Broumovsko

Pondělí 3.srpen 2020

Poslední aktualizace 3.08.2020 04:41

Czech Dutch English German Polish
Jste zde: Kultura Hudba Letní hornové kurzy Broumov přijímají přihlášky do 30. června

Letní hornové kurzy Broumov přijímají přihlášky do 30. června

lhk 002Šestý ročník Letních hornových kurzů Broumov proběhne v broumovském klášteře od 2. do 8. srpna. Kurzy se uskuteční v téměř nezměněném rozsahu a pod vedením hornistky Zuzany Rzounkové přivítají zahraniční lektory z Německa a Polska. Přihlášky je možné podávat do konce června.

Kurzy jsou určené žákům ZUŠ, studentům konzervatoří i akademií a zájemcům z řad veřejnosti, bez omezení věku. Účastníci se mohou přihlásit až do 30. června ZDE. I v evropském měřítku se jedná o mimořádnou akci reprezentující Broumovsko nejen mezi mladou generací hornistů.

"Jsem šťastná, že se k nám opakovaně vrací studenti a přátelé lesního rohu. Moc se těším, že se opět všichni společně setkáme a prožijeme krásný týden spojený po dlouhé době karantény s živými koncerty. Mezi zahraničními lektory přivítáme sólohornistu Mnichovské filharmonie Jörga Brücknera a polského hornistu a dirigenta Dariusze Mikulského," uvedla zakladatelka a umělecký garant kurzů, hornistka Zuzana Rzounková.

Na účastníky čeká týdenní program pod vedením renomovaných zahraničních i českých lektorů. Garantem kurzů je Zuzana Rzounková, sólohornistka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a pedagog JAMU, zahraničními lektory budou sólohornista Mnichovské filharmonie Prof. Jörg Brückner a polský hornista a dirigent Dariusz Mikulski. Mezi dalšími lektory se objeví Jindřich Petráš, děkan Hudební fakulty JAMU v Brně, Jan Vobořil, sólohornista České filharmonie, nebo Lenka Němcová, pedagožka ZUŠ v Polici nad Metují a v Broumově. O klavírní doprovod hornistů se postarají pianisté pod vedením Jany Goliášové.

V rámci kurzů probíhají kromě individuálních i skupinových lekcí také přednášky, koncerty účastníků v Opatských sálech kláštera, skupinové halali na nádvoří, výstava lesních rohů i mimohudební program zahrnující meditace, prohlídku broumovského kláštera, ad. V plánu je společný koncert účastníků v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích i koncert lektorů v rámci festivalu Za poklady Broumovska, který se uskuteční v sobotu 8. srpna od 18 hodin v kostele sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují.

Partnery Letních hornových kurzů jsou Ministerstvo kultury, Královéhradecký kraj, město Broumov, Státní fond kultury ČR, Brass Studio Prague, Clarina Music, Nadační fond Antonína Dvořáka a Vzdělávací a kulturní centrum Broumov.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jabloň u Lidmanů z Machova soutěží o titul Strom roku

Jedním z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020 je jabloň u Lidmanů, která roste ...

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro krajské volby podalo 12 politických stran, hnutí a koalic

Kandidátky pro volby do Zastupitelstva Královéhradeckého kraje odevzdalo 12 politických stran, hnutí...

Radek Jakubský byl zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Radek Jakubský byl zvolen viceprezidentem Hospodářské komory ČR

Podnikatelé z celé České republiky si 30. července v pražském O₂ universum zvolili nové vedení Hospo...

Hasiči zachránili v Broumovských stěnách psa

Hasiči zachránili v Broumovských stěnách psa

Profesionální hasiči ze stanice Broumov, lezecká skupina ze stanice v Náchodě – Velkém Poříčí a dobr...

MAS Broumovsko+ zajímá názor veřejnosti

MAS Broumovsko+ zajímá názor veřejnosti

V rámci regionu Broumovska působí tzv. místní akční skupina, konkrétně MAS Broumovsko+. Jedná se o s...

Doporučujeme

Rozhovor se Stanislavem Pitašem o akci Free World Broumov 2020

13346582 954272128004039 1456887943798586450 n 1

"Člověk musí být trochu šílený, aby mohly vznikat výjimečné věci."

V sobotu 5. září se bude v Broumově konat zcela unikátní akce. Pokud vše vyjde podle představ, mělo by se ten den na Mírovém náměstí sejít 160 hudebníků, aby si společně zahráli několik známých rockových šlágrů. Něco podobného nemá v České republice obdoby a Broumov se tak hlásí o jedinečné prvenství. Více o akci nám prozradí její organizátor, pan Stanislav Pitaš...celý článek

 

Poslední komentáře