jeho prioritou. A tak se i stalo.

Gary Lucas má koncert v Maďarsku, Broumově a potom v Itálii. Broumov se tedy stává jediným městem v České republice, kde bude Gary vystupovat. A nepřijede sám. Přijedou s ním dva muzikanti z Maďarska. Enikó Szabó - zpěv a Tóni Dezsó - saxofon. Toto trio se nazývá Pearly Clouds.

"Gary Lucas je velkým příznivcem undergroundu. Zahráli si s ním kapely The Plastic People of the Universe a DG 307. Přátelil se i s Václavem Havlem. No prostě Gary je moje krevní skupina a do našeho undergroundového klubu Eden patří, patřil a patřit bude!," říká pořadatel koncertu Stanislav G. Pitaš.

Gary Lucas vzkazuje všem svým příznivcům. Přijďte ve čtvrtek 18. června na náš koncert do klubu Eden v Broumově, a já se postarám o to, abyste si tento klub oblíbili a měli divoké sny. Dále nabízí, že je ochoten poskytnout rozhovor médiím, která o to budou mít zájem.

"Já za sebe chci vzkázat všem hudebním fajnšmekrům, aby si rozhodně nenechali tuto příležitost ujít. Ba co víc. Já si myslím, že je jejich povinnost na tomto koncertu být. Zaručuji, že nebudou litovat. Originalita interiéru klubu a přítomnost Gary Lucase, už to je zázrak," dodává Stanislav G. Pitaš.

obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10
obrazek_10


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spěchal na "umělku"?

Spěchal na "umělku"?

V Hvězdecké ulici pomohli v pátek s odstraněním následků dopravní nehody profesionální hasiči z Brou...

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Služba SENIOR TAXI se mezi broumovskými seniory těší značnému zájmu

Jsou tomu již téměř dva roky, co byla v Broumově zprovozněna nová služba SENIOR TAXI. Od samého počá...

Undergroundový klub Eden v nové síle

Undergroundový klub Eden v nové síle

Broumovský klub Eden prošel zásadní rekonstrukcí. Ještě v září přitom na stole ležela možnost uzavře...

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Kraj v loňském roce proinvestoval do silnic více jak 1,2 miliardy korun

Královéhradecký kraj čtvrtým rokem pokračuje v nastaveném trendu, kdy do rekonstrukcí silnic II. a I...

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Trutnovská radnice hledá nové využití městské věznice. Zapojit se může i veřejnost

Budova věznice z 19. století v centru Trutnova konečně patří městu. Původně sloužila jako městské vě...

Doporučujeme

Baletka Daniela Valešová zabodovala na celosvětovém finále!

DSC 0914

Žákyně Balletu Petit, pod vedením trenérek Elišky Uhlířové a Kateřiny Drašnarové, se v prosinci zúčastnily finále celosvětové soutěže Dance Star, kde získaly několik cenných medailí! Českou republiku zde reprezentovaly Daniela Valešová a Andrea Šrámková. Daniela Valešová pravidelně dojíždí z Broumova do Hradce Králové a poctivě se účastní všech baletních tréninků... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

free