Broumovsko

Pondělí 26.říjen 2020

Poslední aktualizace24.10.2020 07:19

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Letní hornové kurzy Broumov přijímají přihlášky do 30. června

Letní hornové kurzy Broumov přijímají přihlášky do 30. června

lhk 002Šestý ročník Letních hornových kurzů Broumov proběhne v broumovském klášteře od 2. do 8. srpna. Kurzy se uskuteční v téměř nezměněném rozsahu a pod vedením hornistky Zuzany Rzounkové přivítají zahraniční lektory z Německa a Polska. Přihlášky je možné podávat do konce června.

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií a zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku. Účastníci se mohou přihlásit až do 30. června ZDE. I v evropském měřítku se jedná o mimořádnou akci reprezentující Broumovsko nejen mezi mladou generací hornistů.

"Jsem šťastná, že se k nám opakovaně vrací studenti a přátelé lesního rohu. Moc se těším, že se opět všichni společně setkáme a prožijeme krásný týden spojený po dlouhé době karantény s živými koncerty. Mezi zahraničními lektory přivítáme sólohornistu Mnichovské filharmonie Jörga Brücknera a polského hornistu a dirigenta Dariusze Mikulského," uvedla zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková.

Na účastníky čeká týdenní program pod vedením renomovaných zahraničních i českých lektorů. Garantem kurzů je Zuzana Rzounková, sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU, zahraničními lektory budou sólohornista Mnichovské filharmonie Prof. Jörg Brückner a polský hornista a dirigent Dariusz Mikulski. Mezi dalšími lektory se objeví Jindřich Petráš, děkan Hudební fakulty JAMU v Brně, Jan Vobořil, sólohornista České filharmonie, nebo Lenka Němcová, pedagožka ZUŠ v Polici nad Metují a v Broumově. O klavírní doprovod hornistů se postarají pianisté pod vedením Jany Goliášové.

V rámci kurzů probíhají kromě individuálních i skupinových lekcí také přednášky, koncerty účastníků v Opatských sálech kláštera, skupinové halali na nádvoří, výstava lesních rohů i mimohudební program zahrnující meditace, prohlídku broumovského kláštera, ad. V plánu je společný koncert účastníků v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích i koncert lektorů v rámci festivalu Za poklady Broumovska, který se uskuteční v sobotu 8. srpna od 18 hodin v kostele sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují.

Partnery Letních hornových kurzů jsou Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, město Broumov, Státní fond kultury ČR, Brass Studio Prague, Clarina Music, Nadační fond Antonína Dvořáka a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Lékařka Eva Hanková: Covid není rýmička. Rychlé hubnutí nyní nedoporučuji

Virus Covid-19, kterému již od jara česká média věnují velkou část svého času a prostoru, rozdělil s...

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

Na den svatého Martina byla v Polici nad Metují naplánovaná Svatomartinská jízda. Vzhledem ke krizov...

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Jabloň u Lidmanů si odnáší zlatou. Strom roku je poprvé ovocný

Český Den stromů korunovala radostná zpráva pro obyvatele Machova. Vítězství v anketě Strom roku2020...

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Za požárem skladovací haly v Suchém Dole mohla být jiskra

Poslední zářijový den zachvátil požár skladovací halu se senem a slámou nedaleko obce Suchý Důl. Na ...

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí začal Zelený týden EU, zapojila se i Maiwaldova akademie

V pondělí 19. října odstartoval po celé Evropě Zelený týden EU 2020. Akce, jejímž letošním tématem j...

Doporučujeme

Něco podobného ještě v České republice nebylo

6

Sešlo se to vlastně úplně náhodně. Na jedné straně akce Free World Broumov, jejíž podtext tvořila myšlenka o svobodomyslnosti, na druhém pocitovém pólu zpráva, že pořadateli sobotního sedánku, panu Stanislavu Pitašovi, úřady zavírají klub Eden. To zapůsobilo na mnoho lidí jako bodnutí do srdce, nikdo tomu nechtěl věřit a poté - když se informace potvrdila - to tak nikdo nechtěl nechat... celý článek

 

 

Poslední komentáře

Fotka dne

Dětská skupina propagace2020 SRPEN web